prírodný jablkový džúsPripravte sa doma, jablkový džús je veľmi jednoduché a rýchle, najmä ak má farma elektrický odšťavovač. Pomôže to minimalizovať všetko úsilie v najdôležitejšom štádiu – spracovanie jabĺk.

Ako je známe, v procese tepelného spracovania, šťavy stratia veľa užitočných látok. Všetky vitamíny môžete ušetriť pomocou metódy odberu, ako je sterilizácia. Špeciálnym znakom prípravy je okamih, kedy samotná šťava sa nedá pripraviť. Naleje sa v “surovej” forme v plechovkách a až potom sa sterilizuje tak, aby bol obrobok dobre uchovávaný dlhú dobu.

Postupné konzervovanie jablkového džúsu

Takže ovocie musí byť najprv umyté a očistené, to znamená, aby sa poškodené miesta prerezali. Potom nakrájajte jablká takým spôsobom, aby ľahko vstúpili do zariadenia.

Prejdite jablkami cez odšťavovač a vyprázdnite výslednú kvapalinu do hrnca.

Jablková šťava má schopnosť veľmi peniť. Ak chcete odstrániť všetku penu, mala by byť mierne zahriata (nevarať) a odstrániť pomocou lyžice, čo sa bude vznášať na povrchu.

Nasledujúci postup je dosť jednoduchý:

  1. V sterilizovaných poháre na dno naliať cukor v dávke 1 lyžice. l. na liter objemu.
  2. Nalejte šťavu, ktorá bola odlepená z penovej hmoty, do banky pomocou sita.
  3. Okamžite zatočte viečka pohárov.
  4. Vložte do panvice a položte starú uterák na dno.
  5. Sterilizujte obrobok: 2-litrovú plechovku 20 minút a 1 liter 10 minút.
  6. Zakryte ho teplou prikrývkou a nechajte ju úplne vychladnúť.

Množstvo cukru môže byť zvýšené alebo znížené v závislosti od chuti jabĺk a v šťave zo sladkých odrôd ju vôbec nepridajú.

Výhody jablkového džúsu

Jablkový džús je lídrom medzi ostatnými druhmi v komplexe jeho zložených minerálov. Navyše prírodné enzýmy, pektíny a organické kyseliny majú neoceniteľný účinok na činnosť gastrointestinálneho traktu. Šťava z jabĺk akéhokoľvek druhu zlepšuje trávenie, odstraňuje zápchu a tiež pôsobí ako mierny cholagog. Odporúča sa na pravidelné užívanie s gastritídou a vredmi. Výnimkou sú prípady, keď choroba sprevádza vysoká kyslosť.

Obzvlášť populárne je jablkový džús u tých, ktorí majú nadváhu. Je dokázané, že denné prijatie jabĺk v akejkoľvek forme zlepšuje fungovanie čriev a urýchľuje metabolické procesy v tele. Výsledkom je spaľovanie tukov a strata hmotnosti.

Prírodná jablčná šťava na zimu – video