triušių šeima narveDaugelis sodininkų mano, kad triušių veisimas yra labai pelningas verslas. Tačiau, kaip ir bet kuriame versle, triušių veisimas turi savo paslaptis ir niuansus. Remiantis statistika, pradedantiesiems triušių augintojai antraisiais metais praranda gyvulius dėl nepakankamų sulaikymo sąlygų ir netinkamo veislės pasirinkimo. Verta prisiminti, kad trijams yra dvi pagrindinės taisyklės: triušiai netoleruoja juodgrindžių; ląstelėse visada turi būti švarios.

Visos triušių veislės gali būti suskirstytos į tris kategorijas: kailius, mėsos kailius ir kačių veislių triušius. Jei esate pradedantysis triušių augintojas, tuomet verta pradėti veislę iš vadinamųjų broilerių mėsinių veislių arba milžiniškų triušių. Dvi labiausiai nepretenzingos mėsingos sąlygos yra “Kalifornijos triušiai” ir “Grey Giant” veislė. Po kurio laiko, kai triušių veisėjas gauna patirties, galite veisti veisles “Baltasis milžinas”.

“Kalifornijos” triušiai

Veislė “Kalifornijos” yra laikoma pelningiausia mėsos veisle triušių veisle, tačiau Kalifornijos triušiai dažnai veisiami dekoratyviniais tikslais. Šios veislės triušiai, kaip ir visi triušienos milžinai, yra paruošti poravimui per 6,5 mėnesius. Moteris suteikia 7-9 triušių palikuonis. Per metus galima pagaminti 4 litrus.

Dviejų mėnesių Kalifornijos triušis sveria 3 kg. Triušiai yra pasirengę skersti po 4 mėnesių. Šiame amžiuje triušiai sveria nuo 8 kg iki 10 kg, bet raumens masę jie kaupia iki vienerių metų amžiaus. Po 4 mėnesių gyvybės triušiai pradeda valgyti intensyviau, o svorio prieaugis sulėtėja. Mėsos svorio dalis yra 55% viso triušio svorio, triušio kepenys paprastai sveria 300-400 g.

“Grey Giant”

“Grey Giant” veislės triušiai laikomi mėsos kailiais. Jie laikomi 4 mėnesius, nes, skirtingai nuo “California” triušių, “Grey Giant” nemažėja 5-ąjį gyvenimo mėnesį. Pirmieji poravimosi triušiai yra paruošti per 5 mėnesius. Moteris suteikia 4-7 triušių palikuonis. Nėščios moterys tik medžioklės metu. “Grey Giant” medžioklės laikotarpis trunka 2 mėnesius. Pirmasis laikotarpis yra žiema, nuo sausio iki kovo mėn. Antrasis yra liepos-rugpjūčio mėn.

Norėdami poruotis, įdėkite moterį į vyriškos spąstus, o jokiu būdu atvirkščiai. Priešingu atveju vyrukas gali nužudyti triušį.

Pilkosios gigantės skerdenos svoris yra 3 kg. Paprastai kepenys sveria 100-250 g.

Related  Kas yra geriau, Abisinijos šulinys ar šulinys?

 “Baltosios gigantai”

Veislės “Baltoji milžinė” triušiai laikomi broileriais. Jų gyvasis svoris 4 mėnesius yra 10-14 kg, o triušių skerdenos svoris 6-8 kg. Triušio kepenys sveria 500 gramų. “Baltasis milžinas” yra jautrus kokciidiozei. Triušiai, kurie atsigavo po kokcidiozės, negali daugintis, todėl būtina užkirsti kelią šiai ligai. Moteris gimdo iki 10 triušių vienai okolol.