paradajky vo vlastnej šťaveNie je nič chutnejšie ako otvorenie pohára domácich konzervovaných paradajok v zime a urobiť to do štiepanej zemiaky. A chutné a zároveň užitočné! A ak sú paradajky stále v rajčiakovej šťave, už sú to dve v jednej, čo sa ukáže – a jesť a piť. A dvakrát toľko vitamínov!

Takéto paradajky môžu byť použité na výrobu pizze a lasagne, rovnako ako na omáčky.

Ktoré paradajky by som mal vziať?

Pre chutné občerstvenie potrebujete dva druhy paradajok:

  1. Ak chcete, aby západ slnka vyzeral krásne, a nádoba zapadajú viac zeleniny, musíte vybrať zrelé, ale nie veľké paradajky. Ak je to žiaduce, môžete použiť čerešňu, ale iné odrody sú celkom vhodné. Hlavná vec je, že paradajky sú malé, menšie ako kurací vajcia.
  2. Priamo pre paradajkový džús (na nalievanie), je žiaduce brať rajčiaky s hustou buničinou, napríklad smotana (veľkosť tu nie je tak dôležitá). Z nich dostanete hustú a bohatú šťavu – práve to, čo potrebujete.

Banky musia byť predbežne sterilizované a nechané vyschnúť a veká – vriec.

Ako určiť počet zeleniny?

Ak chcete pochopiť, koľko rajčiaka bude potrebovať, musíte ich dať do pohára. Ak sa zachová niekoľko plechoviek, potom sa môže zelenina zvážiť, aby sa zistilo celkové množstvo.

Pokiaľ ide o paradajkovú šťavu, mala by byť pripravená v množstve, ktoré sa rovná polovici objemu plechovky a 150-200 g vyššie. Napríklad liter paradajkovej nádoby potrebuje najmenej 700 ml šťavy – to je vzhľadom na skutočnosť, že je trochu varené.

Postupné varenie

Veľké ovocie, vybrané pre šťavu, by malo byť predtým očistené od kože. Ak to chcete urobiť, umiestnite ich do vriacej vody na pár minút a potom:

  • odstráňte kožu;
  • vystrihnúť stonky;
  • rozrezané na 4 časti;
  • rozmiešať v mixéri alebo prejsť mlynčekom na mäso;
  • varíme, pravidelne odstraňujeme penu, kým prestane zostavovať.

Related  Skrivnosti presaditve spathiphyllum

Pri príprave rajčiakovej šťavy vložte do pohárov umývaných a sušených malých paradajok a nalejte ich vriacou vodou. Trvalo 15 minút.

Pred pokladaním osušte ovocie špáradlom, aby sa pokožka nerozlomila.

Keď je šťava hotová, vyprázdnite paradajky vodou a ihneď nalejte ju pod horúcu vriacou šťavou. Nalejte to tak, že keď je veko umiestnené na nádobu, preteká sa trochu šťavy. Zalomená nádoba musí byť obrátená. Takže vo vnútri nádoby nebude vzduch a veko je opäť sterilizované vriacou šťavou.