krava plemena GallowayKravy plemena Galloway sú ideálne pre vonkajšiu údržbu. Jedná sa o zvieratá s čiernou, hnedou alebo bielou kožušinou, ktorá chráni hovädzí dobytok pred nízkymi teplotami. Pre toto plemeno existujú dve chovné linky: holandský a kanadský.

Dve genetické línie sú mierne odlišné. Holandský chov je trvalejší. Kravy tejto genetickej línie odolávajú negatívnym teplotám na -20 ° C. Kanadský dobytok je väčší a dáva viac mlieka. Galloway plemeno kráv dokonale toleruje nepriaznivé počasie.

Hotel týchto kráv ľahko prechádza. Môžete sa narodiť pod otvorenou oblohou. Teľatá majú silnú imunitu, ktorá vám umožňuje ponechať celé stádo v jednom veľkom kryte.

Nevýhody plemena Galloway

V Rusku nebolo plemeno Galloway veľmi rozšírené. V celej krajine sa pestovanie týchto kráv zaoberá iba piatimi osobnými farmami na čiastočný úväzok a dvoma veľkými poľnohospodárskymi podnikmi.

Z tohto dôvodu je nedostatok opravných zásob. Tak skôr alebo neskôr sa bude musieť skrížiť Galloway hovädzí dobytok s inými plemenami.

Druhou nevýhodou lieku Galloway je pomalá svalová hmotnosť v porovnaní s inými plemenami mäsa a mliečnych výrobkov. V jesennom období sa všetky živiny vynakladajú na tvorbu tukovej vrstvy, ktorá chráni kravy pred nízkymi teplotami. Napriek tomu sa v lete zvyšuje svalová hmotnosť.

Kvalita hovädzieho mäsa je oveľa vyššia ako kvalita ostatných plemien. Galoveiskaya hovädzie mäso je považované za najchutnejšie, bez počítať mäso z mramoru.

Podmienky plemena Galloway

Ak chcete udržiavať Galloway, musíte splniť niekoľko podmienok:

  • zaistiť automatické podávače v pere;
  • vytvoriť vyváženú potravinovú základňu;
  • v zime, dať zvieratám vitamíny.

Ako zdroj vitamínov je možné použiť borovicové alebo smrekové ihly. Na zemi v pere musíte urobiť vrh pilín a sena. Krmítka sú vybavené štandardnou metódou. Sú to veľké žľaby s obilím a seno.

Ak sa vo vašej oblasti často vyskytujú dažde a seno na zimu nie je možné, použite seno.

Jedná sa o čerstvé zelené jedlo zozbierané v hermeticky uzavretých vreciach. Na prípravu takéhoto použitia potravy je lucerna a ďatelina.

Related  Arıcılık püf noktaları arılar için tuzaklar

Galloway Cow Gallows – video