Geriamojo dubenėlė viščiukamsKaip ir bet kuri kita gyvybė, naminiams paukščiams reikia ne tik pašarų, šilumos ir apšvietimo, bet ir pakankamo kiekio švaraus vandens. Rankinis geriamasis dubuo viščiukams padės patenkinti visus paukščių poreikius ir taupyti pinigus, kurie niekada nebūna nereikalingi.

Šiandien specializuotose parduotuvėse trūksta įrangos, skirtos paukštininkystės ir lauko laukų įrengimui. Tačiau paukščių augintojai iš tiesų susidomėjo savarankiškomis struktūromis. Taip yra dėl jų paprastumo ir darbui naudojamų komponentų prieinamumo.

Kaip padaryti geriamąjį dubenį viščiukams? Ką reikia žinoti ir kaip pasirūpinti atsargomis prieš pradėdami dirbti?

Visų pirma būtina apskaičiuoti jų padalinių poreikį vandenyje ir nustatyti, kokius girtuoklių tipus reikėtų naudoti naminiams gyvuliams.

Viščiukų sunaudotas vandens kiekis priklauso nuo jų amžiaus, priežiūros ir maitinimo sąlygų. Vidutiniškai sunaudojamos drėgmės kiekis yra 0,5 litro. Įrangos nustatymo aukštis nustatomas atsižvelgiant į girliškio rūšį ir vištienos amžių.Nipelio ir garsiakalbių diegimo aukštis

Pradedant naminių paukščių augintojai, be minčių apie pasekmes, kartais atidarė paukščius atvirus konteinerius su vandeniu ir taip padarė keletą rimtų klaidų:

  1. Karštomis dienomis drėgmė greitai išgarina, o vakare be tinkamos priežiūros viščiukai gali jaustis troškuliais.
  2. Gali būti, kad aktyvūs viščiukai arba suaugusieji viščiukai sukels nervą ir išliks be vandens.
  3. Atviros namų vištienos girdyklų yra pavojingi, nes jie gavo į juos, maži viščiukai gali ne tik gauti šlapias ir perkaitimas, bet skęsta.
  4. Atviro tipo grąžtuose, dulkėse ir vabzdžiuose turi išsidėstyti šiukšlių ir šiukšlių dalelės, vystosi patogeninė aplinka, kuri yra pavojinga geriamiesiems paukščiams.

Paprasčiausias geriamasis dubenys viščiukams iš plastiko butelio

Jei toks dizainas yra vienintelis priimtinas sprendimas, tuomet reikia stengtis ištuštinti skylę gana mažai, tinkamai naudoti vieną ar du paukščius.

Pavyzdys yra geriamojo dubenėlis viščiukams iš 1,5 arba 2 litrų talpos plastikinio butelio.

Related  Triušių poravimosi ypatumai

Fiksuotame laive horizontalioje padėtyje švelniai perpjaunami keli skylės, todėl viščiukus patogu gerti iš pusiau užpildyto vandens rezervuaro. Negalima nuveikti per daug geriamojo skylučių, kad įdomus paukštis negalėtų lipti į paukštienos geriamąjį indą, o maisto ir šiukšlių dalelės nepatektų į vandenį.Gėrimo indas ir tiektuvas iš kanalizacijos vamzdžio

Panašiai ir dideliems paukštynams geriamieji yra pagaminti iš 100 mm kanalizacijos vamzdžių. Iš plastiko vamzdžio pjaunama pakankamai skylių, kad būtų auginami paukščiai, vamzdžio galai uždaryti su kamšteliais, o naminiai viščiukai paruošti tvirtinimui prie sienos, pakabinti arba sumontuoti ant grindų. Renkantis metodą atsižvelgiama į auginamų naminių paukščių dydį ir amžių.

Su neįtikėtinu tokių prietaisų paprastumu ir pigumu, nipelio ir vakuumo dizainai yra daug saugesni ir praktiškesni. Jų vanduo yra uždarame indelyje, apsaugotas nuo užteršimo ir tiekiamas tiek, kiek reikalingas ištroškusiems augintiniams.

Vakuuminis homoseksualus geriamasis viščiukas

Buitinė skardinių gaudyklėKaip jūs padarei gerti savo viščiukus? Keista, bet šie dizainai nėra brangesni ar sudėtingesni už jau aprašytas veisles.

Savarankiškai pagamintas vakuuminis gėrimas, skirtas viščiukams: 1 – stiklinis indas; 2 – vandens lygis laive; 3 – padėklai gerti; 4 – stabilus drėgmei atsparus valytuvo laikiklis.

Šios rūšies vakuuminė konstrukcija reiškia atskirus įrenginius. Jis lengvai montuojamas nenaudojant jokio įrankio, jį prireikus lengviau prižiūrėti ir pakeisti.

Buitinė skardinių gaudyklėVakuuminiai geriamieji yra patogiausi labai mažiems viščiukams, jie gyvena, geria ir valgė ant grindų. Nustatyti sukūrė savo rankomis lovio viščiukų gali būti tiek namuose ir diapazono, svarbiausia, į dušo padėklo dizaino ir vandens rezervuaras buvo stabili.

Vakuuminių gėrimų iš plastikinių butelių gamybaToks geriamasis dubuo gali būti pagamintas iš pigių nebrangių plastikinių butelių ir kitų vienkartinių indų.

Naminių girtuoklių pasirinkimasNaminių girtuoklių parinkimas viščiukams: 1-klampus arba apipjaustytas iš didelio plastiko indo; 2 – plastikiniai buteliai; 3 butelių dangteliai; 4 – savisriegio varžtas, nustatantis dubenį ir butelį; 6 – tvirtinimo detalės galutiniam girtuokui pakabinti. Siekiant išlaikyti vandens lygį dubenyje buteliuko kaklelyje, žemiau viršutinio padėklų krašto yra anga (5).

Related  Kaip pavasarį gaminti pavasarį: video ir būdų aprašymas

Galite užpildyti vandenį, tiesiog atsukdami dangtį. Dugno plokštelė papildomai atsinaujina dėl slėgio skirtumo, kuris atsiranda dėl sumažėjusio drėgnumo dubenyje.

Nipelio geriamasis dubuo viščiukams

Vyresnio amžiaus paukščiai gali padaryti automatines girdyklas, kuriose namo gyventojai nėra tiesioginio kontakto su vandeniu ir gerti drėgmę ateina tik “pagal pareikalavimą” plunksnuočių gyventojų.

Tačiau yra viščiukų nipelis ir trūkumas. Kadangi toks prietaisas tuo pačiu metu gali suteikti tik griežtai ribotą skaičių viščiukų, karštų dienų metu arba po šėrimo gali atsirasti purškimas. Norėdami to išvengti, turite kruopščiai apskaičiuoti paukščių poreikius viščiukų broliukuose.

Gamintojai spenelių gamybaIš plastmasinio buteliuko gerti dubenį viščiukams yra labai paprasta. Dangtelis, kuriame įmontuota spyruoklė, yra išgręžiama skylė, kuri geriau tvirtina sandariklį ar FUM juostą. Butelis yra pakabinamas patogioje paukščio vietoje, jį lengva nusiplauti ir papildyti ištuštinimo metu.

Smeigtukas iš plastiko kibirasPanašus dizainas pagamintas ne iš palyginti mažo butelio, bet iš kibiras, talpyklės ar kitos didelės plastikinės talpyklos. Ši parinktis yra patogi, nes kibirėlyje gali būti padaryta keletas kibirėlių. Paukščių patogumui ir šiukšlių sausumo išsaugojimui prie jų pridedami paruošti arba savarankiškai pagaminti būgnai.

Smeigtuko geriamojo elementaiDidžiausias ir brangiausias, kai šis projektas yra gaunamas iš plastiko kanalizacijos vamzdžio ilgį, galiniais dangteliais, iš automatinių girdyklų, skliausteliuose kabinti įranga ir vonele.

Ant vamzdžio spenelių skylės išgręžtos esant 20-30 cm atstumu vienas nuo kito geriamojo paukščių nesikerta vieni su kitais. Tada montavimo speneliai, mount spąstus krentančio vandens ir spenelių geriančių diegimą vištienai į savo paskirties vietą.

Nipelio geriamasis dubuo iš kanalizacijos vamzdžioJei pageidaujama, toks geriamasis gali būti prijungtas prie vandens tiekimo tinklo, kuris palengvins jo pildymą ir skalbimą.

Visos aprašytos viščiukų naminių geriančių veislių yra lengva padaryti ir paukščių augintojai neturi specialių žinių. Tačiau prieš pradėdami dirbti, geriau pažiūrėkite vaizdo įrašą apie savo pačių rankomis sukurtą geriamąjį dubenį viščiukams. Po to darbas eis greičiau, nebeliks paskutinių sunkumų ir klausimų.

Related  Triušių ligų prevencija, simptomai ir gydymas

Vištienos geriamasis dubuo – video