cherry odroda IputCherry je tradične považovaný za termofilné kultúry, z ktorých mnohé odrody prednosť južných oblastiach a preprava zimné stredný pás. Výnimka – odvodený od ruský chovatelia čerešňového Iput, popis odrody, fotky z ovocných stromov a ich pestovanie skúseností vyplýva, vytrvalý zimovzdorné charakter závodu.

História odrody, určená pre centrum Ruska a centrálnu oblasť Čierneho Zeme, sa začala v 80. rokoch minulého storočia v Bryansku. Používanie nemenovaného povolenie na prekračovanie hybridov, vedci Russian Research Institute sadeníc lupiny dostal novú odrodu, ktorá do roku 1993 bol testovaný a odporúčaný k zaradeniu do štátneho registra.

Pre nové odrody sladké čerešne Bryansk chovatelia si vybrali meno, ktoré mnohí záhradníci sa zdajú byť podivné. V skutočnosti sa názov odrody uvádza na počesť krásnej tichej rieky Iput, ktorá preteká oblasťami Bryansk a susedných regiónov.

Popis čerešňových stromov Iput

čerešňové kvety IputZáhradníci, ktorí sú už oboznámení s ruskými odrôd čerešní Iput na vedomie, že už za 4-5 rok stromy vytvárajú silný, pripravený ovocie koruna miernu hustotou. Kostrové vetvy vytvárajú široký kužeľ, vytvárajúc všetky podmienky pre penetráciu hlboko do koruny vzduchu, svetla a vlhkosti, bez vytvárania prekážok pre opeľovače hmyzu. Lístok čerešňa je pokrytý hnedo-hnedou drsnou kôrou, ktorá sa na vetvách stáva zreteľne hladšia a jasnejšia.

Ako môžete vidieť na fotografii sladkej čerešne Iput, jej výhonky sú pokryté hladkým veľkým listom tmavozeleného sfarbenia. Mladší konáre, tým väčšia predĺžený, ľahko vajcovitého tvaru plech so zúbkovaným okrajom a husté stonky. Hrot listu je silno zaostrený a základňa je naopak zaoblená. Vonkajšia strana má viac nasýtených sfarbení než zadná strana a stonožka často vystupuje s červenohnedým odtieňom, obzvlášť viditeľným na veľkých žľazách.

prvé ovocie sladkého čerešňa IputPodľa popisu odrôd, čerešňa Iput, ako na fotografii, je charakterizovaný začiatkom kvitnutia, s veľkými kvetmi sa zbierajú na malé ružičky 3-4 kúsky a umiestnený na buketnye konárov. Široko otvorené koróly sa zbierajú z bielych priľahlých okvetných lístkov. Výrazne rozšírená z úzkych pohárovitých šálok tyčiniek a paličiek sa nelíši v dĺžke, čo uľahčuje opelenie.

Na plody sú pestované stromy sladkého čerešňa Iput pripravené na štvrtý alebo piaty rok života. V tejto dobe je potrebné dokončiť tvarovanie prerezávanie, inak existuje riziko zostať 1-2 roky bez sladkého ovocia.

Špecifické črty ovčiacich odrôd tŕstia

zrelé čerešne IputZrenie v prvej polovici leta, tmavo červené alebo takmer čierne plody, v závislosti od poveternostných podmienok a starostlivosti môže získať váhu 5 až 10 gramov. Šťavnatá kôra s malou kosťou v tvare vajíčok, ktorá je menšia ako 5% z celkovej hmotnosti, má stredne hustú, bohatú červenú buničinu. Zrelá čerešňová šťava má tvar guľatého srdca ako tmavé, voňavé a chutné. Na médium z buničiny je pripevnená svetlohnedá kosť, ktorá sa od nej oddelí s miernym úsilím.

Po úplnom dozretí sa ovocie udržiava na pevných krátkych klinoch, čo umožňuje, aby sa nebola stratiť časť plodín kvôli vylomeniu.

Všetky ovocné plodiny sa pestujú kvôli dlho očakávanej úrodu. Cherry odroda Iput poteší tak počet ovocia, ako aj ich vynikajúcu kvalitu. Šťavnaté jahody vyniká atraktívnym vzhľadom a vynikajúcou chuťou, ktorá získala odborné hodnotenie 4,5 bodov. V hrsti čerešní obsahuje tento stupeň až 11,5 mg vitamínu C. Pre 100 gramov čerešňového ovocia máte:

  • 16,6 gramov vlákniny z potravy;
  • 11 gramov cukrov;
  • 0,5 gramov kyselín.

Related  Kanadské ruže – nenáročné krásy záhrady

Hmotnosť a sladkosť plodov priamo závisia od poveternostných podmienok, zvoleného miesta výsadby a starostlivosti o čerešňový vstup. Ak sa jar a leto ukážu byť studené a trochu slnečné, vaječník je horšie nalievaný, a v čase odstrániť zo stromu má ťažkú ​​alebo ťažko trpká chuť. Puklinka môže byť spôsobená hojným zalievaním rastlín rozptýlených vaječníkmi alebo dažďovým obdobím 2-3 týždne pred zberom.

čas zberuKvôli tomu, aby sa kultúra prejavila vo svojej celej sláve, Iput potrebuje opeľovačov vysadených vedľa sebaoblastiacich stromov. Výber opeľovačov pre čerešňový vstup sa uskutočňuje s ohľadom na načasovanie kvitnutia tak, aby peľ z jednej rastliny mohla voľne padnúť na iný.

Medzi najlepších odrôd pre susedmi bude Iput čerešne žiarliť a Bryansk ružová, Ovstuzhenka, Raditsa a Tyutchevka. Všetky z nich sú dokonale prispôsobené podmienkam centrálneho Ruska a ich výsadba pomôže nielen zvýšiť výnos, ale aj diverzifikovať ho.

Výhody a slabosti cherry odrody Iput

Vzhľadom k tomu, že odroda bola vytvorená pre stredný pás, silnejšia strana sladkého čerešňa by mala byť pripísaná zvýšenej zimnej odolnosti. V krutých zimách v Bryansku a ďalších neďalekých oblastiach nezostalo viac ako 60% stromov, zatiaľ čo výhonky si zachovali približne 80% kvetných pukov. To znamená, že s príchodom jari boli rastliny pokryté bielymi kvetmi, v lete to prinášalo ovocie a na jeseň úspešne obnovili straty.

Opis odrody a fotografie sladkého čerešňa znamená, že výsadba nie je veľmi náchylná na choroby spôsobené hubami. Ak je ovocie postihnuté hnilobou, často sa vyskytuje v chladnom mokrom lete alebo keď nie sú rešpektované pravidlá poľnohospodárskej technológie.

Obrovským prírastkom odrody sú pravidelné ovocné a vynikajúce chuťové vlastnosti skorého ovocia. Cherry berries majú univerzálny účel, ktorý je rovnako dobrý v čerstvom av zložení domácej konzervácie.

Zavesenie čerešní a prvé prerezávanie – video