Kaip organizuoti sodą ant balkonoKaip malonu išplisti šviežią pomidorą iš savo sodo arba iškirpti kelis kvepiančių aštrų žolių šakeles iš žaliųjų krūmų! Tačiau, deja, ne visi miesto gyventojai turi savo dacho vietas. Todėl daugelis kuria mini sodą balkonu ar lodžijomis. Kaip organizuoti teisingai ir teisingai? Tai padės jums su naudingais patarimais, pateiktais šiame straipsnyje.

Kas geriausia augti sode ant balkono?

Mes išvardijame populiariausius augalus, kurie yra gana nepretenzingi ir tikrai pasieks balkonus.

  1. Žali svogūnai. Paprasčiausias šviežių “plunksnų” įsigijimo būdas yra įprastų svogūnėlių įdėti drėgnoje aplinkoje. Tačiau žaliųjų šaulių augimas nebuvo toks trumpas, auga mažiausias iš jų vazonuose su žeme.
  2. Žaliai. Galbūt bet kuri žolė gali būti sėkmingai išauginta lodžijoje arba balkonu. Be to, kai kurie iš jų, pavyzdžiui, bazilikas, turi specifinį skonį, kuris atsikratys kenkėjų. Šiais tikslais taip pat galite auginti gėlių puokštes.
  3. Ridikas. Galima greitai pasiimti trapių spyruoklių šaknų rankeną, jei sėja jau kovo mėnesį. Esant dideliam balkono temperatūros kritimui, padengti ūgliais polietileno plėvele. Svarbu nepamiršti išvalyti jį šiltame ore, kad būtų išvengta augalų lapų nudegimų.
  4. Agurkai. Šis augalas, dėl savo sugebėjimo įsikabinti, gali būti ne tik šviežių daržovių šaltinis, bet ir originalus puošimas mini sodo baldais.
  5. Pomidorai. Tinkamai stebint technologijas, jūs galite lengvai surinkti gerą derlių, sugadinti savo artimuosius ekologiškomis daržovėmis.

Kokios rūšies augalai labiausiai praktiškai auga sode ant balkono?

sodas ant balkonoKadangi darbo vieta paprastai yra gana ribota, turėsite pasirinkti mažas kultūras. Todėl balkono mini sodą paprastai sudaro nykštukiniai augalai. Taip pat patartina naudoti iškrovimo vietas pagal “konvejerio” tipą. Pavyzdžiui, surenkant pirmąjį ridikėlį, išleidžiamas vaistas gali būti perkeltas į auginamus pomidorų ar agurkų sodinukus.

Related  Sodo gervuogių sodinimas ir priežiūra

Kaip naudoti sodą ant balkono augantiems augalams

Prieskonines žoleles nereikia sodinti atskirai. Išmintingai pasirinkę veislę, galite sukurti puikių kompozicijų, kurios puikiai taps balkonu. Be to, daugelis sėkmingai augančių žalių krūmų auga net penkių, vakarinių ir rytų pusių balkonuose. Tarp jų populiariausi yra petražolės, bazilikas, krapai, čiobreliai, raudonėliai, šalavijas.

Karštu metu glazūruotos lodžijos užtikrina gerą oro vėdinimą, atidarant langus taip, kad žalumynai nebūtų “sukepinti”. Beje, net ir pasibaigus vasaros sezonui, jūs galite suteikti šeimai šviežių žalumynų ant palangės “perkelti” puodus su pasėlių šakniavaisiais, tokiais kaip petražolės ar mairūnai. Antrasis pasėlis šaltojo sezono metu bus pateiktas. Ir prasidėjus pavasariui, gatvėje galėsite įdėti mini gultai.

Kaip elgtis su sode kenkėjų ant balkono?

Nerekomenduojama naudoti jokių cheminių purškimo medžiagų.

Kai puola daigus ir suaugusių augalų amarai ar skirtingus drugelius bandyti apdoroti juos purškiant tabako sultinį. Ir nepamirškite apie tinkamą kultūrų kaimynystę. Galų gale, daugelis stipriai kvapų žolių gali atsikratyti kenkėjų.

Kaip ir kada maitinti sode ant balkono

Sodinant “vieną pasėlių” augalus, tokius kaip svogūnai, ridikai, salotos, nereikia tręšti dirvožemio maistinių medžiagų tirpalais. Tačiau tiems, kurie ilgą laiką verčia vaisius (pipirai, pomidorai, agurkai), kultūrų negalima atsisakyti. Net su dideliu puodžiu ir specialių žemės mišinių (durpių substratų ir kt.) Sodinimui augalui reikia papildomos mitybos. Apskirkite tręšimą maždaug kartą per 1,5-2 savaites kompleksinių trąšų tirpalais po pilno laistymo mažų porcijų pavidalu, kad neatsirastų šaknų.

Pradėkite nuo paprastų kultūrų, ir jūs suprasite, kad balkono sodas yra paprastas, naudingas, nepaprastai gražus ir įdomus!

Kaip organizuoti balkono sodą – vaizdo įrašų instrukcija manekenams