hľuzovité begónieAk chcete zachovať nádherný begónia až do nasledujúcej sezóny, je potrebné riadne zorganizovať odpočinok. Vo väčšine prípadov, s príchodom leta a nástupom teplého počasia, sa pestovatelia kvetov pokúšajú odviezť svoje rastliny vonku. Dokonca aj begónie žijúce v izbových podmienkach, na ulici sa cítia oveľa lepšie. Aktívne získavajú zelenú hmotu, tvoria nové výhonky a púčiky.

Hlavné nebezpečenstvo, ktoré čaká kvety s nástupom jesene – prvý mráz. Jemné krehké listy begónie obsahujú veľa vody, takže citlivo reagujú aj na pokles teploty o 0 stupňov.

Ako pripraviť begónie na skladovanie?

V očakávaní chladného počasia musí byť hrniec s rastlinou z ulice presunutý do miestnosti. Teraz je čas pripraviť ju na odpočinok, a to znamená, že napájanie by malo byť znížené. V zásade je zalievanie kríkov menej pravdepodobné, že začnú ešte vo voľnom ovzduší, a keď sa kvetina “pohybuje” do domu – pôda nemusí byť navlhčená vôbec. Koniec koncov, hľuzy musia byť schopné vysušiť pred uskladnením.

Kde udržať begóniu?

Pokiaľ je to možné, rastlina môže zostať v banke na zimu. Predtým budú musieť byť všetky výhonky vyrezané. Hrniec vložte do suchej miestnosti so stabilnou pozitívnou teplotou vzduchu, napríklad v suteréne.

Pri ukladaní begónie do hrnca nepoužívajte vodu.

V neprítomnosti pivnice hľuzy by mali byť uložené v chladničke na spodnej poličke.

Príprava hľúz

Pred uložením na skladovanie by mal byť begónia odstránená z nádoby a uvoľnená zo substrátu. Potom zadržte tieto udalosti:

  • odrezanie výhonkov hľúz;
  • Použitie nožníc na odrezanie koreňov;
  • nechajte hľuzy tak, aby bol plátok dobre vysušený.

V balení položte rašelinu a umiestnite hľuzovú begóniu. Namiesto rašeliny je tiež dobré použiť sphagnum mech.

Čo robiť s ostatnými odrezkami?

Zastrešenie, ktoré zostalo po prerezaní rastliny, nemusí nutne hádzať, najmä ak je to vzácna a krásna odroda. Môžu byť použité na šírenie kvetu zakoreňovaním odrezkov. Ak sa tento postup správne dostanete, môžete z jedného hrnca pestovať niekoľko mladých kríkov.

Koreň lepšie nie všetky strieľať úplne, ale len jeho stred, odstránenie vrcholu s púčikmi a hrubé spodnej časti.

Pripravená stonka vložte do hrnca s čerstvou pôdou, prehĺbte ju na listoch. Z dôvodu zostávajúceho od predchádzajúcej rastliny je najlepšie, aby sa zem nepoužívala, pretože môže obsahovať škodcov alebo huby. Hrniec zakryte balíkom. Begónia vo vode do koreňa sa neodporúča, rýchlo sa hnije.

Related  Tanmuji sau ridiche marinate în coreeană

Spôsoby ukladania húb begónie – video