hrušky v záhradách regiónu MoskvaZáhrady regiónu Moskva sú skôr ako južné. Botanika vyťažila hrušky na predmestiach – odrody na letné, jesenné a zimné použitie. Tam sú šíriace stromy a hrubého čreva hrušky, ktoré sa zmestí na malej ploche. Pomôcť pestovateľovi ponúknuť opis niektorých odrôd, nie všetky.

Skoré odrody

Skoré odrody hrušiek pre moskovskú oblasť sú charakterizované vlastným hnojením. Ak chcete získať zber, 2-3 stromy by mali byť vysadené v blízkosti, je lepšie, ak jeden z nich je iného druhu. Plodnosť, doplnená krížovým opeľovaním, zvyšuje počet vaječníkov.

Hruškový mramorV opise mramorovej hrušky je zaznamenaná jeho odolnosť voči plesňovým ochoreniam, vrátane škvŕn. Strom až 4 metre vysoký s rozľahlou korunou začína prinášať ovocie už 6-7 rokov. Vlastnosťou rastliny je vylúčenie ovocia s nedostatočným napájaním. Plody majú strednú veľkosť a chuť, zrelý začiatkom augusta. Zimná odolnosť je dobrá, plodnosť je ročná.

odrody hrušky LadaOdroda patrí do novej, staminate rýchlo-bodied. Strom vyrastie až na 2,5 m, najprv tvorí lievik a potom stúpa pyramídou. Jedná sa o jednu z najskorších odrôd, v foto – hruške Lada pred zberom v júli. Plody nie sú veľké, 90-110 g, ale zber je asi 40 kg z jedného dospelého stromu. Plody sa vyskytujú 2-4 roky po výsadbe.

Výhody odrody:

 • vysoká zimná odolnosť;
 • odolnosť proti bakteriálnym popáleninám, šupke;
 • nízke požiadavky na osvetlenie;
 • dobrý výnos.

Odroda je samozrenávaná, ale s hruškou Rogneda alebo Chizhovskaya, plodenie je hojnejšie. Niekedy sa vyskytuje ďalšia odroda v korune hlavného stromu.

Hruška FancyOdroda je skoré dozrievanie, plody dosahujú 250 gramov, ale strom je veľmi vysoký a zber je ťažký. Skorý zber sa skladuje nie dlhšie ako 2 týždne, plody sú lahodné, voňavé a na začiatku leta sa rýchlo realizujú. Hrušky sa používajú na konzerváciu, prípravu zemiakov, šťavy.

Hruška Fancy sa vzťahuje na odrody s prirodzenou odolnosťou voči žalúdočným roztočom a chrastavám. Po zamrznutí strom rýchlo obnoví korunu.

hruška KrasulyaOdroda bola chovaná v South Urals Research Institute Chelyabinsk. Autor E.A. Falkenberg. Krasula je zaradená do štátneho registra v roku 2002. Strom vysoký až 4 metre má rozloženú kôru a stredný nadmerný rast. Tŕne na koncoch sťažujú zber. Plodina je upevnená na krúžkoch, minulý rok a mladý rast.

Plody Krasuli sú malé 90-120 gramov, ploché zaoblené. Keď hruška dozrieva, stane sa žltozelená s jasnou červenou farbou. Odroda je určená pre priemyselné chovy a osobné farmy.

výhody:

 • vysoká produktivita;
 • odolnosť voči výkaly, bakteriálna horúčka, roztoče hrušiek;
 • dobrá zimná odolnosť.

Skoré odrody nemôžu byť dlho uložené, vyžadujú rýchlu implementáciu alebo spracovanie.

Neskoré odrody hrušky

Zozbierané v druhej polovici augusta, odrody hrušky na predmestí sú miernejšie.

hruška radostnáOdroda South Urals je chovaná v chove Chelyabinsk a Jekaterinburg. Strom je stredne veľký, okrúhly, s nízkou plodnosťou. Potrebná je opeľovačka, napríklad Krasulya alebo Severyanka. Odroda je veľmi mrazuvzdorná. Mrazuvzdornosť Rainbow hrušky vyhlásila -37,2, ale s malým zmrazením, sadenice a dospelé stromy nesú 48.3 v zime 1978-1979.

Ovocie s hmotnosťou do 140 g ochutnáva o 4,5 bodu. Buničina je kyslá, sladká, voňavá. Plody v zrelom stave môžu visieť bez toho, aby sa prediali počas 10 dní, potom sa zhoršili. Orezanie môže byť uložené na týždeň.

výhody:

 • vynikajúce obchodné vlastnosti ovocia;
 • vysoká zimná odolnosť;
 • odolnosť proti chorobám a škodcom.

odroda Augustow rosaVzhľad novej odrody je spôsobený genetikou SP Jakovlev, ktorý prekročil miestnu stabilnú odrodu Nechosť s austrálskou triumfou Pakgamy. Na fotografii – hruška Augustow rosa, vo všetkých veľkoleposť.

Strom je nízky, kompaktný, s klesajúcou korunou, zahustenie je priemerné. Strom začína prinášať ovocie už 4 roky, opeľovač môže byť pamäť Yakovlev.

Ovocie s hmotnosťou 120 až 140 g v šatách je zelené, v dávke žltne a zažiari svetlo. Čas použiteľnosti do 3 týždňov. Hodnotenie chuťových vlastností 4,6 – 5 bodov. Ovocie je pravidelné. Rozmanitosť hrušiek Augustová rosa je odolná voči chrastavitosti, málo ovplyvňuje listnatý hmyz. Keď je ovocie preťažené, strom sa oslabuje.

hruška BessemyankaRozmanitosť dávnych, populárnych výberov. Zrelé ovocie nemá zrelé semená. Ale odroda má sklon byť prekvapený škrabkou. Strom je vysoký, ovocie je malé, 70 – 80 g. Ovocie dozrieva v auguste, skladuje týždeň. Zrelé hrušky Bessemyanka rozpadáva, zostávajúce na vetve, zväčšuje objem, mäso je rozmaznaný. Zima v Moskve predurčuje normálne. Výťažok dospelého stromu je približne 270 kg.

Hrušky s ovocím koncom augusta, začiatkom septembra

hruška RognedaHrušku vylúčili vedci z MAAA, ktorých pomenoval KA Timiryazev. Univerzálna odroda sa ukázala, v závislosti od regiónu je klasifikovaná ako neskoro, na začiatku jesene a na jeseň. Na predmestiach sa plody odoberajú na prelome leta na jeseň. Sú vypláchnuté a skladované v chladnom prostredí po dobu až 3 mesiacov. Koža je svetlo žltá s fuzzy vzorom. Mäso biele, sladké.

Výhody hrušky Rogneda:

 • sa nebojí ruských zimy;
 • odolné voči všetkým druhom chorôb;
 • skorý vzhľad ovocia;
 • výnos až do 50 kg zo stromu.

Strom rastie až 10 m vysoký, nenáročný v starostlivosti, používaný v chovateľských prácach.

Veľké a chutné plody dozrievajú začiatkom septembra, ale nie všetky. Obdobie dozrievania sa predlžuje, ovocie sa však nerozpadá a môže sa odstrániť v dávkach. Na ukladanie soft šťavnaté hrušky nie je dobré. Je lepšie okamžite spracovať zber na zber.

hruška VidnayaHruška Vidnaya je zima odolná odroda, nie je náchylná na hubové choroby. Má dobrú odolnosť voči mrazu. Ovocie sa vyskytuje po 5 rokoch.

hruška ChizhevskayaNízky strom až 3 metre prinesie obyvateľom regiónu Moskva krásne ovocie v septembri. Avšak kandizované hrušky môžu byť uskladnené nie dlhšie ako týždeň. V opise, hruška Chizhevskij na trojmetrový rast je schopná priniesť slušnú úrody. Ovocné hrušky pravidelne. Pestovanie je pestované na trpaslíkovom podstavci a kvitne už tretí rok. Napriek stanovenej plodnosti je strom lepšie viazaný na opeľovač Lada.

Elegantná EfimovaJeseňová odroda hrušiek Efimova elegantná má prvotriedny druh ovocia. Variety získali zlatú cenu v 80. rokoch minulého storočia na medzinárodnom veľtrhu v Nemecku. Odroda sa distribuuje v európskej časti Ruska av pobaltských štátoch. Má charakteristiku chuťových vlastností ovocia na 4,5. Má integrovanú odolnosť proti chorobám, škodcom a odolnosti voči klimatickým zmenám.

Jesenné odrody hrušiek s dlhou trvanlivosťou

Nenechajte sa prekvapiť, ak majiteľ múzejnej predmestskej vily na svojom novom stole bude vidieť hrušky z vlastnej záhrady. Ušetrite až do januára, môže byť plody zimných odrôd.

odroda KrasnobokayaVeľké ovocie s hmotnosťou 180 gramov šťavy vyprší pri kousnutí. Hrušky sú voňavé a chutné, s ľahkou tortovou pachuťou, ale je potrebné ich odstrániť skoro od stromu. Zrelá hruška Redhead na vetve nedrží. Odroda si zachovala najlepšie vlastnosti v chove a má nasledujúce výhody:

 • odolnosť proti mrazu vysoká, pri -50 mrazení 3 body;
 • plodné, plody vysokej kvality;
 • nenáročné na zloženie pôdy;
 • Dospelý strom reguluje samotnú plodinu, prerezávanie sa nevyžaduje.
 • nepoškodené škrabkou, odolné proti škodcom hmyzu.

Ovocné ložisko hrušky Krasnobokaya prichádza na 6-7 rokov.

hruška HeraAž koncom septembra hruška ozdobí Héru, obdarujúc majiteľovi plody úžasnej chuti a priemerne 200 gramov. Kyslá buničina bielej farby, zrnitá štruktúra – charakteristické vlastnosti tejto odrody. Už žiadne perzistentné skladovanie hrušky. Tie ležia 5 mesiacov v chladnej stodole.

Hruška hruška má strednú výšku, nezhustne, v tvare úzkej pyramídy. Začína prinášať ovocie už 5 rokov. Zmrazenie je čiastočné, klesne až na 1,8 bodu, keď teplota klesne na -38. Odroda je odolná voči bakteriálnym a plesňovým ochoreniam.

odroda Lyubimitsa YakovlevaRozmanitosť zachovala pamiatku chovateľa, ktorý pracoval na jeho vytvorení. Plodenie hrušky Lyubimitsa Yakovleva prichádza v 5-6 rokoch. Plody sú krásne, s presným vzorom a červenou farbou na jemnom žltozelenom pozadí. V džúsovej vôni je charakteristická príjemná vôňa, ale bez námahy.

Strom je rýchlo rastúci, zarastený, poškodený vo vlhkých rokoch. Výnos sa zvyšuje s vekom, po 7 rokoch je 20-22 kg. Zimná odolnosť je dobrá.

Existuje mnoho ďalších odrôd, ktoré si zaslúžia pozornosť záhradníkov v regióne Moskve.

Video o nových odrôd hrušky