mladý balzamPokojový balzam perfektne zdobí parapety bytov a kancelárií. Tieto kvety kvitnú v lete, keď dostávajú najväčšie množstvo slnečného žiarenia. Pri správnej starostlivosti o túto rastlinnú rastlinu sa vytvorí 15 až 30 veľkých stopiek na dospelých kvetoch.

Izbový balzam, na rozdiel od záhradného balzamu, nemôže prežiť nízke teploty. Preto taká kvetina nie je umiestnená na otvorených balkónoch. Na kultiváciu vnútorného balzamu je ideálny okenný parapet na juh alebo uzavretá lodžia. Tam bude zariadenie dostávať najväčšie množstvo slnečného svetla a nebude trpieť poklesom teploty.

Na rast baklasu doma je potrebné predĺžiť rastlinu na svetlý deň, pravidelne naplniť balzam, vykonať postrek listov a vrchný obväz s komplexnými minerálnymi hnojivami a tiež vybrať správnu zložku pôdy.

Pôda na balzam

Vnútorný balzam miluje voľné úrodné pôdy, preto je piesková hlina s prídavkom biohumu alebo iných organických hnojív ideálna na pestovanie tejto kvetiny. Vďaka štruktúre koreňového systému balzam veľmi dobre absorbuje vlhkosť. Stagnácia vody prakticky nedochádza, preto nie je potrebné umiestniť drenáž do hrnca. Najdôležitejšie je, že zloženie pôdy obsahuje veľké množstvo kalcinovaného riečneho piesku a malej časti záhradného perlitu.

Zalievanie a kŕmenie

Voda malá rastlina každé 2 dni. Keď kvet tvorí päť pravých lístia, voda je denne. Časom sa pôda usadzuje, potom sa musí pridať do hrnca.

Spolu so zavlažovaním sa do pôdy zavádza raz týždenne drevený popol a močovina. Počas kvitnúceho obdobia balzamu sa zalievanie znova zníži na jedenkrát za dva dni, inak môže rastlina stratiť kvetinové stonky.

Svetlý deň

Pri bohatom kvete balzamu sa zvyšuje denný svet. Najčastejšie používajú žiarivky. Svetelný deň pokojového balzamu by mal byť 12-18 hodín, aby kvitol skôr a jeho kvety boli väčšie a jasnejšie. Okrem toho sfarbenie niektorých odrôd balzamu závisí aj od veľkosti svetelného dňa. Ak kvet dostane dostatok slnečného svetla, jeho kvety budú dvojbarevné. Ak balzam roste v tieni, potom jeho kvety budú matné a monochromatické.

Related  Caracteristici ale crizantemei în creștere cu flori mari