atsargos bitynamsVeislinėms bitėms reikia ne tik proto dvasios, bet ir pirkti bitininkystės įrangą anksčiau nei bičių šeima. Mažiausias rinkinys apima įrangą, skirtą laikyti vabzdžius, juos prižiūrėti ir medaus apdorojimą. Reikalinga apsauginė apranga, kad būtų išvengta vaikščioti su įkandimo ženklais.

Mes įrengome avilį

avilysIšnuomotas arba atskiras sklypas po bityne yra atvira lašiša, ant kurios parenkamas krūmas ir žolė. Be to, pagrindinis bitininkystės inventorius yra avilys, bičių šeimos namai. Daugelis avilių klasifikuojamos kaip horizontalios ir vertikalios struktūros. Jos skiriasi pagal dydį, rėmo papildymo tipą, lizdo įrangą. Tačiau avilys be vidinio užpildo yra savotiško formato dėžutė. Namai bitėms daro susitarimą. Pirmoji bitininkystės įranga, sukurta savo rankomis, yra stovas po aviliu. Avilys niekada ant žemės, nes reikia iš medžio, metalo, plastiko pritvirtinti atramas, pastatydamas namą 30 cm nuo žemės.

rėminimasJei norite surinkti avilį, turėsite kaupti rėmus, kuriuose bitės laikys medų. Kiekvieno avilio tipo dydis ir rėmų skaičius. Paprastai avilyje yra 12 rėmelių. Jaunioms šeimoms ir naujokams mėgėjams naudojami mažesni namai su 8 rėmeliais. Specialiame parduotuvėje, kurioje parduodate prekes bitininkystei, galite įsigyti naminių avilių ir rėmų. Rėmai gali būti mediniai arba plastikiniai. Medinius rėmus lengva padaryti patys, tačiau medis sutrinamas vasarą, jis tampa drėgnas ir žiemą išsipučia, jis lengvai patenka į graužikų dantis.

medžio rėmasPlastikinių rėmų privalumai:

  • stipraus, vežant vilkà ne þuvis;
  • naudojamas bet kokio tipo medaus;
  • negerina medaus, netampa pelėsiais;
  • šviesa

Tačiau bitėms nepatinka dirbti su plastiko vašku, sistema yra labai trapi ir negali būti atkurta. Kokią bitininkystės įrangą pasirinkti, išspręs bitininką.

Pasirinktoje sistemoje vaškas fiksuojamas vieliniu rėmu. Dėl plonos, kaip plokštelės vaško popieriaus bitės statys korių korių.

Related  Triušių veisimas namuose ant namų ūkio sklypo

Kiekvienam aviliui reikės drobių, atskiriančių korių nuo dangčio. Drobė – audinys, pagamintas iš natūralaus tekstilės. Likutis pirkti geriančiųjį ir bitėms skirtą tiektuvą parduotuvėje, parduodančiam viską bitynei ir bitininkystei, ir avilys yra pasirengęs užsiimti veikla. Viršutinė rėmo namas turi būti nudažytas ryškiais alyvos dažais. Tai yra lentų apsauga nuo drėgmės ir medaus bitėms būdingas medus.

Bitininkų apsauga

apsauginiai drabužiaiBitės raupiai apsaugo avilį nuo įsiskverbimo, net ir savo gyvenimo sąskaita. Nutrūkstama bitė tikrai miršta, palikdama priešo odos proboscį. Todėl būtina naudoti apsauginius drabužius dirbant su bitėmis. Tai turėtų būti lengva. Komplekte yra:

  • skrybėlę su laukeliais ir pritvirtintą tinklelį iš tvilo, laidą, skirtą tvirtai pritvirtinti iš apačios;
  • kombinezonas ar paprastus drabužius, apimančius kūną;
  • pirštines, galite naudoti paprastą, namų apyvokos, megzti;
  • uždaryti batai.

Bitės bitės yra skausmingos, tačiau yra būdas gydyti reumatus su įkandimais, nes bičių nuodai veikia kaip vaistas.

Geriausia apsauga nuo bitės yra bitininkų elgesys. Švarūs, ne kvapūs prakaito drabužiai, kvepalų trūkumas ir tabako skonio bus taikiai sureguliuoti vabzdžius. Judėjimas turėtų būti lygus, kalbos ramus.

Įranga dirbti avilio avilyje

bitino dūmaiNorėdami nugalėti bitėms, apsaugančioms jų lizdą, reikės dūmų. “Dymar” – tai įrenginys, kurio viduje yra kamera su grotelių dugnu, su šlifuojančiais akmenimis ir šakomis. Su dumplės pagalba oras įleidžiamas į grotelę, iš kanalo atsiranda nukreipta dūmų srovė. Dūmai bitėms yra ugnies signalas, ir jie, įvedę medaus į širdį, išskrido. Šiuo metu bitininkas tarnauja atviram aviliui.

kaladiniai peiliaiKai dirbate, jums reikia specialaus bityno peilis, kurį bitininkas stumia rėmą, išvalo spragas, renka propolį. Jis paima baltu šepetėliu iš natūralaus ašutų, jį nutempia bitės nuo rėmo iki padėklo.dėžutė rėmams

Pradedančiam bitininkui, būtina gaminti ar nusipirkti dėžę rėmams vežti, biriška peilis yra laikoma privaloma bitininkystės įranga.

Prietaisai, skirti pumpuoti medų

medaus sveikataŽinoma, bitės laikosi medaus, kad atitiktų šeimos poreikius. Bet jie laikosi daugiau nei 2 kartus, nei gali valgyti. Vasarą visa bičių šeima dirba su medumi. Paimkite užpildytus šuoliukus su medumi – bitininkų tikslas. Todėl 2-3 kartus per vasarą medus bitės paimamos iš avilių pumpuojant medaus. Norėdami tai padaryti, naudokite mašiną medaus. Prietaisas yra bakas su vidine besisukančia rėmo konstrukcija. Konstrukcijos yra stulbinančios ir radialios. Jei 4 rėmeliai – tai ertmės viduje esantis paralelinis vamzdis, tai yra chordial medaus ekstraktoriai. Jei medus yra sumontuotas nuo centrinio veleno iki periferio, įrankis yra radialus.

Related  Broilerių viščiukų auginimas, priežiūra ir šėrimas

sietas meduiBe to, reikalingas sijojimas po medžio evoliucijos. Norėdami iškirpti zabrą, reikia specialaus peilio. Lentelė, kurioje spausdinami kiaušiniai, yra specialus prietaisas su atskiromis dėžėmis inventoriaus saugojimui. Medus išpilamas į konteinerį su dugno pasirinkimu. Visi šie prietaisai gali būti perkami parduotuvėje, kurioje jie parduoda prekes bitininkystei.

Ką jūs galite padaryti savo rankomis bityne?

geriamoji dubenėlė bitėmsPirmiausia turite organizuoti geriamąjį dubenį bitėms šalia avilio. Vabzdžiai geria vandenį, pašildytą saulėje. Iš ledo gerai jie gali išsigalvoti. Todėl geriausias vanduo bus senas medinis lentynas su iškarpomis, kuris yra įstrižai ir ant jo vandens lašai lašai lašai. Plonas lašelis, pritraukia vabzdžius. Per stiklinę vandens žmonės visada nori gerti. Intraumuliacija organizuojama tik žiemą.omshanik bitėms

Omshanik kiekvienoje vietovėje yra pastatytas atsižvelgiant į daugybę niuansų. Geriau patarti patyrusiems bitininkams.

Būtina išmokti vaško fiksavimo metodus ant rėmo su ištemdyta viela ar linija. Sužinokite, kaip sukurti rėmą medaus kolekcijos laikotarpiu. Tačiau svarbiausias laikotarpis yra žiemojimas, kurį turite padaryti, aprūpinkite savo rankas ohšniku.

Perkame reikalingą įrangą bitynei – video