Lezenie stúpaloAko vynikajúco na ploty vyzerá ako lezenie ruží. Starostlivosť o rastlinný proces nie je jednoduchá, vyžaduje si určitý čas a úsilie. Ale žiadne komplikácie nemôžu udržať pestovateľov kvetov z výsadby ruže lákať na ich mieste.

Populárne odrody lezeckých ruží

Než si kúpite sadivo tohto kvetu, musíte mať informácie o jeho odrodách. V závislosti od druhu môže byť starostlivosť a výsadba lezeckej ruže iná. Niektoré odrody sú skôr nenáročné na pôdu, napájanie a hnojivá. A naopak.

Najbežnejšie odrody lezeckých ruží sú:

 • “Plamená” – druh, ktorý toleruje chladu;
 • “Dortmund” – rast bush dosahuje dva metre, kvete s jasne červenými kvetmi na tmavozeleném pozadí listov;
 • “Heidelberg” – zimné a vytrvalé, kvitne vo veľkých šarlátových kvetoch;
 • “Nový hotový” – výška puzdra môže byť šesť metrov. Farebné puky svetlo ružové, odolné voči chorobám;
 • “Scrabble Minehaha” – v poslednom mesiaci jari kvitnú v ružovej farbe, výška hrdla môže dosiahnuť 4 metre;
 • “Dorothy Perkins” – púčiky tejto odrody nie sú veľké (až do troch centimetrov v priemere), rastlina má jasne zelené listy.

Kedy je vysádzanie lezeckej ruže a ako pripraviť pôdu?

Pestovanie lezeckej ruže začína jeho výsadbou. Vopred je potrebné zakúpiť výsadbu, vybrať miesto a pripraviť pôdu.

Výsadenie lezeckej ruže sa vykonáva na jar alebo na jeseň.

Predtým by mal byť pozemok vykopaný do hĺbky bajonetovej lopaty. V pôde by mala byť rašelina, vápno a humus aplikované v rovnakých pomeroch. Vysádzanie lezeckej ruže začína vykopávaním otvorov. Vŕtanie by malo byť o pol metra. Studne by mali byť dobre rozliate vodou.

V dolnej časti je lepšie, aby zmes hnoja (2,5 kilogramov), íl (5 kg) a prášky phosphobacterin (2 kusy). Spojenie musí byť starostlivo miešajte do hladka.

Vysádzanie lezeckej ruže

pravidlá vysádzania lezeckej ružeKúpil si kefu lezeckej ruže a potrebuje predbežnú prípravu na pristátie. Zastrešenie a koreňový systém by mali byť rezané na rovnakú dĺžku, nie viac ako tridsať centimetrov. Tento prístup posilní krík a poskytne bohatý kvitnutie.

Rezy na koreňoch sú ošetrené popolom, a na výhonky – so záhradkami. To sa robí s cieľom chrániť lezúcu ružu pred infekciami a urýchliť proces hojenia rán. Po výsadbe sa sadenica stáva za pôdu za úspešné zimovanie. Medzi mladými kríkmi musíte nechať vzdialenosť asi jeden a pol metra.

Umiestnenie sadenice do jámy na výsadbu je potrebné starostlivo rozložiť korene rastliny. Pri spánku musí byť pôda narušená tak, aby sa nevytvorili žiadne dutiny. Ak medzi koreňmi existujú medzery, hrozí nebezpečenstvo poškodenia mrazom.

Pri výsadbe tkanie ruže v blízkosti ploty alebo steny domu, musíte odstrániť vzdialenosť medzi nimi asi pol metra.

Lezenie starostlivosti o ruže

Hlavné pravidlá starostlivosti o lezenie v lese sú:

 • prerezávanie;
 • vrchný obväz;
 • zalievanie;
 • prístrešia v zime.

Pravidlá orezania lezenia ruže fotografieJe obzvlášť dôležité monitorovať mladých papagáti, mali by byť pravidelne napojené a hnojené užitočnými minerálmi. Bazálna oblasť zeme ako burina kontaminovaná burinami burinami a uvoľnením.

Už od polovice jesene sa musíte začať pripravovať na zimné obdobie. V ktorýkoľvek septembrový deň vyberte slabé výhonky a sklopte ich. Moc pichlavých ruží začne klesať na zem (sú chránené trochu neskôr). Po pár týždňoch sa pobočky zariadenia zvyknú na vodorovnú polohu. V tomto čase by sa bič musel zhromažďovať vo zväzkoch zložených z troch alebo štyroch kusov a ošetriť roztokom síranu meďnatého.

Keď teplota vzduchu klesne pod 5 stupňov, stojí za to roztrhnutie všetkých listov a pokrytie holých konárov.

Útulok na zimu

prístrešok na zimuStarostlivosť o lezenie ruže je správne pokryť ju na zimu. Na mieste, kde by bič položil rastliny, musíte kopať malé depresie. Na ich spodnej časti položte spadnuté listy, položte biče ruží a top je s rovnakým materiálom. Na prírodnom prístrešku položte ďalší film alebo strešný materiál. Na jar sa závod bude musieť otvoriť.

Správna starostlivosť o lezúcu ružu nie je možná bez procesu prerezávania. V jarnom období na krovine je potrebné určiť slabé a poškodené výhonky. Takéto pobočky musia byť vymazané.

V lete sú už odfarbené biely, tak sa Bush omladzuje a vytvára nové výhonky.

Čo a ako sa kŕmiť

Ak viete, ako sa starať o lezúcu ružu, môžete pestovať krásny Bush s bohatým kvitnutím. Rastlina vyžaduje náročné obliekanie, počas vegetačného obdobia je potrebné oplodniť kvet viac ako päťkrát. Pozitívne na vývoj ruže ovplyvní zavádzanie minerálnych a organických látok. Mali by byť striedavo. Počas obdobia kvitnutia sa rastlina nekŕmi.

Horolezecké ruže sú kvety odolné voči suchu, namočenie pôdy pre ne môže viesť k smrti. Existuje tiež veľké riziko podstupovania rôznych chorôb. Preto, voda rastliny nie je často, asi raz za sedem dní.

Boj proti chorobám a škodcom

Jednou z najčastejších chorôb pri lezenie ruží sú:

 • rakovina kôry;
 • múčnatka.

Ak nie sú ošetrené, rastlina rýchlo zomrie. Z múčnatky sa zbavte používania kvapaliny Bordeaux. Tento nástroj by mal byť sprejovaný najmenej trikrát počas dvoch týždňov.

Pri rakovine kože je boj veľmi zložitý, takže je lepšie prijať preventívne opatrenia. Napríklad včasné ukrytie a uvoľnenie z nej. Ak rastlina prešla chorobou, je potrebné odstrániť poškodenú oblasť ruže. Musí sa spáliť.

Škodcami ohromenej krásy sú:

 • vošky;
 • arachnoidných roztočov.

Ak chcete zistiť parazity, musíte starostlivo skontrolovať krík. Ak sú prítomné, potom stojí za to naliehavo začať bojovať proti nim.

Najbezpečnejšími spôsobmi ochrany pred voškami a roztočom je rozstrihovanie krívačky s odvarom žihľavy a poľného prasliaka. Ale v prípade silnej porážky ruže sa musíte uchýliť k pomoci insekticídom.

Najpopulárnejšou ozdobou altánkov, plôch, stien sú lezenie ruží. Fotografia na pozadí tejto rastliny je nepopierateľná krása, ktorú môže každý záhradník rásť.

Video – starostlivosť o lezenie ruže