didelis česnakasAš ilgai ketinu auginti savo česnaką. Ir ne tik todėl, kad reguliariai jį naudoju virtuvėje. Šviežius česnakus taip pat galima pridėti prie viščiukų raciono, o visą geriamojo dubenėlio dalį. Todėl visą laiką, česnako nepakanka.

Prieš keletą metų aš pagaliau bandžiau daryti tai, ką visą laiką atidaviau, ir aš buvau tokia užmiršta, kad dabar aš nebeįsivaizdavau savo sodo be česnako. Pasirodo, kad tai yra gana lengva. Rudenį (5-6 savaites iki pirmųjų šalčių savo klimato zonoje) į dugną turėsite įdėti tik česnako gvazdikėliai, o jų pavasarį augs visos galvos.

Vienas iš česnakų auginimo privalumų yra tai, kad vabzdžiai ir dauguma gyvūnų, pvz., Elnių, kiškių ir kiautų, neturi įtakos.

Česnakų sodinimas

rudens sodinimas česnakoDerliaus nuėmimo vasaros pradžioje rekomenduojama, kad rudens sodinamos gvazdikėlių česnako iš didžiausių svogūnėlių. Pietų teritorijose vasarą ir kovas galėsite auginti česnaką vėlyvą rudenį. (Rudenį reikia sodinti pakankamai anksti, kad česnako gvazdikėliai žiemą formuotų šaknis).

Iš esmės galite gaminti įprastą česnaką, nupirktą parduotuvėje, bet patarčiau ieškoti ekologiškų svogūnėlių ar česnako, auginamų vietiniuose ūkiuose. Taigi jūs būsite tikri, kad jame nėra kenksmingų pesticidų ir cheminių medžiagų. Padalinkite galvą į atskirus lobius ir pasirinkite didžiausius sodinimui. Negalima nuimti apsauginių lukštų nuo dantų.

Česnakai pageidauja saulėtų vietų ir gerai nusausintų dirvožemių, todėl pasirinkite tinkamas sodinimo vietas.

atstumas tarp augalųIšskirkite česnako skiltis aštriu galu į viršų 10-15 cm atstumu viena nuo kitos, kad viršūnės būtų apie 5 cm žemiau dirvos paviršiaus. Česnakai yra puikus natūralus fungicidas ir pesticidas, todėl jis atbaido amarą iš pomidorų ir rožių. Jis taip pat yra geras draugas vaismedžiams, braškėms, kopūstams ir žiediniams kopūstams. Česnakai su savo aštriu kvapu nėra baisūs alkūnės, kiškiai ir elniai.

mulčias sodasJūs galite mulčiuoti naujai pasodinti česnakai sluoksnį susmulkintų šiaudų, sausų lapų ar šienui -. Yra apie 10 cm mulčiuoti storis padės išlaikyti vienodą dirvožemio temperatūrą žiemą, o tai savo ruožtu prisideda prie šaknų išsaugojimu, išlaiko drėgmę ir apsaugo nuo piktžolių.

ūgliai pavasarįPavasarį, kai ūgliai prasiskverbia per dirvą, mulčias gali būti pašalinti.

Pavasario pabaigoje pasirodžiusios “stiebai” turi būti iškirpti. Jie auga nuo žandikaulių centro ir atrenka energiją, reikalingą naujų svogūnėlių augimui.

nutraukti strėlesNeleisk jų išmesti! Jie yra labai skanūs, jei jie supjaustyti ir išmesti į šildomą ketaus keptuvę, o paskui sezonas su nedideliu kiekiu alyvuogių aliejaus, druskos ir pipirų.

Derliaus nuėmimas

auga česnakaiČesnakai paruošti derliui, kai jo lapai tampa gelsvai rudos spalvos ir pradeda kristi. Su savo rankomis ar maža lova, atsargiai iškaskite lemputes.

derliaus nuėmimasKruopščiai išmaišykite česnako purvą ir dvi savaites palikite svogūnus gerai vėdinamoje šešėlinėje vietoje.

pynimo česnakaiJūs galite pynimas iš kaktos lapų arba susirišti juos į ryšulius sausai. Jūs taip pat galite paprasčiausiai išlyginti šaknis ir daugumą stiebų ir įdėti česnaką ant drabužių džiovyklos ar kepimo skardos.prieskonių šaknys

Po kelių savaičių, kai oda yra sausa, galite visiškai nupjauti viršūnes ir išimti česnako skilteles saugojimui spintoje ar pakabinti audiniai lemputes į spintą ir nupjauti vieną galvą, kaip būtiną.Išdžiovinkite galvas

Nepamirškite išlaikyti kai kurių didžiausių šakelių, kad rudens sodinimas būtų surenkamas pavasarį.

Česnako sodinimo laikas Rusijoje – video