Ozių šeima sodybojePieninių ožkų turinys suteiks septynioms gydomam hipoalerginį gėrimą. Pradedantiesiems namuose veisiamos ožkos nebus sunku. Iš visų augintinių ožka laikoma pačia nepretenzinga. Tačiau neramus gyvūnas ilgą laiką gali pakenkti kaimynų santykiams, jei jis gali neatsargiai jį išlaikyti.

Kaip pradėti ožkų turinį namuose

Ožkas su vaikaisDaugiausia veisiamų ožkų pieno veislių. Jei rūpintis tikslu gauti vertingą angoros pūką, jums reikia pasirinkti mėsos žemyn veislę. Veisimui galite nusipirkti nėščią gimdą griovimo metu arba augintus vaikus. Geriau įsigyti palikuonių ar ožkų iš gimdos, kuri jau patvirtino jo teigiamas savybes – pieno kokybę ar vilna grožį. Šios savybės perduodamos palikuonims palei motinos liniją.

Ar pasirinkote ateities slaugytoją – pasirūpinkite, kad gyventi. Ozių turinys namuose pradedantiesiems lengvai organizuojamas. Paprastai ožkos sudaro pusę gaudyklės ir vaikščiojimo turinio. Shed bus sausas ir be skersvėjų. Ant grindų turi būti storas sluoksnis šiukšlių, stendo ar bloko, klijuoti švarioje ir sausoje vietoje. Ožkos pulkai laikomi be pavadėlio.

Vaikai peda ožkąMinimalus komplektas – šieno ir vandens rezervuare. Jei ožka yra griovimo metu, savininkas turėtų žinoti alyvuogių laiką. Jei jaunuoliai nupirkti, moterys laikomos atskirai, o pirmasis poravimosi atvejis įvyksta po pusantrų metų.

Palikuonių derlius tiesiogiai priklauso nuo gamintojo kilmės. Jei jis gimė iš pieninės ožkos, palikuonis taip pat turės daug tešmens pieno.

Jei naujagimis buvo paimtas į šiltą namus iš karto po akušimo, jo mama to nepriėmė. Ji privalo laižyti kiekvieną avinėlį.

Pirmas poravimas vyksta 1,5 metų amžiaus moterimsVasarą ožkos ganosi ant rampos ar pašarų šviežiai nupjautos žolės. Tačiau neribotas kanopų augimas privers bent 4 valandas per parą vaikščioti gyvūnu arba reguliariai kirsti kanopą. Kai nėra ganyklos, šieno, mišrūs pašarai ir šakniavaisiai yra naudojami. Žiemą šieno nebuvimas maitinant ožius kombinuotuosius pašarus nepakeičiama. Bandos temperatūra neturi būti mažesnė nei 10 Su naujagimių vaikais mažiausiai 12 laipsnių.

Atstumas, kuriame buvo įdėti ožka, turi būti stiprus. Ji visada nagrinėja visus kampus ir bando palikti. Jei tolesnis ožkos kelias bus per tvorą kaimynams, atsiras skandalas. Jie ganomi gyvuliai su bandu ožkų priežiūros prižiūrėtojui arba pririšami prie pegojo. Lengvai pasikalbėkite su gyvūnais, gydydami duonos ir druskos plutos.

Ožkų bandas ganytiNeprilygstamas gyvūnas valgo:

  • piktžolių žolė po ravėjimo;
  • virtuvės atliekos;
  • supjaustyti šakniavaisius;
  • šiaudai, šienas, pievų žolė.

Mažiausia informacija apie ožkų auginimą namuose suteikia idėją apie ožkas pradedantiesiems. Ateityje turėsite įgyti priežiūros įgūdžių, susipažinti su maitinimosi ir vaikų auginimu.

Veisimas, priežiūra, ožkų priežiūra namuose

Kūdikių ožkos dirbtiniam šėrimuiGeras stiprus palikuonys gaminamas iš ožkų ankstyvą pavasarį. Dėl šios poravimosi turėtų vykti rudens pradžioje. Ožys į medžioklės su vyru nesusijusių linijų atveju. Jei poravimosi neįvyko, po 15-22 dienų gyvūnų vėl neramu. Palikuonys bus rodomas po 147-150 dienų. Paimkite vaikams reikia ištaisyti. Kūdikių servetėlės, švarų gleives iš nosies ir burnos laižymas ožką, pridėti prie tešmens ir pieno krekenų per pirmą valandą po gimimo. Jei gimdykloje temperatūra yra mažesnė nei 15 laipsnių, ožkos atlieka šiltoje patalpoje ir ten elgiamasi laidą ir dezinfekuoti jodu. Jei ožkos yra žindomam, jie lieka su motina šiltoje patalpoje, o tada pienas eina į maitinimo atžalų. Veisiant ožkų žindomi egzempliorių duoti daugiau sveiką ir daugybę palikuonių. Kurti bandą, pirmieji pieno gali būti paaukotas.

Kai dirbtinis ožkų maitinimas po gimdymo iki motinos nepriima tešmens ir pašaro iš manekeno. Kad nebūtų klaidingos valgant ožkas nuo pirmųjų gyvenimo dienų, naudokite lentelę.Ožkų maitinimas nuo pirmųjų gyvenimo dienų

Per tris mėnesius kūdikis jau auga ir gauna maistą kitoje dietoje. Po penkių mėnesių jaunos ožkos jau medžioja. Kad jaunasis kūnas galėtų stiprėti, poravimui leidžiama po pusantrų metų.

Iš lentelės matysite, kaip maitinti vaikus per 2 mėnesius, kaip palaipsniui išmokyti vaikus košei, koncentratai ir šakniavaisiai. Trijų mėnesių ožkos turėtų gauti maistą ir papildų:

  • Žalia žolė nuo žolės, krūmų šakos;
  • šiurkščiavilnių – šieno, šiaudų, sausų beržo švilpukų;
  • fermentuota žalia masė – silosas;
  • mišrus pašaras;
  • grūstos susmulkintos;
  • vitaminai ir mineralai.

Ožkų laikymasis yra būtinas atskirai ir laiku, kad juos kastruotų. Kai pieno ožkos šalia ožkos priežiūros pienas gaus nemalonų kvapą. Todėl ožkos gaubtą reikėtų laikyti toli nuo pieno bandos.

Ožkos valgo lygiagrečią žolęSuaugę gyvūnai turėtų būti maitinami subalansuotais sezonais. Vasaros žolė ganyklose yra nepakeičiama. Tačiau gyvūnai negali būti ganomi pelkėje vietovėje, jie kirsta kanopomis. Tačiau, be ožkų, niekas negali susidoroti su užaugusiomis želdinių krūmais, kietais kalnų slėniais, nepatogumais. Ožka rastų maistą, per kurį didieji gyvūnai nespėja. Jie maloniai maitina jauną poskonį po derliaus nuėmimo. Suaugęs gyvūnas maitina 6-7 dienas, vaikams 2-4 kg žolės. Jei pašarai laukuose yra maži, gyvūnus reikia pavalgyti vakarais. Su švirkštimo priemone visada turėtų būti laižymas ir du gėrimai per dieną.

Ožys šiltame kambaryje žiemąŽiemą ožkos valgo sausą maistą, šakniavaisius ir mišrą pašarus. Tačiau vasarą paruoštas delikatesas bus gydymas ir vitaminų papildas. Eglės ir beržo šakos, ąžuolas ir lazdynas – viskas tinka ganyti ožkų bandą. Geriamojo maisto ir valgyklos laikymo laikotarpis turėtų būti šiltas. Kiekvieną valgį papildo kaulų miltais ir druska, kaip mineralinių priedų mišinys. Vaikščiojimas lauke yra privalomas.

Žiemą neturi kenčia nuo odos parazitų gyvūnai, jums reikia dieną vychosyvat ožką, savaitės šlapias vilnos sodos tirpalo apsaugos nuo galvos utėlių. Kanopos į gardo laikotarpiu būtina sumažinti.

Pradedantiesiems veislinės ožkos namuose bus pirmasis žingsnis, suteikiant šeimai natūralių gydomųjų produktų ir leisdamas.

Home Goat Farm – video