Paukščiai pavasarįPavasarį bitininkams prasideda labai anksti. Kaip ir bitininkystėje skirtame vaizdo įraše, kovo mėnesį dirba pavasario darbai, o kai kuriais atvejais – nuo paskutinių vasario dienų. Pirmieji požymiai šilumos vabzdžių palaipsniui išnyksta žiemos stuporas, ir jie greitai pradeda aktyviai dirbti, kad atneštų avilio tvarką.

Ankstyvas pavasaris dirba palikuonyje ir pasiruošimas plaukioti aplink

Tačiau pirmą kartą pavasario darbas palikuonyje pradedant bitininku nėra vertas spartinti ir trukdyti bičių kolonijų pragyvenimui. Po žiemojimo jie yra gana pažeidžiami, netoleruoja temperatūros pokyčių, užsienio trukdžių ir dienos šviesos. Kambaryje, kuriame yra avilių, naudokite raudoną žibintą, o veiksmai, esantys viduje, yra gyventojams greiti ir neskausmingi.

Pirmasis bitės skrydisKokios veiklos bus tikrai naudingos ir laiku? Kaip tinkamai organizuoti pavasario pavidalą?

Vaizdo medžiaga pradedantiesiems apie tai, kur pavasarį prasidės palikuonys, padės išvengti erzinančių klaidų ir kokybiškai pasiruošti naujam sezonui ir medaus rinkimui.

Pirmas dalykas, kurį bitės deda su šilumos atvykimu, yra švarios ląstelės būsimiems kiaušiniams. Kaip rezultatas, sustiprintos apdorojimas medaus ir žiedadulkių vabzdžių organizme sukuria papildomą atliekas.

Tokioje situacijoje, nors bitės neiškleidžia avilio, pavojingos ir pernelyg aktyvios intervencijos ir neraštingos tręšimo.

Maitinimas ir prevencinis darbas pavasario pavasarį

Prevenciniai darbai bitynePavasarį dirbtinai tiekia bites pavasarį tik tuo atveju, jei vabzdžiams trūksta pašarų. Norėdami tai padaryti, iš cukraus ir miltelių medaus ir cukraus miltelių, pagaminti pyragus, apvynioti juos keliais sluoksniais švarios marle ir, padengiant juos plėvele, uždėkite juos ant rėmelių. Taip pat galite tai padaryti, jei pavasariniame biriarūčio darbe pradedantysis bitininkas turi pilnus šerdžius.

Nors visos bitės yra aviliuose, o pagrindiniai parazitai ir patogenai dar nėra aktyvūs, atėjo laikas gerinti ir užkirsti kelią įprastoms ligoms. Štai tik keli patarimai, kuriuos pavasario bitynams suteikia gamtos žinovai:

  1. Tuo tikslu, jei nustatomi nosematozės simptomai, fumagilinas į saldus tortą pridedamas 2 gramai 1 kg pašaro.
  2. Naudojamas virti cukraus sirupas yra supjaustytas su krapų aliejumi, kurio norma yra 3 gramai litre. Ši priemonė padeda išvengti varroatozės plitimo.
  3. Tuo pačiu tikslu naudojamas filtruotas vabzdžių infuzinis litras vandens, naudojamas 10 gramų sausų eukalipto lapų su 1 kg cukraus.
  4. Kaip priemonę didinti imunitetą pašaruose, įpilkite 30-40 gramų pušies ar eglės nuovirų litru sirupo.

Related  Avių priežiūra ir veisimas namuose

Pastatyti bitynąVaizdo įrašas apie pavasario darbus ant bitynės paskatins kitus naudingus metodus, kurie bus įdomūs tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems bitininkams.

Pavasario baidarių išdėstymas

Prieš bičių parodą svarbu atlikti visus bitynų įrengimo darbus, įskaitant:

  • teritorijos valymas nuo praėjusių metų šiukšlių;
  • vietų paruošimas avilių įrengimui, geriau, kad jie buvo toje pačioje vietoje kaip ir praėjusiais metais;
  • girtuoklių montavimas ir jų užpildymas švariu vandeniu su šiek tiek druskos.

Kai ateina laikas perkelti avilius iš žiemos namelio, reikia laukti stabilaus šilto oro, kai oras bus šildomas iki 12-15 ° C. Šį pavasarį berniukas pradedant dirbti bityne geriausiai praleidžia ramioje dieną, kitaip nebus lengva stebėti plaukiančias bites.

Labai atsargiai išimkite avilius, išvengdydami raukšlių, kulniukų ar raumenų. Kai visi namai yra įrengti, neskubėkite ir nedelsdami atidarykite daug avilių. Pirmiausia atleiskite labiausiai “triukšmingas” šeimą, tada savo ruožtu atidaryti čiaupo skylė avilio 1-2 kiekvienoje eilutėje. Šios šeimos paleidžiamos per kelias minutes.

Biblioteka sodelyjeVisi, kurie užsiima bitininkyste, vaizdo įrašas apie pavasario darbą bityne padės greitai judėti ir be nuostolių pateksite į naują medaus auginimo sezoną.

Švarus skrydžio ir šeimos auditas

Išvykdamas, patyręs bitininkas lengvai gauna informaciją apie bičių būklę. Kuo aktyvesni vabzdžiai, tuo geriau jie žiemoja, o tuo metu, kai jie yra išlaisvinti iš ekskrementų, kurie sukaupė žiemą.

Bitės darbeSilpnos bitės negali pakilti pakankamai aukštai, o kartais ir likti ant sienų ar saugykloje. Ši situacija dažniausiai pastebima keliais atvejais:

  • žiemai šeima liko be gimdos, o dabar vabzdžiai yra pradinės painiavos;
  • Avilyje nebuvo šiek tiek maisto, o žiemą vabzdžiai buvo susilpninti;
  • Avilių populiacija serga nosematozėmis arba užpulta erkių.

Jei per pirmąjį skrydį bitininkas nustato tokias probleminę šeimą, būtina patikrinti visų lizdų būklę ir išvalyti juos pavasario darbo lentelėje.

Related  Naujagimių veršelių dispepsija

Bičių šeimaPašalinimas priklauso nuo visų rūšių rūsių, sukauptų rudens ir žiemos mėnesiais, otmoras, taip pat su visais korio su pelėsiais požymiais. Norėdami atsikratyti infekcijos plitimo, jis palaidotas ar sudegintas. Vietoje defektų rėmų bitininkas laikosi atsargumo su medumi, taigi rūpinasi susilpnėjusių šeimų nariais. Nepamirškite patikrinti ir atkurti žiemos izoliaciją.

Kadangi aviliuose iki šiol jau yra paukščiai, visi gegužės mėnesio ir kitų pavasarinių mėnesių bare dirba labai greitai ir atsargiai, kad nebūtų persekiojami aviliai. Šeimos, kurios prarado gimdą, turi būti modernizuotos įterpiant gimdą į avilį ląstelėje iš branduolio.

Teisingai atliktas paruošiamasis darbas bitynoje suteiks gerą kyšįPradedantiesiems ir visiems, kurie nori gerti bitininkystę ir pavasarį dirbti barei, vaizdo įrašas apie šią temą geriau supras operacijų seką ir aiškiai parodys visus kiekvieno etapo niuansus.

Ausų valymas ir patikrinimas pavasarį ant bitynės

Patogiausia elgtis su stropomis, kurių dugnas lengvai pašalinamas. Šiuo atveju konstrukcijos apačioje atsargiai perduodama bet kokia priemonė, leidžianti pašalinti visą žiemos metu susidariusį susidėvėjimą. Tada paviršius nuplaunamas karštu vandeniu arba nuplaunamas verdančiu vandeniu ir išdžiovinamas. Didžiausias dezinfekuojamasis efektas užtikrinamas išpūtimo davikliu.

Jei pradedantysis bitininkas, kuris vykdo pavasarį dirbdami su bitynais, naudoja visą bičių šeimininkę, tada negalima to padaryti be atsarginių namų, kur rėmai pertvarkomi. Išvalius ir peržiūrint avilio erdvę, visas turinys grąžinamas į pradinį užsakymą.

Riešutai su medumi ir perga, esančiais paukščių kiaušinėlių kraštuose, turi būti atidaryti ir apibarstyti šiltu vandeniu. Maistinių bičių šeimoms skiriama 3-4 rėmai su medumi, o kita – perga. Jei pavasaryje tokio maisto kiekio nėra, maistą tiekia sirupas arba saldūs pyragai, pagaminti iš medaus ir cukraus miltelių.

Laikikliai po valymo ir peržiūrosŽiemą pavasaris greitai sugrįžta ir kasdien bitininkui tenka vis daugiau svarbių rūpesčių ir rūpesčių. Gegužės mėnesio darbas gegužės mėnesio bare – sudaryti bičių kolonijas ir pasirengti pirmam kyšiui naujame sezone.

Related  Savo rankomis mes gaminame narvus ant putpelių

Kadangi praėjus maždaug mėnesiui po pirmojo išvykimo, beveik visa pernelyg didelė darbo bičių karta miršta, šiais metais jauni žmonės ją jau pakeičia. Siekiant užtikrinti, kad aviliai nebūtų išgrumti, o gimdos kiaušinėlių klojimas buvo aukštas, kol pasirodė šviežios pavasario nektaras, nepamirškite apie maitinimą. Kai sėklos užima daugumą rėmų, išskyrus kraštutinumus, atskleiskite papildomus tinklelius su nedideliu medaus kiekiu iš viršaus, ląstelę, su kuria atidarę avilį. Jei bitininkas neturi paruoštų rėmelių su medumi, galite naudoti tuščią, iš anksto paruoštą juos su sirupu.

Dėl stabilaus šilto oro atsiranda būtinybė išplėsti juostas ir pašalinti pagalvę. Jei tai nėra padaryta laiku, smarkiai padidėja rizika, kad bus užmigti ir prarasti šeimą. Ir su pirmųjų medaus augalų žydi pavasaris dirba ant bitynės eiti į pirmojo kyšio ruošimo ir priėmimo etapą.

Pavasario darbai barei – video