kľúčik Každá fáza vývoja rastlín si vyžaduje používanie živín. Ich koncentrácia v pôde môže byť nedostatočná, pretože mnohí obyvatelia v lete používajú minerálne hnojivá.

Sú kvalitatívne rozlíšené medzi ostatnými druhmi živín, pretože obsahujú veľké množstvo zložiek. Hlavnou špecializáciou minerálnych hnojív je poskytnúť rastlinám užitočné látky v čase určitého obdobia ich vývoja. Počas rastu rastlín existuje potreba veľkého množstva dusíka a v období kvitnutia a plodov je potrebný draslík a fosfor.

Minerálne hnojivá majú dve formy:

  1. Tuhá látka (granule alebo prášok). Zavádza sa priamo do pôdy. Pre záhradné plodiny sú granule efektívnejšie využívať sejačku. V prípade hrncov a rastlín v miestnostiach sa používa tenká špička. Prášok môže byť aplikovaný povrchovo, mierne uvoľnenie pôdy.
  2. Tekutina (čpavok, čpavková voda). Hnojivo v tejto forme sa vyrába bezprostredne pred aplikáciou do pôdy. Predtým vyrobená kvapalná látka môže stratiť užitočné vlastnosti. Zavádza sa tým, že nalejete rastlinu.

typyPrítomnosť minerálnych hnojív v rôznych formách umožňuje doplniť všetky rastliny v čase potrebnom na ich vývoj.

Minerálne hnojivá pre vnútorné rastliny

izbová rastlinaPre dobrý rast, rozvoj, kvitnutie a plodnosť potrebujú aj vnútorné rastliny doplnenie.

Samostatné jednoduché a komplexné mini-hnojivá:

  • Jednoduché majú vo svojom zložení jednu z najdôležitejších zložiek: fosfor, horčík, dusík, draslík.
  • Komplexné hnojivá obsahujú dusík, draslík a fosfor vo forme rôznych chemických zlúčenín, čo prispieva k rýchlejšiemu rastu rastliny.

Na predaj minerálne hnojivo pre vnútorné rastliny sa predáva v granulách vo forme roztoku alebo MDS (pomaly pôsobiaca zlúčenina).

Pre malý počet domácich rastlín môžete ihneď kúpiť komplexné hotové hnojivo. Ak existuje veľa rastlín, bude lacnejšie nakupovať jednoduché hnojivá vo veľkom kontajneri a zmiešať komplex užitočných látok s vlastnými rukami.

Hlavným prínosom minerálnych hnojív pre vnútorné rastliny je ich chemická orientácia. Práve oni sú schopní dať rastlinám všetko, čo je potrebné pre ich život.

Aké minerálne hnojivá pre zemiaky je lepšie?

Predpokladom zvýšenia výnosu zemiakov je poskytnutie množstva živín. Na základe laboratórnych štúdií bolo možné získať veľa informácií o vzťahu medzi minerálnymi hnojivami a zemiakmi, ako aj ich vplyv na množstvo zberu a kvalitu ovocia.

zemiaková plodinaVysoká rýchlosť rastu a vývoja zemiakov vzniká vtedy, keď sa naleje mletá zemina s fosforečnými minerálnymi hnojivami. Ich zavádzanie do pôdy vždy prináša pozitívny výsledok a dobrú úrodu.

Related  Veľké ovocné čerešňové odrody Bullovo srdce pre ruských obyvateľov strednej triedy dacha

Pôda, ktorá obsahuje malú koncentráciu draslíka, vám umožňuje získať zvýšenie výnosu až o 20 kilogramov.

Pre letných obyvateľov sa odporúča používať ako minerálne hnojivá na zemiaky iba vysoké percento draselných solí (40% zloženia). V tejto súvislosti je dusičnan draselný vynikajúce hnojivo pre zemiaky.

horné obliekanie zemiakovV prípade skorých zemiakov sa do ťažkej pôdy zavádza komplex nakladania s draslíkom a fosforom na jeseň po zbere, pred orením. Hnojivá sa rozptýlia po záhrade. Na piesočnatých pôdach, ak sa hnojivo nemôže aplikovať na jeseň, sa aplikuje bezprostredne pred výsadbou (ako zdroj fosforu superfosfátu sa používa ako dusičnan draselný ako zdroj draslíka). Fosfor pomáha zvyšovať koncentráciu škrobu v zemiakoch.

Dusíkaté hnojivá (dusičnan sodný, močovina, dusičnan vápenatý amónny, síran amónny) prispievajú k zvýšeniu výťažku až do 3 kg / m2, v závislosti od typu zemiakov.

Na určenie toho, ako používanie minerálnych hnojív ovplyvňuje nárast výnosov v konkrétnej pôde, je potrebné použiť rôzne kombinácie. A poskytuje kompletnú výživovú základňu pre komplexné hnojivá zemiakov, ako je superfosfát, dusičnan draselný a dusíkatá zlúčenina (okrem močoviny).

Druhy zložitých minerálnych hnojív

zmiešaťIntegrovaný prístup k hnojeniu pôdy prispieva k poskytovaniu rastlín so všetkými možnými a potrebnými živinami. Minerálne hnojivá sú anorganické zlúčeniny vo forme solí, ktoré používajú záhradníci na doplnenie sadových a záhradných plodín. Každý typ minerálneho hnojiva je zodpovedný za zvýšenie určitých vlastností rastliny vo všetkých fázach svojho vývoja. Preto sú kombinácie viacerých druhov hnojív najefektívnejšie pre celkový vývoj rastlín.

K dnešnému dňu existuje niekoľko komplexných typov minerálnych hnojív:

  • Nitrophoska. Používa sa na hnojenie pôdy záhradných stromov a záhradných plodín. Jedná sa o univerzálny, vyvážený liek, ktorý obsahuje asi 19% fosforu, 11% oxidu draselného, ​​až 17% dusíka. Hraničná norma pre pôdu je 80 g / m2.
  • NPK. Používa sa na niektoré záhradnícke plodiny. Pomerne vyvážené hnojivo, ktoré obsahuje: 13% dusíka, 17% draslíka a 17% kyseliny fosforečnej. Vložte do pôdy 50 g / m32.
  • Hydrogénfosforečnan amónny. Zavádza sa do pôdy na jar počas celej zeleniny počas kultivácie pôdy. Dithmophos obsahuje 18% kyseliny dusičnej a 46% kyseliny fosforečnej. Normálne dávkovanie na 1 m2 je 30 g.
  • Amofos. Aktívne hnojivo, ktoré obsahuje 10% dusíka a 52% fosforu. Rýchlosť aplikácie do pôdy je 20 g / m22.

Related  Ako pestovať marhule z kosti v krajine

príprava pôdy Všetky minerálne hnojivá prinášajú potrebnú výhodu pre rastliny. Vďaka použitiu takýchto anorganických zlúčenín je možné dať rastlinám životaschopnosť v špecifickom období ich vývoja. Najúčinnejším prostriedkom, ktorý umožňuje zabezpečiť rastlinku všetky potrebné živiny, je komplexné minerálne hnojivo.

Potrebujem použiť minerálne hnojivá (video)