sadenice hrachu v slimákochHrach – rastlina na fazuľa. Kvôli jej kultivácii používajú mnohí záhradníci mrežoviny. Aby sa čo najrýchlejšie zozbieralo strukoviny, je potrebné pestovať sadenice. Hrášok, ktorý pochádza zo sadeníc, prináša úrodu už tretí mesiac po transplantácii sadeníc do otvorenej zeme.

Na pestovanie sadeníc hrášku používajte dobre zrelé semená fazule. Hráškové struky so semenami na sadenice sa nechajú dozrieť až do júna. Zastrešené struky sa stávajú žlté, ich stopky úplne vyčarujú. Na to, aby bol hrach úplne zrelý, musí byť kefa ošetrená insekticídmi a fungicídmi.

Najnebezpečnejšie pre ročné strukovín ochrane rastlín pred škodcami – hrachu mora, mladí hrášok kríky často infikované spórami “Erwinia”. Dobré meškanie spochybňuje tento hubové choroby záhradnícky perlit, takže potrebujú zamulchirovat hrachu kríkov. Ak budete dodržiavať všetky tieto pravidlá pre starostlivosť o hrášok, budete rásť kvalitné zrelé semená, pripravené na klíčenie.

Klíčení semien hrachu

S cieľom získať sadenice so silným koreňovým systémom, hrachové struky pestované v hlinitopiesčité pôdy. Tento spôsob klíčenia je neúčinný, pretože semeno hrachu uchováva len veľmi málo živín. Na rozdiel od tulipánov alebo hyacint cibuliek, koreň hrášok systém nemá dostatočnú silu ísť hlboko do pôdy. Keď je pôda klíčenie zrelých semien hrachu zakoreniť nie skôr ako dva týždne po výsadbe v hrnci, a tvorí koreňový systém, ktorý sa môže pohybovať na transplantáciu v otvorenom teréne, hrášok môžu len po troch týždňoch.

Vďaka hydroponickému klíčivému hrášku tvoria dva týždne silný koreňový systém. O mesiac neskôr, po pristátí na otvorenom teréne, bude hraškový kvet rozkvitnúť a po šiestich týždňoch bude možné zber.

Kvôli rastúcemu výhonku hydroponicky je potrebné veľké množstvo umelého svetla. Svetelný deň sadeníc by sa mal zvýšiť na 16-18 hodín denne.

Pre klíčenie semien hrášku sú dobré. Trojvrstvový toaletný papier je umiestnený na taške celofánu. Je navlhčený vodou a potom dozrieva v rade zrelé semená hrachu. Papier a celofán sa valcujú do kotúča, zvlhčujúc vodou, každý “plášť cievky”. Keď sa semená tvoria silné korene, rozvinie sa “slimák”. Potom budete musieť sadenice hrachu na otvorenom teréne.

Related  We verspreiden azalea met stekken: de geheimen van succesvol rooten