Všetko, čo potrebujete vedieť o pestovaní kapusty

čínska kapusta na posteliZriedka si niekto môže predstaviť svoju stravu bez šalátu z Pekingovej kapusty. Môžete pestovať lahodnú a zdravú zeleninu vo svojej vlastnej záhrade, poznať jemnosť výsadby a starostlivosť o ne. Nie je to ťažké, najmä preto, že Pekingová kapusta má krátke vegetatívne obdobie.

Kedy je lepšie pestovať kapustu?

Pekingová kapusta je zelenina krátkeho denného svetla, preto by mala byť vysadená v období, keď svetlý deň má najmenej hodín. Takéto požiadavky vyplývajú zo skutočnosti, že pri dlhšom vystavení slnečnému žiareniu často dochádza ku kolízii, namiesto vytvárania hlavy.

Najoptimálnejší čas na pestovanie tejto odrody je skoré jar alebo neskoré leto.

Dobrý spôsob, ako pestovať Peking kapusta v dvoch súboroch:

  • prvý výsev by sa mal uskutočniť od 15. ap. do 1. mája;
  • druhá úroda je od 20. júla do 10. augusta.

Ako a kde pestovať kultúru?

Vzhľadom na to, že kapustové hlavy sú dostatočne veľké a vyžadujú veľa miesta, skúsení zeleninový záhradníci odporúčajú výsev osiva priamo do zeme. Navyše Peking netoleruje vychystávanie, takže najlepší spôsob pestovania pre seba je bez semien.

Miesto na pestovanie plodín musí byť dobre osvetlené, zatiaľ čo je potrebné vyhnúť sa podmáčaným a kyslým pôdam. Pekingová kapusta dobre rastie na lôžkach, kde bol pestovaný cesnak, cibuľa, uhorky a zemiaky.

V hlinenej pôde, pred zasiatím semien, je potrebné pridať piesok a vykopať postele. Krajina s vysokou kyslosťou, 2 týždne pred zasiatím, vylieva roztok na báze dolomitovej múky alebo hydratovaného vápna (200 g na 10 litrov vody).

Zasiať semená v ohriatej pôde. Za týmto účelom pokryte budúce lôžka čiernym filmom a nechajte ho 14 dní.

Po určenom čase:

  • pridajte popol na miesto a urobte otvory s priemerom 15 cm, pričom medzi nimi zostávajte vzdialenosť 40 cm – pri bližšej výsadbe kapusty sa nebude dobre rozvíjať a ochorí;
  • kompaktnú pôdu a zasiať 2 semená;
  • posypeme tenkou vrstvou zeminy;
  • zakryte uzáverom odrezanej plastovej fľaše s objemom 5 litrov (kryt na fľaši, kým ju neotvoríte).

Jemnosť starostlivosti o sadenice

Keď sa semená klíčia, ponechajte najsilnejšiu výhonku a druhú odstráňte. Akonáhle zvyšná rastlina trochu rastie, môžete začať vysielať výsadbu, odskrutkovať viečka na fľašiach. Prostredníctvom toho istého otvoru je vhodné vykonávať a zalievať. Pekingová kapusta zvyčajne prenáša vodu zhora do hlavy.

Prvý vrchný obväz by sa mal vykonať, keď sa na kríkoch vytvoria dva skutočné listy. Za týmto účelom 1 liter infúzie do 10 litrov vody a vylejte rastliny pod koreň.

Vo fáze 4 týchto listov odstráňte uzáver. Potom stráviť a hilling. Ak chcete vodu kapustu je potrebné pravidelne, ale je mierne, vyhnúť sa sušenie pôdy, inak hlava bude zlý zviazaný.

Tajomstvo dobrej zberu pekinskej kapusty, video

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector