kadagio vaisių naudingos savybėsKadagiai plačiai naudojami parkų ekologiškumui ir kaimo namų kraštovaizdžio dizainui. Yra trys šios kultūros porūšiai: horizontali, vidutinė ir aukšta.

Spygliuočių augalas išleidžia į aplinką daug fitkoncidų, kurie valo orą. Kadagys turi teigiamą poveikį visam žmogaus kūnui. Medicininės savybės yra šios kultūros šaknys, žievė ir adatos.

Naudoti medicininiais tikslais negali būti visų kadagių veislių vaisiai. Yra tik valgomieji kaštonai kadagio.

Valgomieji varpelių varpai

Kadagio vaisiai paprastai būna tamsiai mėlynos arba mėlynos spalvos su trimis sėklomis. Jie klaidingai vadinami uogomis dėl masės dydžio ir buvimo. Kadagio kūgių kūnas yra rudas, su aštriais aštraus skonio.

Surinkite ir derlijuokite medicininiais tikslais gali tik prinokusių vaisių kadagys. Neįprasti spurgai yra žali.

Giedojimo savybės kadagio vaisių

Kadagio spurgai turi daugybę vaistinių savybių. Jie veikia žmogaus kūną:

  • antibakterinis;
  • diuretikas;
  • priešuždegiminis poveikis.

Be to, jie gerina kraujo sudėtį ir normalizuoja virškinimo sistemą.

Kadagių vaisiai liaudies medicinoje naudojami siekiant užkirsti kelią katarinėmis virusinėms ligoms. Iš jų paruošiamos arbatos, nuotakas, vaisiai taip pat naudojami švieži.

Per gripo epidemijos protrūkį per dieną valgykite penkias kadagių vaisius. Kasdien padidinkite jų skaičių, pridedant vieną kūgį iki penkiolikos vienetų. Tada taip pat sklandžiai sumažinkite jų skaičių iki penkių. Pertraukite 10 dienų ir pakartokite gydymo kursą.

Kadagio vaisių naudojimas medicininiais tikslais yra įmanomas tik įprastai veikiant visiems vidaus organams. Žmonėms, sergantiems virškinamojo trakto, inkstų ir širdies ligomis, jų vartojimas yra draudžiamas.

Virimo programa

Kurtuvėse dažnai naudojami vario kūgiai ruošiant desertus, gėrimus ir pagrindinius patiekalus. Kaip prieskonių, kadagio pridedama prie mėsos ir žuvies.

Jei patys ruošiate šalto rūkymo patiekalus, į kūkuotą namelį įtraukite keletas kadagių vaisių. Jie suteiks galutiniam produktui aštrų skonį ir praturtins jo skonį.

Related  Didelio derlingumo figos Krymo juodos spalvos – puikus pasirinkimas sodinti paslėptose struktūrose

Be to, kadagio rutuliai yra naudojami gaminant giros ir želė.