žiadne ovocieV prírode je tento keb obyčajný v celej Európe, v európskej časti Ruska, na Sibíri až po jazero Bajkal.

Môže sa pestovať jednotlivé kríky alebo malé háje. Uprednostňuje dobre zvlhčené voľné pôdy s množstvom slnečného svetla.

Divoké rastliny sa začali kultivovať v desiatom storočí mníchmi z Kievanskej Rusi. Pre ostrý zápach rastliny sa začalo nazývať “chyba”, ktorú neskôr dal názov ovocného kefa.

Článok v téme: výsadba a starostlivosť o zlatý ríbezle!

Hodnota čierneho ríbezle

čierne ríbezleListy, púčiky rastlín a bobule sa používajú na liečivé účely. Má dezinfekčné vlastnosti vďaka éterickým olejom. Používa sa ako diafortikum, diuretikum a fixatív.

Chemické zloženie:

 • Vitamíny C, B, P, A.
 • Organické kyseliny.
 • Cukry vyjadrené glukózou a fruktózou.
 • Glykozidy, flavonoidy.
 • Pektíny.
 • Činenie a dusíkaté látky.
 • Minerály: sodík, draslík, vápnik, horčík, fosfor, železo.

Z jedného hektára ryže vo farmách zbierajte až 30 kg bobúľ. Predpokladá sa, že táto rastlina je nenáročná. Ale často záhradníci si sťažujú, že keby z čierneho ríbezlí neprinášajú ovocie a hľadajú dôvody.

Prečo to neprináša ovocie?

Ryža je trvalka, ktorá každoročne prináša ovocie. Jeho vrchol výnosu dosahuje 5 rokov po výsadbe.

Nedostatok plodnosti za prvý rok je normálny. Ale ak sa to stane v druhom a nasledujúcich rokoch, musíme sa pozrieť na príčinu.

Je vybrané správne miesto pristátia?

Rybíz bushZber môže byť buď veľmi nízky len niekoľko bobúľ, alebo to nebude vôbec. Možno, že Bush vysadené v tieni, kde chýba slnko, alebo naopak, pozdĺž plota alebo štruktúry je vo veľmi horúcom počasí sa ohrieva, a doslova zabíja ríbezle.

Pôda by nemala byť kyslá. Je lepšie ho obstarávať na tých pozemkoch, na ktorých plánujete vysádzať kríky. Toto by sa malo vykonať vopred asi rok pred prácou. Ak nie je dostatok vlhkosti, rastlina môže vyhodiť vaječníky obličiek. Ak váš čierny ríbezle neprináša ovocie, čo by ste mali robiť? Znova posúďte miesto, kde rastú váš keš a preneste ryžový kôš, berúc do úvahy všetky požiadavky na výsadbu.

Poveternostné podmienky

Zariadenie nemusí byť vhodné pre podnebie. Južné odrody sa používali na “prebudenie” a obličky mohli trpieť jarnými mrazmi. Táto rastlina nie je odolná voči zimným mrazom a trpí každý rok, takže sa stáva zrejmým, prečo čierne ríbezle neprináša ovocie.

Neprítomnosť opelenia

Existujú také kríky, ktoré nevytvárajú vaječníky bez krížového opelenia. Je to zriedkavé, ale stane sa to. Väčšina ríbezlí je samozhášavá rastlina. Jediným východiskovým bodom je zabezpečenie opeľovania. Môže ísť o pristátie vedľa kefy s medovými farebnými kvetmi.

Choroby môžu byť príčinou absencie plodnosti

 • Reverzia je ochorenie rybízu, v ktorom bush prestane prinášať ovocie. Plachta sa stáva dlhšou as špicatým koncom. Žily sú výraznejšie a špecifické ríbezlo voní. Kvety zmenia farbu na fialovú a následne sa bobule nevytvára. Neexistujú žiadne výnimky, každá rastlina je ohrozená. Bohužiaľ, tento ryžový výbežok by mal byť vykorenený a spálený.
 • Roztoč. Ovplyvňuje mladé púčiky ryže, ktoré sa rozvíjajú vo vnútri. Ak oni videli na výhonky kefa zväčšený, okolo pukov, potom musia byť okamžite odstránené, to znamená, že sú odtrhnuté. V prípade, že rastlina je úplne zasiahnutá, robíme korene a horí. Pre preventívnu údržbu medzi krovami rastíme cesnak.
 • Butterfly – sklo. Je ťažké si to všimnúť. Sledujte rastlinu, ak listy vyparujú, vaječníky klesajú, potom môže byť škorpión ovplyvnený týmto škodcom. Hmyz je schopný hltať svoje vlastné údery vo vnútri výhonkov. Pred tým, ako nájdeme zdravý neporušený kmeň, sme ich nakrájali, utesnili ho záhradným dymom.
 • Mimochodom, ak je na vašich stránkach mnoho lesných mravcov, môžu tiež poškodiť ríbezle. Zjedzajú celý interiér kvetu a nechávajú len sepaly. Bojujte s mravcami biologickými metódami, v prípade, že nedošlo k žiadnemu výsledku, používame chemické prípravky.

Vyzbrojené vedomosťami budete nielen schopní určiť, čo je “nespokojné” s vašou rastlinou, ale aj odpovedať na otázku – prečo nie čierne ríbezle prinášajú ovocie?

Video: ochrana ryže pred škodcami