domáce krmivo pre psovPodávač psov je jednoducho potrebný v prípadoch, keď majitelia odchádzajú na dovolenku dlho a nie je žiadny spôsob, ako kŕmiť domácich zvierat každý deň. Takýto podávač môže byť inštalovaný v byte alebo na nádvorí súkromného domu.

Na predaj sú plastové kŕmne žľaby pre psov. Zvyčajne ide o vertikálne a horizontálne kontajnery, ktoré sú spojené plastovou rúrkou.

Náklady na továrne podávač nie je oprávnený vysoký, takže veľa letných obyvateľov robia krmív pre psov sami z lacnejšie materiály. Princíp fungovania takýchto podávačov je jednoduchý.

Ako funguje podávač

Z vrchu v otvore horizontálneho kontajnera je inštalovaný vrecko so suchým pokrmom. Podávač plní násypku a potom sa prilepí do spodnej vertikálnej nádoby cez otvory v potrubí. Pes postupne jesť jedlo, kým nie je celý vak prázdny.

Vrecko s hmotnosťou 20 kg stačí na približne dva týždne. Potom bude potrebné ho nahradiť.

Množstvo spotrebovaného jedla závisí od plemena a veku psa. Sledujte vášho domáceho miláčika a vypočítajte potrebné množstvo krmív počas vašej neprítomnosti.

Môžete vytvoriť takýto podávač sami. Pri výrobe nepoužívajte hranice a bariéry, ktoré sa nachádzajú v továrňových kŕmnych dávkach, pretože psy nestavia kŕmne labky ako ostatné zvieratá.

Ak je to žiaduce, môže byť v podávači inštalovaný časovač, aby pes konzumoval jedlo prísne v určitom čase. Tým sa ušetrí časový rozvrh jedál.

Elektronický časovač okrem toho šetrí jedlo. Môže byť nastavená na určité časové obdobie. Povedz, po dobu 30 sekúnd. podávač bude naplnený jednou dávkou krmiva.

Tvorba vtáčie kŕmidlá

Na výrobu automatických podávačov pre psov budete potrebovať:

  • dve nádrže s objemom 20 litrov;
  • plastové potrubie na odpadovú vodu s priemerom 110 mm;
  • elektronický časovač a oddiel.

Jedna z fliaš úplne vybrala dno. Druhý kontajner je rozrezaný na polovicu. Obidve tanky odreže krk. Vo vertikálnom kontajneri sa v mieste hrdla vytvorí otvor s priemerom 100 mm, takže plastová rúrka naň prilieha.

Related  IE-1035 matkabı ile tanışma. E-1 U2 ve modifikasyonları

V druhej fľaši vytvorte otvor s priemerom 110 mm a vložte ho na potrubie. Potom v horizontálnej fľaši je vytvorená drážka, ktorá umožňuje psíku prilepiť hlavu do podávača.

Tým sa dokončí výroba žľabu, ale do potrubia môžete tiež vložiť elektronický časovač so západkou.