Na fotografii, trpasličí cherry paradajky na parapeteMedzi obrovským výberom rôznych druhov lahodných a zdravých paradajok, Cherry je druh, ktorý bol chovaný v polovici sedemdesiatych rokov chovateľmi. Jeho hlavnou črtou je lahodná sladká chuť, malá veľkosť rajčiaka a tiež umiestnenie nie je v pároch ani jednotlivo, ale vo zväzkoch. Veľkou výhodou tu bol tiež fakt, že dnes je možné pestovať cherry paradajky na balkóne a okennom parapete, kde môžete získať veľmi dobrú úrodu s náležitou starostlivosťou a vytrvalosť. Takže každý, kto nemá vlastnú záhradu, môže vytvoriť takúto mini-záhradu priamo na svojom balkóne alebo balkóne.

Čo je potrebné pre pestovanie cherry paradajky na parapete?

Ak chcete získať bohatú úrodu lahodných a šťavnatých paradajok, mali by ste starostlivo preskúmať tajomstvá ich pestovania, pretože bez toho nie je ľahké uspieť. Len poznatky o selekčných charakteristikách odrody, pravidlách a čase výsevu, zložení pôdy, zavlažovacieho režimu a stupni osvetlenia môžu dosiahnuť dobrý výsledok.

Nízkotučné cherry paradajky na parapete - fotka

Dôležitú úlohu zohrávajú aj semená cherry paradajok, ktoré by mali byť kvalitné a živé. Skúsenosti mnohých záhradníkov, ktorí pestujú Cherry priamo vo svojich apartmánoch, hovorí, že každý človek so zodpovedným prístupom ich môže pestovať. Aby ste to dosiahli, stačí len správne pripraviť miesto, ktoré by malo byť suché, teplé, vetrané a dobre osvetlené slnkom po celý deň.

Čerešňové paradajky, ktoré sa môžu pestovať na balkóne:

 • perla;
 • Rowan zázrak;
 • bonsai;
 • Zlatá partia;
 • Červená čiapočka;
 • totem;
 • Pinocchio;
 • Báječný zázrak;
 • Minibel;
 • Mio;
 • Tiny Tim;
 • Acrobat.

Na fotografii čerešňové paradajky v kvetináčoch pestovaných na parapete

Bez ohľadu na charakteristiky jednotlivých odrôd majú všetky druhy ovocia výraznú chuť, pričom majú rovnakú minerálnu a vitamínovú kompozíciu.

Napriek skutočnosti, že cherry paradajky majú vysokú hladinu cukrov, malé paradajky sú nízkokalorické produkt, a preto neprispievajú k sade navyše hmotnosti. Súčasne ľudia, ktorí trpia peptickým vredom, sú nežiaducimi.

Ale všetci ostatní naši krajania môžu s istotou odporučiť jesť malé lahodné paradajky.

Related  Prečo to nie je angrešt?

Vlastnosti výsadby a pestovania rajčiaka čerešňa

Na fotografii, vysokých cherry paradajokKeď poznáme hlavné tajomstvá pestovania čerešňových paradajok, bude človek schopný správne dodržiavať všetky podmienky, ktoré prispejú k dobrému nastaveniu plodov a vysokým výnosom vo všeobecnosti. Po prvé, treba poznamenať, že rovnako ako ostatné odrody čerešní môžu byť vysoké, stredné a krátke, bez toho, aby započali hybridné a odrodové charakteristiky každého z nich.

Takže tu môžete dať všeobecné odporúčania, dodržiavanie ktorých šance na získanie chutných a šťavnatých bobúľ sa výrazne zvyšujú. Samozrejme, všetky operácie musia byť vykonané s dušou, ale tí, ktorí chcú pestovať čerešňové paradajky, sa určite chcú vyrovnať s touto záležitosťou. Po stanovení cieľa a maľovaní všetkých operácií vykonaných krok za krokom možno dúfať na nepochybný úspech v podobe dobrej úrody lahodných paradajok. A správna starostlivosť o čerešňové paradajky poskytne nepochybný úspech a príležitosť zaobchádzať s ich príbuznými s lahodnou zeleninou.

Tu je treba brať do úvahy pri pestovaní tejto rajčiny:

 • Pôda na pestovanie sa zvyčajne používa v pomere piesku a černozemu 1: 4 alebo 1: 3
 • Cherry paradajkami semená pred výsadbou nie je nasiaknuté, a hneď do boxov, kelímkov alebo iných nádob pripravené pre pristátie, zatváranie pôdu v nepríliš hlboko. Primer sa odporúča pokryť priehľadným potravinovým filmom
 • Po prvom výhrade sa film odstráni, ale nie skôr ako 5 dní po výsadbe.
 • Pre lepšie klíčenie semien ihneď po ich výsadbe v pôde sa voda naleje do teplej vody
 • Potom, čo klíčky vzrástli o 5-6 cm, riedenie sa vykonáva, ale ak semená nie sú všetci preč, možno stenčenie nie je nutné.
 • Rastliny pravidelne napojené, pôda je udržiavaná vo voľnom stave (na prístup k vzduchu do koreňov).
 • Na cherry rajčiaky pestované doma dali bohatú úrody, mali by byť kŕmené pravidelne, ale nie viac ako raz za týždeň.
 • Ak je vysadený s vysokými odrodami, je potrebné dať kolíky, ku ktorým bude rastlina pripojená.

Related  Škodcovia mrkvy

Viac informácií pre získanie dobrej úrody cherry paradajok

Treba poznamenať, že všetky cherry rajčiaky, ktorých odrody sú určené na pestovanie doma, zvyčajne prinášajú ovocie v priebehu 2 až 4 mesiacov po výsadbe. Súčasne dochádza k dozrievaniu dostatočne rýchlo a s dobrými hnojivami a bohatým zalievaním, môže kvete priniesť ovocie na 5-6 mesiacov. Je dôležité vedieť, že čerešňové paradajky nechodia do postele, ale pre dobrú zber nie je možné odrezať kríky z hlavných listov. Počas podkramlivat vaječníky nepotrebujú, pretože to by malo byť vykonané na začiatku roka výsadby, keď výhonky sú preťahovanie a rozvoj krajiny, a po tom, kedy sú plody upevnené, a obrátil sa na malé zelené plody.

Pestovanie vo vhodných nádobách

Na fotografii bohatá úroda cherry paradajok pestovaných v hrncochNa výber vhodných hrncov treba zaobchádzať veľmi opatrne, pretože dobrý stav závodu priamo závisí od stavu koreňového systému. V zásade by kontajnery nemali byť veľmi hlboké, keďže sú vhodné hrnce s hrúbkou 10 až 15 cm, ale až 20 cm široké. Hlavnými faktormi ovplyvňujúcimi dobré ovocie sú aj stupeň osvetlenia a optimálna teplota. Najvhodnejším miestom pre kultiváciu kultúry je široký okenný parapet, ale ak je tu oteplená loggia, potom je tiež ideálna pre tieto účely.

Chutné a zdravé cherry paradajky, pestovanie, ktorá je dnes k dispozícii všetkým, ktoré sa pestujú dnes mnoho našich spoluobčanov, a mnohí z nich sú túžia zdieľať tipy a malé tajomstvo dobrú úrodu. Vďaka dlhému cyklu zberu môže vždy slúžiť čerstvé a chutné paradajky na stôl, ktoré majú príjemnú arómu a lahodnú chuť. Najlepšie je odstrániť hnedé ovocie, ktoré zároveň umožňuje urýchliť zrenie ostatných plodov. Pokiaľ po dlhú dobu stálej oblačnom počasí, mnoho domov záhradkárov odporúčame zaradiť stolnú lampu pre lepšie osvetlenie rastlín, ktorý podporuje dobrý rast rastlín.

Related  Je dôležité vedieť, ako správne určiť zrelosť tekvice v záhrade

Chutné a zdravé ovocie Cherry Tomato je k dispozícii všetkým

Na fotografii je vysoká rozmanitosť čerešňových paradajok pestovaných v kvetináčiAk dôkladne preskúmate charakteristiky pestovania tejto rajčiny, môžete dospieť k záveru, že v zásade nie je nič zložité. Mnoho tisíc našich krajanov mení ich balkóny a lodžie na akúsi zimnú záhradu. Iba kvety môžete vidieť vaječníky malých jasne červených plodov. A ako pekné je to jesť paradajky pestované na parapete, pretože ich lahodná aróma sa nikdy nedá porovnať so zakúpenou továrenskou zeleninou.

Na záver treba poznamenať, že so zodpovedným prístupom a starostlivým skúmaním všetkých potrebných tipov a odporúčaní sa výrazne zvýši šanca na dosiahnutie vynikajúceho výsledku. A čo je najdôležitejšie, táto trpezlivosť sa určite zaplatí bohatou a chutnou žatvou, ktorú určite ocenia všetci členovia rodiny. Jasné a farebné čerešňové paradajky, fotografie ktorých nájdete na internete, dokážu skutočnosť, že je celkom možné získať bohatú úrody.

Vlastnosti pestovania sadeníc paradajok doma – prečítajte si tento článok na našich stránkach!

Cherry paradajky na balkóne – video