guzmania potrebuje pomocStarostlivosť o guzmania má svoje osobitosti spojené s individuálnou povahou rastliny. Pestovanie prírody ako epifyt v domácnosti vyžaduje osobitnú pozornosť. Po prvé, to sa týka pôdy a napájania, v skutočnosti, na rozdiel od väčšiny vnútorných rastlín, guzmany by mali byť napojené nie priamo do hrnca, ale priamo do ružice.

Preto neskúsení pestovatelia majú často situáciu, keď guzmania trpí prebytkom vlhkosti. Najčastejšie je to kvôli tomu, že rastlina je hojne zaplavená vodou a ak je vysadená v ťažkej pôde a nádobe bez drenážnych otvorov, koreňový systém začne hniť. Korene Guzmania sú povrchné a citlivo reagujú na prepad – ak je krajina mokrá po celý čas, kvety pravdepodobne zomrú čoskoro.

Avšak ak sa podnikne čas na prijatie opatrení, je celkom možné zabrániť tragickému koncu. Takže, čo môžete urobiť pre opätovné zaobchádzanie s gusmaniou, ktorá sa rozpadá?

Prvá fáza: úplné odstránenie starých pôd

Po prvé, guzmany musia byť vytiahnuté z hrnca. S rukami dôkladne ozdobte všetky staré mokré zeminy. Tiež by ste mali vyčistiť všetku zeminu z vázy sama, umyť dobre a sušiť ju.

Druhá etapa: preskúmanie koreňa

Vyčistené z pôdneho krbu by mali byť dôkladne preskúmané. Všetky zhnité korene sú odrezané a tiež odstrániť zhnité alebo sušené listy, ak existujú.

Po prerezaní koreňového systému opláchnite zvyšné korene v ružovom roztoku manganistanu draselného na dezinfekciu a zabráňte šíreniu hniloby zdravým tkanivám.

Tretia etapa, konečná: pristátie v novom teréne

Čistené z mokrej zeme a hnilé korene guzmanyu by mali byť vysadené na čerstvom pozemku. Nie je to zlý nápad použiť kôru, alebo špeciálny substrát pre bromeliad, ku ktorému patrí guzmania. Môžete ho zakúpiť v každom kvetinárstve.

Hrniec musí mať nevyhnutne otvory na odvodnenie prebytočnej vody, inak bude rastlina opäť hniť a nebude možné ju zachrániť.

Čo keby som po čistení nemal korene?

Niekedy po odstránení hnilých koreňov z vývodu nezostávajú vôbec. V tomto prípade môžete vyskúšať nasledujúce:

  • nalejte trochu vody do pohára (asi dva prsty);
  • dal guzmaniyu do pohára, zatiaľ čo vo vode by mala byť len jeho spodná časť.

Related  Kış kazlar

Samozrejme, že nové korene vývod je nepravdepodobné, že vybudovanie, ale ak išlo o špica, je možné týmto spôsobom podporiť rastlinu do tvorby detí, a keď bude mať svoje korene, oddeliť mladé rastliny a rastliny. Starý Bush môže byť vyhodený von.

Video o resuscitácii zaplavených gusmanií