mes tręšiame česnaką su pelenuMedžio pelenai plačiai naudojami sodininkystėje. Kai auga česnakai, ši trąša įvesta vasarą, birželio viduryje, kai augalas formuoja česnaką. Norint gauti gerą česnako derlių, jums reikia:

  • reguliariai laistyti ir atpalaiduoti dirvą;
  • mulčiuoti česnakai;
  • fosforo-kalio trąšų įvedimas į dirvožemį.

Viduryje vasaros, būtinai sustabdyti azoto trąšų prašymą česnako, nes per šį laikotarpį, nes yra azoto pertekliaus susidaro žaliųjų viršūnių vystymąsi, gerą derlių česnako bus. Į dirvą prisideda tik kalio ir fosforo trąšos. Kalio ir fosforo reikia, kad susidarytumėte didelę česnako galvą.

Viršutinis česnako padažas su pelenais

Dideliame kiekyje pelenuose yra kalio ir fosforo. Viršutinis česnakų padažas atliekamas pelenų tirpalu. Norint paruošti tirpalą, 100 g pelenų praskiedžiama 10 litrų vandens.

Jūs taip pat galite naudoti gaubtą iš pelenų. Jo paruošimui naudokite pusę mineralinių trąšų kiekio ir tirpalas virinamas.

Augalus reikia laistyti kambario temperatūroje. Pašarai atliekami kas dvi savaites iki derliaus nuėmimo. Norint gauti gerą česnako derlių, šerti nepakanka.

Česnakai rūpinasi geru derliumi

Jei jūsų vietovėje vyrauja priemolis, po dažnų lietų dirvožemis tampa tankus. Dėl šios priežasties česnako šaknų sistema negali sugerti maistinių medžiagų, todėl jos plunksnų geltonos spalvos galai.

Siekiant susidoroti su česnakų plunksnų pageltimu, reguliariai atliekant dirvožemio atsipalaidavimą, taip pat į medieną nukreipti į lovą, siekiant pagerinti dirvožemio struktūrą. Lapų pageltimas gali atsirasti dėl geležies trūkumo, todėl geležies turinčios trąšos įvedamos kartu su pelenais.

Medžio pelenai yra gera vaistų nuo grybelinių ligų, kurios gali sukelti česnaką. Jis purškiamas pelenų ir muilo tirpalu kovojant su švelniu miltligė.

Ypač dažnai pralaimėjimas vyksta birželio viduryje, kai auga piktžolės. Kad sumažėtų pelėsių pažeidimo pavojus, lova turėtų būti pjautoma.

Birželio mėn. Česnakai šūvi strėlės, todėl vasaros viduryje yra jų pašalinimo laikas. Česnako strėlės turi būti supjaustytos taip, kad ant viršūnių nebūtų lapų.

Related  Kaip paruošti vynuoges žiemai (genėjimas ir pastogė) – video

Šiuo atveju augalas praleidžia savo energiją tik česnakų galvutės formavimui. Jei strėlės nebus pašalintos, derlius bus daug mažesnis. Česnako strėlės gali būti užšaldytos ir žiemai pridedamos prie salotų.