domáce nepekané vínoMnoho záhradníkov spracováva zber bobúľ vo víne. Ovocné víno sa často stáva blate. Toto víno je nepríjemné piť kvôli sedimentu, takže nápoj je obhajovaný. Trvalé víno sa naleje do inej nádoby. Tento spôsob čistenia je neúčinný, takže liehovarníci používajú bezpečné chemické prípravky. Môžete použiť nemecký prípravok na čistenie vína “Separit”. Tento nástroj je založený na špeciálnej hliny.

Rôzne spôsoby otvorenia vína bez vývrtky – prečítajte si v našom ďalšom článku!

Vlastnosti prípravku a jeho použitie v priemysle

“Oddelené” pôsobí ako sorbent, ktorý priťahuje malé častice buničiny a kvasníc, ktoré po dozrení zostávajú vo víne. Preto sa červené víno stáva transparentné.

Biele víno sa môže počas skladovania oxidovať. Prípravok “Separit” čerpá sám o sebe a oxidy vína. Po vyčistení získa biele víno prírodne bohatú farbu.

Príplatkom prípravku “Separit” je to, že úplne precipituje do troch dní od začiatku objasnenia vína. Sediment musí byť starostlivo vyčerpaný a víno bude pripravené na použitie.

Chuť prírodného nápoja neovplyvňuje používanie tohto lieku. Keď liek reaguje so sladidlami, zrazenina sa stáva jedovatá žltá. Preto sa v Nemecku a Anglicku používajú tieto prostriedky pri testovaní priemyselného vína na prítomnosť zakázaných zložiek, napríklad aspartámu, v jeho zložení.

Aplikácia drogy doma

V obchodoch sa “Separ” predáva v vreciach s hmotnosťou 50 g a 100 g účinnej látky. Toto množstvo liečiva sa vypočíta pre 50 litrov a 100 litrov hotového vína. Potrebné množstvo “Separity” sa vypočíta na základe objemu vína, ktoré chcete objasniť. Na objasnenie je potrebné:

  • naliať jednu časť prípravku s piatimi časťami teplej vody;
  • ponechajte “oddelené” bobtnanie po dobu 6-8 hodín;
  • pridajte päť ďalších vody a nalejte roztok do vína;
  • dobre premiešajte a odložte v teplej miestnosti po dobu troch dní, po vypitvaní vína sedimentu.

Dávka liečiva by sa nemala zvyšovať, inak by mohli vo víne zostať ilené častice. Lepšie prekročiť termín. Sediment sa nemôže použiť pri príprave iných nápojov, ale môže sa stať dobrým draslíkom.

Po osvetlení bude vaše víno krištáľovo čisté. Nápoj neztratí svoju silu a nezmení jeho chuťové vlastnosti. Bude to ozdoba akéhokoľvek sviatočného stola.

Related  Kampen med frukt er nytten av oransje og mandarin