Melón na záhradeNie je možné opísať rozmanitosť tisícov odrôd melónov. Pestujú sa všade, dokonca aj v Anglicku a regióne Leningrad majú svoje odlíšené melónové odrody. Samozrejme, podľa sladkostí a chuti sú ďaleko od turkménskych a uzbeckých odrôd, ktoré sú svetovo známe a dokonca aj vyvezené. Zariadenie, ktoré miluje teplo, bolo nútené prinášať ovocie všade tam, kde sú skleníky.

Ako porozumieť rozmanitosti odrôd

Aromatický sladký melónPrvá funkcia, ktorá umožnila pestovať melóny, sa stala obdobím dozrievania:

 • ultra-dozrievanie, hybrid s dozrievaním za menej ako 60 dní;
 • dozrievanie, dozrievanie za 60 až 70 dní a sladkosť. od 8 do 15%;
 • stredné dozrievanie, spievajú 75-100 dní, cukor v nich je 14-15%;
 • jeseň-zima, dozrievanie 95-100 dní, veľmi sladké, ľahké, veľké;
 • zima, obrovské až do 30 kg, cukr až 16%, ale dobre v chlade;

Tvar melónov je elipsoidný, sférický a pretiahnutý ako misky. Horná časť môže byť hladká, sieťovaná alebo rebrovaná. Mäso je chrumkavé, biele, žlté alebo nazelenalé. V niektorých odrodách sa pri skladovaní mäso zo zelene postupne stáva žltou.

Existuje niekoľko poddruhov melónov. Všeobecne sa uznáva, že plody pestované v Strednej Ázii sú najchutnejšie. Ale medzi nimi uzbecký melón je najpopulárnejší. Toto je uľahčené zložením pôdy a teplým obdobím bez mrazu v rozmedzí od 193 do 273 dní v roku.

Európske odrody boli získané neskôr, sú to väčšinou skoré a ultra-zvlnené hybridy, získané väčšinou s použitím odrody Cantaloupe. V súčasnosti európske hybridy dosahujú až do 15% obsah cukru so zrelosťou plodu z vaječníkov 55 dní.

Najobľúbenejšie odrody melónu melón

Pred pestovaním melónu v záhrade pozemok chaty oblasť, mali by ste študovať charakteristiky odrody, a vyberte zóny, to je, špeciálne vytvorené odrody pre vaše klímu. Nemôžete pestovať chuť južných odrôd na severe. Úroda nebude fungovať.

Related  Čo je výborné bobule yosta?

Goulabov melónMelón Gulaba je vizitkou regiónu melónu – údolia Fergana. Toto je slávny melón Čardjui. Odroda je známa v krajine, pretože je vhodná na prepravu. Priemerná hmotnosť týchto melónov je 3-5 kg. Gulyabi sa pestuje v Turkménsku a Uzbekistane. Odroda neskoro dozrieva. Obsah cukru dosahuje 15%, dužina je biela, hustá vláknina. Veľké množstvo buničiny umožňuje použiť túto rozmanitosť melónov na výrobu sušeného a sušeného produktu.

Melón melónMelón melón alebo perzský alebo melón melón je pomenovaný po talianskom meste. Je to druh ázijskej populácie, ale je prispôsobený iným podmienkam. Tento druh sa vyznačuje malými plodmi s rebrovaným povrchom. Vzniklo skleníkové európske odrody, ktoré sú viac hygrofilné a zosúladené s nedostatkom svetla a tepla. Cantaloupe buničina je oranžová, voňavá, mierne tartu.

Z Persie je melón, ktorý bol pestovaný ešte pred našou éru. Bol to symbol slnka a dobrý pre ľudí z Perzie.

Melón turkmenkaMelón turkmena neskoro zrieť rozmanitosť uzbeckých odrôd. Má priemernú veľkosť plodu. Najčastejšie to môže byť vidieť so zelenou kôrou v oku. Musíme počkať na plné zrenie tohto ovocia a potom ho jesť. Zvyčajne v severných regiónoch je bobule dovezené nezrelé, a preto chutné, sladké mäkké plátky tejto odrody môžu byť ochutnávané len niekoľkými. Známka zrelosti môže slúžiť ako tmavá, takmer hnedá kôrka v trhlinách. Vôňa a chuť zrelého turkmenu nemožno zabudnúť.

Ananás melónAnanásový melón alebo Delano majú ovocie elipsoidného tvaru s hmotnosťou približne 2 kg. V strednom pásme sa melón pestuje cez sadenice a režim zavlažovania je dôležitý. Ak je leto daždivé, rastlina by mala byť chránená pred nadmernou vlhkosťou. Ovocie môže prasknúť.

Aromatický sladký melón ananásuOd výhonkov až po zrelosť je asi 100 dní. Koža tejto odrody je tenká, buničina je sladká a aromatická. Rastlina je silná a vyžaduje štipľavosť. Zrelosť zrelého ovocia je dobrá, doprava je možná.

Related  Najlepšie odrody hrozna pre trh

Izraelská odroda Galia-DiamantZelený melón je tak pomenovaný pre jeho zelenkasté buničiny, ktorá sa môže stať žlté s časom. Všetky tieto odrody sú charakteristické zelené alebo šedozelené kôra. To môže byť hladký alebo rebrovaný, oválny alebo okrúhly. Tieto odrody majú v Japonsku a Uzbekistane. Ako príklad zeleného melóna môže mať rôzne izraelskej “Galia-Diamond”. Plody sú oválne, sieťované kôra, dreň zeleno-biele, sladké a voňavé. Taníny a minerály dať melón mierne zvieravú chuť. V Uzbekistane, tam sú odrody zeleného melónu, tzv lebky. Odroda rastie len v blízkosti Karshi, pripomína a melón a čiapku zvonku, a mäso melóna, to je veľmi príjemné na chuť.

Melón PopelkaMeloun Popelka je ranná zrelosť odrody. Zariadenie sa odporúča na pestovanie v malých poľnohospodárskych a vidieckych pozemkoch. Rozmanitosť predčasnej splatnosti. Močovka melóna je dlhá a vyžaduje reguláciu rastu. Ovocie je žlté a hladké s okom. Hmotnosť bobúľ 1-2 kg. Dužina je asi 3 cm, nie veľmi sladká, 5-9% cukrov, ale chutná a voňavá. Plody sú skladované po dobu troch týždňov, používajú sa na mieste, pretože prenosnosť nie je vysoká. Rastlina je odolná voči teplotným zmenám.

Melón LadaMelón Lada – úspešná odroda chovu Astrachána. Je prispôsobená horúcemu suchému podnebiu. Ale v skleníkoch sa táto odroda cíti dobre. Dôležitými vlastnosťami je jeho nenáročná povesť. Nepravidelné zavlažovanie nevedie k praskaniu ovocia. Melónový roh, americký a falošný múčnatkový púčik nie sú poškodené. Odroda má hladké okrúhle ovocie so sieťou, ktorej hmotnosť je 2-3 kg. Buničina obsahuje až 10% cukrov, svetlo krémovej farby. Táto odroda je milovaná mnohými farmármi.

Melón EtiópčanRebrované melóny ako znak odrody sú charakteristické pre melón. Môžu byť zelené, žlté. Na Ukrajine je odroda nazývaná rebrovaný melón. Zdá sa, že tieto melóny sú skôr ako tekvica, nazývajú sa “nafukované”. Zrelé melón je považovaný za najchutnejšie, voňavé a sladké bobule na Ukrajine.

Related  Naučiť sa pestovať a starať sa o špargľové bôby

Uzbecké melóny vyžadujú špeciálny popis. Viac ako 100 odrôd sa pestuje v regióne, rozdelených na 6 okresov, v každom dávajú prednosť svojim odrôdam. Zóny, v ktorých sa pestujú určité odrody melónu podľa prirodzených podmienok, sú oddelené:

 • Taškent.
 • Samarkand.
 • Bukhara.
 • Khorezm.
 • Fergana.
 • South.

Neskoré známky uzbeckých melónovV závislosti na slnečnej aktivite, počte jasných dní v roku, teploty sa pestujú najviac prispôsobené odrody. Produkty vysokej kvality sa vyvážajú do iných krajín.

Medzi mnohými odrôd na sluch, vždy existuje torpédo melón, podľa miestnej Mirzachulskaya, zelená Basvaldi a ďalšie.Odrody torpéda melóna

Existujú odrody, ktorých chuť si môžete vychutnať len na mieste. Plody sú jemné, šťavnaté a nie skladované. Iní sa dostanú na novoročný stôl. Úrodné podnebie a vhodná pôda vytvárajú podmienky, ktoré sú ideálne na premenu energie slnka a zeme na liečebný produkt, ktorý je uvedený v Biblii. Plody pestované v iných klimatických podmienkach sú nižšie ako chuť melónu, ktorý v Uzbekistane dozrel.

Víkend na chatke – video