samočinný rezačkaPlosdorozy a ďalšie nástroje na uvoľňovanie pôdy sa predávajú v záhradných predajniach. Tieto nástroje sú potrebné pre každého záhradníka. Fréza je určená na uvoľnenie ťažkých pôd a radov. Čepeľ záhradnej lišty sa skladá z dvoch oblúkov pripevnených k sebe. Dĺžka rukoväte tohto nástroja je od 30 do 50 cm. Vďaka rezačke môžete ľahko uvoľniť pôdu bez poškodenia koreňov rastlín. Pokrytie okraja rezu roviny je od 40 cm, ale niekedy je potrebný záhradný nástroj s menšou šírkou spracovania. Môže sa robiť s vlastnými rukami z improvizovaných materiálov. Okraj takéhoto nástroja môže byť zaostrený a bude tiež vhodný na prácu na ťažkých pôdach.

Materiály na výrobu samočinných plochých nožov

Na vytvorenie domáceho nástroja, ktorý funguje na princípe rovinných rezov, budete potrebovať kovový profil s dĺžkou minimálne 50 cm, maximálna dĺžka profilu by mala byť 75 cm.

Pre ploskorez mohol odstrániť burinu, a to nielen uvoľniť pôdu, musí byť vo vzdialenosti 20-22 cm od začiatku kovový profil sploštené bočné okraje. Na výrobu potrebujete kladivo a tvrdú pracovnú plochu. Niekoľko pohybov musí vyrovnať okraje profilu tak, aby sa predĺžila horná rovina profilu. Zarovnajte štvrtinu dĺžky. Týmto spôsobom je okraj vyrobený z domáceho nástroja. Ďalej z kovového profilu vytvorte oblúk s kladivom. Potom by mal byť úzky koniec slučky obalený elektrickou páskou na vytvorenie rukoväte. Čepeľ vlastných plochých rezov dokonale uvoľňuje piesočnatú pôdu.

Ak na hobľovaciu plochu priložíte drevenú alebo kovovú rukoväť, nemusíte sa ohýbať.

Vzhľadom na úzke ostrie záhradného náradia nepoškodzuje korene porastu a umožňuje uvoľnenie v bezprostrednej blízkosti koreňov kríkov a okrasných kvetín. Pre domácich ploskorez mohlo byť realizované hlboké uvoľnenie pôdy, treba kovový profil z ušľachtilej ocele a majú šírku hornej roviny aspoň 3 cm.

Related  Причины пожелтения листьев чеснока