húsenice na vnútorných rastlináchPôdne komárky, alebo inak sa nazývajú komáre, sú škodcami, ktoré majú ako vlhkú pôdu a v nej položia vajcia. Preto, ak máte komáry pôdy, potom transfúzie vaše rastliny. Larvy pôdnych hájov sú biele červy, ktoré sa plazujú v hornej vrstve pôdy. Môžu byť dodávané s novým základným náterom, ak je nedostatočne dekontaminovaný. Moss poškodiť vaše obľúbené izbové rastliny, ale hlavne sú nebezpečné pre sadenice.

Metódy boja proti pôde

Zvážte spôsoby boja proti týmto škodcom hmyzu.

Zníženie napájania

Hmyz sa objavuje a žije iba v mokrom teréne. Znížte množstvo vody na zavlažovanie, ak je váš vnútorný kvet infikovaný škodcami. Voda v závode iba vtedy, keď vrchná vrstva pôdy vysuší. Larvy pôdnych komárov nemôžu prežiť v suchom prostredí a zomrieť počas niekoľkých hodín.

Mulčovanie pôdy

Škodcovia kladú vajcia iba v hornej vrstve pôdy, takže rastlina musí byť stieraná. Ako mulč môžete použiť mach, piesok, akýkoľvek materiál, ktorý rýchlo schne.

Ak používate riečny piesok, potom ho vypijte v mikrovlnnej rúre, aby ste ho dezinfikovali.

Mulče potrebujú pokryť celú plochu pôdy vrstvou viac ako 1 cm. V suchom mulčovaní nebudú larvy prežiť a pôdy komáre nebudú v pôde položiť nové vajcia.

Použitie chemických látok

Ak sa kukly objavili na kazetách so sadenicami, potom neušpinujte pôdu, aby ste nepoškodili rastliny. Preto musíte použiť lepiacu pásku na zachytenie komárov, zavesiť ju vedľa semenáčikov alebo farieb miestnosti. Pri interiérových rastlinách môžete tiež použiť sprej Mukoyar. Je potrebné ho sprejovať na povrch pôdy a ihneď pokrývať nádobu celofánom. Z postreku pôda komáre zomrie.

Infúzia tabaku

Môžete bojovať proti komárom s infúziami tabaku. Pripravíme ju z výpočtu dvoch polievkových lyžíc tabaku na liter vody. Tabak by mal byť naplnený horúcou vodou a ponechaný cez noc. Po ochladení infúzie je potrebné vložiť hrniec infikovanej rastliny do veľkej nádoby a vylejeť tabakový roztok, aby kvapalina úplne pokryla pôdu. Rastlina by mala stáť v infúzii tabaku niekoľko hodín, až kým sa nestratia všetci škodcovia a ich larvy.

Prípravky obsahujúce síru a síru

Dobrý spôsob, ako zničiť komáry pôdy, je vstreknúť síru do pôdy. Larvy hmyzu rýchlo zomrú. Môžete používať pravidelné zápasy a prilepiť ich hlavami síry do zeme. Môžete tiež používať lieky obsahujúce síru. Medzi tieto prostriedky patrí “Tivov Jet”. Je to fungicíd a insekticíd založený na síre. Po aplikácii produktu do pôdy sa bude musieť mierne opláchnuť.

Related  Izvorni način uzgoja rotkvica u jajima

fumigátor

Ak existuje veľa infikovaných rastlín, potom je lepšie použiť fumigátor a tanier od komárov. Škodcovia zomrú za pár hodín a vaše vnútorné kvety budú v bezpečí.