Veisiantys triušiai vis dažniau pritraukia sodininkų dėmesįVis dažniau naminiai gyvuliai gali būti matomi privačių namų ūkiuose ir net nameliuose. Veisliniai triušiai pritraukia šios rūšies nepretenzybes, greitą gyvūnų augimą, jų aktyvų dauginimąsi ir greitą investicijų grąžą.

Triušių išlaikymo kaina yra maža, o mainais už rūpinimąsi ir dėmesiu gyvūnai suteiks savininkams 4-5 kg ​​mėsos iš skerdenos, kailių ir žemyn.

Kokios yra veisimo, auginimo ir šėrimo triušių privačios sodybos savybės?

Kaip laikyti triušius?

Veisiantys triušiai rutuliukuoseLiteratūroje aprašytos kelios gyvūnų laikymo sistemos. Istorijai, naudojamai anksčiau, galima kontroliuoti ganyklas su priežiūra plombose. Kažkas pažįsta populiarų triušių veisimą duobėse, tačiau labiausiai patyrę triušių augintojai linkę naudoti ląsteles.

Šis metodas turi daugybę neginčytinų pranašumų. Visų pirma, korinio turinio pagalba:

 • stebėti kiekvieno gyvūno būklę, riebalingumą ir sveikatą atskirai;
 • pašarų triušius, jei reikia ir laiku, jei reikia, pakoreguokite dietą;
 • geresniais būdais mesti gyvūnus;
 • parenkant veislinius triušius remiantis ilgais artimais stebėjimais;
 • gauti stipraus jauno augimo;
 • vykdyti veiksmingą kovą su ligomis ir parazitais, nustatyti prevenciją.

Dėl tokių galimybių, palengvinant triušių augintojų gyvenimą su patirtimi ir pradedantiesiems, triušių kiekis narvuose tapo plačiai paplitęs visame pasaulyje.

Patogus narvelis triušiui

Triušių kiekis ląstelėseVienas svarbiausių korinio turinio naudojimo pranašumų – ilgas, beveik vienerius metus gyvulių buvimas ore, kuris:

 • gerai veikia kūno apsaugą;
 • palaipsniui gerina kailio ir riebumo kokybę;
 • teigiamai veikia gamybos savybes;
 • apsaugo nuo patogeniškos mikrofloros ir ligų plitimo.

Jei yra judrios ląstelės, gyvuliai ar individualūs triušiai, pavyzdžiui, žiemą, kai temperatūra artėja prie -25 ° C, arba poravimosi ir lyties metu, ją galima perkelti į stogą.

Nusprendę pradėti veislinių triušių namuose, pradedantysis triušių augintojas turėtų pasirūpinti būstų išdėstymu patalpose.

Norint sėkmingai veisti triušius, gyvūnai laikomi atskirai pagal amžiaus grupesStacionarieji triušiai, norėdami sutaupyti vietos, ilgai kaupiami, ant kiekvieno 2-3 kvadrato. Suaugusieji gyvuliai ir jaunieji ištekliai yra laikomi atskirai, pasodinti savo ar grupėje po trijų mėnesių amžiaus.

Pastovios ir laikinos konstrukcijos turi atitikti auksinių svečių saugos ir patogumo reikalavimus.

Svarbiausia naminiams triušiams yra švarumo, šilumos ir sausumo palaikymas. Į tai atsižvelgiama pasirinkus triušių namų dizainą ir jų būsimą vietą svetainėje. Triušių veisimui ir priežiūrai lauke namuose yra izoliacija. Siekiant palengvinti švarumo palaikymą, narvelyje esanti grindis yra sujungtos ar retikulinės su mažais intervalais, norint pakelti šiukšles ir šiukšles.

Related  Kaip vyksta naminių paukščių puvinio inkubavimas ir ūkininko veisimas?

Švarios ir kitos sąlygos sėkmingam veisimui triušių

Ląstelėse su triušiais turi būti švariosGyvenimas švarioje ir komfortabilioje triušienoje nėra susijęs su ligomis, greitai įgauna svorį, sukuria gerą kailį ir nori atgaminti. Kaip išlaikyti triušius privačiose sodybose? Kokios sąlygos puikiai tinka purus gyvūnams?

Nepaklusti gyvybingi gyvūnai atvirame ore išgyvena trisdešimt laipsnių šaltyje, o vasarą jie patiria tą patį nepakenčiamą šilumą. Tačiau triušių augintojo uždavinys – ne išbandyti gyvūnus, o juos išauginti. Ir karštis, ir stiprios šaltos daro įtaką veisimui, auginimui ir šėrimui triušiais, todėl:

 • žiemą būtina apsaugoti ląsteles nuo šalčio ir ledo vėjo, kuris yra kenksmingas gyvuliams, į vidų padedamas daugiau šiaudų;
 • vasarą nešiojamosios ląstelės nunešamos į pusiasalį, o fiksuotos konstrukcijos yra apsaugotos nendanomis ir palapinėmis, o drėgnis yra naudojamas drėkinimo perkaitimo metu.

Veislinių triušių atveju naudokite stacionarias ir nešiojamas ląstelesKaip natūralią prieglobstį galite naudoti šakeles, šviežias žolę ir šieną. Karštiausiomis dienomis ląstelių stogai nuplaunami vandeniu, kad greitai ir efektyviai sumažintų vidinę temperatūrą ir šiek tiek padidintų drėgmę.

Jei triušių veisimas atliekamas patalpose, gyvūnams reikia ilgos šviesos dienos, ventiliacija, patogus temperatūros režimas ir drėgnumas 60-70%.

Taisyklės dėl triušių priežiūros veisiant namuose

Bunny ir triušisYra keletas taisyklių, pastebėjusių patyrusius ir ypač pradedančiuosius veisti triušius namuose, veisėjai gali pasiekti nuosekliai aukštus rezultatus:

 1. Ląstelių, geriančių dubenėlių ir tiektuvų valymas turėtų būti kasdien ir labai nuodugnus.
 2. 10-14 dienų intervalas yra atliekamas ląstelių dezinfekavimas, taip pat visa jame esanti įranga.
 3. Ventiliacija, priimtino drėgnumo išlaikymas yra toks pat reikalingas kaip švarumas ir subalansuotas maistas.
 4. Triušiai veisiant narvuose turi būti apsaugoti nuo juodgrindžių.
 5. Nuolatinis prieinamas švarus vanduo ir švieži, parinkti pagal amžiaus pašarus.
 6. Gyvūnai yra reguliariai tikrinami, jei įtariama, kad yra ligos, silpnas triušis paimamas į karantiną.

Veisiantys triušiai namuose nėra be gyvulių skiepijimo ir be papildymo gėrimais ir pašarų vitaminų papildais, ypač reikalingų nėščioms moterims, jauniems gyvūnams ir visiems žmonėms žiemą.

Related  Savo rankomis mes gaminame narvus ant putpelių

Šieną ir vandenį triušio narvelyje reikia nuolat laikyti. Be kombinuotų pašarų, gyvūnams siūloma šviežia žolė, šakniavaisiai, kukurūzai, obuoliai. Jei sultingas pašaras atskirtas atskirai, nenaudokite vietovių šalia kelių ar pramoninių augalų.

Šerdys narvuose, šieno ir gėrimų dubenyse turi būti švarus ir stabilus, kad judantys gyvūnai neatsiverstų.

Kaip veisti triušius ir gauti iš jų palikuonių?

MoterisVyrams, norinčiam tręšti moterį, ji turi likti medžioklėje. Nepriklausomai nuo sezono, ši sąlyga trunka iki penkių dienų su 8-9 dienų pertrauka. Praėjus vienai dienai po naujos kartos triušių gimimo moterys yra pasiruošę naujam tręšimui.

Signalas, kad moteris yra pasiruošusi eiti į narvą prie vyrų, gali būti laikoma nerūpestinga elgesiu, apetito praradimu, o pats patikimas ženklas yra kraujo skubėjimas ir seksualinės kilpos patinimas.

Lygiai aktyvūs yra suaugusieji vyrai. Per dieną triušis padengia iki keturių moterų, per kelias minutes po ankstesnio poravimosi medžioja tiesiogine prasme. Kad gamintojas nesumažėtų nuo išsekimo, moterys narve buvo pasodintos pertrauka per dvi dienas.

Veisliniams triušiams, atrinktiems pagal išorinius rodiklius, amžiaus ir veislės savybes. Pacientams, silpniams, pernelyg jauniems gyvūnams neleidžiama poruotis.

Bunny su palikuonimis narveLaukiant triušio palikuonių iš anksto sutvarkyk lizdą. Kai pasirodo triušis, jiems reikia ypatingos atsargos ir dėmesio.

Jei gyvūnui neturėtų būti leidžiama veisti, 3-4 mėnesius vykstantys triušiai kastruojami, dėl ko anksti nustatomas svoris ir gerinama mėsos kokybė. Gyvulių skerdimas atliekamas nuo 4 mėnesių amžiaus. Tačiau norint gauti storą, stiprią kailį, geriausia palaukti, kol gyvūnai perduodami. Tai įvyksta po šešių mėnesių ar šiek tiek vėliau, priklausomai nuo gyvūnų veislės.

Vaizdo įrašas apie triušių veisimą ir visus jų šėrimo, priežiūros ir dauginimo niuansus bus naudingas tiek pradedantiesiems, tiek garbingiems triušių augintojams. Tokia informacija padeda tobulinti žinių bazę ir išvengti piktavališkų klaidų, kartais sukeliančių nepageidaujamas pasekmes visai ekonomikai.

Related  Simptomai vienišų vištų ligų ir jų gydymo taisyklės

Triušių turinys lauke – vaizdo įrašas