Pelenų klojimas narveVis dažniau pledai auginami privačiuose sklypuose, nors jie yra mažiausias naminių paukščių įvairovė, tačiau jų gyvenimui naminiai paukščiai turės sukurti patogias gyvenimo sąlygas. Galite kurti lanksčias putpeles iš įvairių medžiagų, o užduotis yra ne tik specialistams, bet ir namų šeimininkams, ginkluotiems minimaliais įrankiais.

Veislės ir reikalavimai puteliams

Mažos putpelių turinys specialiuose brooderiuosePrieš pradėdami dirbti, svarbu žinoti, kad skirtingoms amžiaus kategorijoms jums reikia atskiro būsto, o atskirose lange yra:

 • nuo 1 iki 10 dienų amžiaus viščiukai;
 • Jaunesni gyvūnai iki šešių mėnesių amžiaus;
 • suaugusieji gyvuliai;
 • dedeklės vištos, skirtos stalo kiaušiniui;
 • mėsos putos;
 • tėvų grupės.

Rankų brooder už putpelių iš kitų ląstelių būdingas rimtas apsaugos nuo šalčio ir skersvėjo, įsitikinkite, apšvietimo ir šildymo sistema maži, prastai toleruoja aušinimo ir perkaitimo iš viščiukų. Visos sienos, išskyrus priekinę, namų amatininkai nori gaminti iš faneros, medžio drožlių plokščių ar medžio drožlių. Grindų ir lubų tokios struktūros yra pagamintas iš plono tinklelio, per kurias lengvai įsiskverbia į šiukšlių ir paukščių mėšlas, o patys perepelyata perkelti užtikrintai, o ne rizikuoti kenkia jos kojas.

Šiam amžiui, paukščių maitintuvui ir vandens dubenėliui užpildyti paukščių pėdsakai. Ši įranga, taip pat šildytuvas ir žibintai patalpinami narvuose.

Pasakojimas apie tai, kad patys puošmenų pjovimo brėžinys bus padarytas klaidingai, net ir tiems, kurie pirmą kartą savo gyvenime nusprendė veisti tokią įdomią paukštį kaip putpelę.

Daugiapakopės ląstelės suaugusiems puteliamsKuo vyresnis yra paukštis, tuo didesnė gali būti metalinės grotelės ląstelė. Suaugęs jaunasis augimas yra geriau pritaikytas prie aplinkos sąlygų. Jam nereikia uždaros erdvės, be to, norint išvalyti atviras tinklines lukštas pjuvenoms yra daug lengviau.

Suaugusiems paukščiams namuose ląstelės yra pagamintos iš daugybės turimų medžiagų. Kelyje yra ne tik fanera ar medžio drožlių plokštė, bet ir metalizuota tinklelis, metalas ir net plastikas. Nesushek įdedamas į specialaus dizaino namus, linkusį į dugno išorę. Išorėje kiauras yra tvirtinamas prie kiaušinių paėmimo vietos.

Related  Avys kaip verslas pradedančiam ūkininkui

Siekiant geresnio mėsos kūno judesių, pjuvenų ląstelės yra tinklinės ir pakankamai žemos, kad dirbtinai apriboti paukščio judesius. Šis metodas leidžia ne tik greičiau pasiekti pageidaujamą svorį, bet ir atidėti brendimo atsiradimą. Todėl tokių putpelių mėsa yra švelnesnė ir sultingesnė nei įprastose ląstelėse auginamų.

Prieš atlikdami narvas putpelės su savo rankomis, kruopščiai pasverti būsimų statybų sauga, jos sanitarinei būklei ir valymo, taip pat atitiktų namo numeris dydį galimybė būti jame paukščiai.

Apskaičiuojant ateities ląsteles, skirtas sodinti pledus, galima apskaičiuoti remiantis 10, 30 ir 50 paukščių skaičiaus normomis.Rekomenduojami langelių dydžiai

Puodo briketai, skirti verpimui, kai gamina savo rankomis

Populiariausias ir patogus dizainas už putpelės ląstelės yra medinis arba metalinis rėmas iš išorės ir grindų tinklelio rato ir, kita vertus, kaip pageidaujama laisvų medžiagų plėvelė šeimininkas.

Pjuvenų briaunelės su dydžiaisPaveikslėlio lakštui pieštuko piešinys ant nuotraukos, kuriame yra:

 • 1 rėmas;
 • 2 – geriamasis dubuo;
 • 3 – durys;
 • 4 – tiektuvas;
 • 5 kiaušiniai;
 • 6 langelių grindys;
 • 7 – dėklas surinkti šiukšlių ir šiukšlių.

Patikimas funkcionalus dizainas užtruks daugiau nei vienos kartos sluoksnius ant grindų, tuo tarpu svarbu įrengti 15-30 cm aukščio kojas arba naudoti kaip “daugiaaukštę” konstrukciją. Šis ląstelių pateikimo būdas yra labai naudingas naminių paukščių ūkininkams, kuriems nėra pakankamai vietos įrengti atskirus naminių gyvūnėlių namus.

Patalpos, surinktos daugiapakopėmis narvelėmis, turi būti patikimai pritvirtintos prie viena kitos ir prie vertikalaus sienos, šalia kurios yra.

Paruošta puodui puteliamsJei norite išsaugoti ir supaprastinti procesą, kai kapitonas gali atsisakyti rėmo. Tokiu atveju fotografijoje pateiktos perukos fotoaparatas padės išspręsti šią užduotį, net pradedantysis naminių paukščių augintojas tai padarys savo rankomis. Kaip šoninių sienų ir padėklų medžiagą, galite paimti ploną metalinę, stiprią fanerą ar lakštus iš medžio drožlių plokščių.

Related  Kokia yra būtinybė pavasarį maitinti bites?

Siekiant užtikrinti, kad kiaušinių slydimas nuo nuolydžio grindų nepatektų, iš lauko įrengiama iki 10 cm pločio sietas. Dugnas pagamintas iš smulkių metalinių tinklelių, tinkamų greitam ir efektyviam ląstelių surinkimui.

Puodukai su savo rankomis: žingsnis po žingsnio instrukcija

Braižomuojanti nerūdijančio plieno brėžinysNamų dizainai yra paprasti, įperkami ir gamyboje nereikia specialių žinių. Svarbu tik apsvarstyti:

 • auginamų putpelių skaičius;
 • reikia įdiegti šildymo ir apšvietimo sistemas viščiukams;
 • kiaušinių padėkliukai;
 • gebėjimas valyti ląsteles pjučiui.

Dvipusis lukštas su putpeliais gurkšnoseJei kaip šaltinio medžiagą meistras pasirenka medį, fanerą ir metalinę grotelę, jam naudinga darbe:

 • nykštukė;
 • metalo žirklės;
 • Stapleriai su smaigaliais tinklui tvirtinti;
 • savisriegiai sraigtai skerdenos surinkimui.

Jei renkate pjuvenų narvą savo rankomis, pagal žingsnis po žingsnio instrukcijas pirmasis etapas sulaužo užpakalinę sieną, dvi sienelių dalis ir dėžutės viršuje. Būsimojo dizaino matmenys apskaičiuojami pagal pirmiau pateiktą lentelę.

Rėmas, pagamintas iš medinių blokų, tvirtinamas savisriegiais varžtais. Jei norite naudoti pjuvenų narvelį saugiai ir ilgai, geriau padenkite medieną švitriniu popieriumi ir pamerkite jį naminių paukščių antiseptiniu saugikliu.

Toliau dirbti, kai impregnavimas išdžiūsta. Iš medžiagos su dideliu ląsteliu, leidžiančia laisvai naudoti putpelių fiksuotą tiektuvą ir vandens dubenį, priekinė siena tuščia.

Turinys putpelių narveKitame aukšte paukščių namas yra iškirpti iš tinklelio su sekliu ląsteliu. Kiaušinių surinkimo dėklas yra tarsi grindų su išlenktu kraštu tęsinys, kuris neleidžia kiaušiniams nulenkti. Tai turėtų būti atsižvelgta rengiant pjuvenų brėžinius.

Tinklelis prie medinių konstrukcijos dalių yra patogiai pritvirtintas didelių baldų smaigių pagalba. Žemiau po nuolydžiu grindimis išimamas dėklas surenkamas kraikas ir šiukšlių.

Puodelis su putpėmis iš plastikinių dėžių

Ekonomiškas ir labai paprastas lizdų veršelių variantas grindžiamas daržovių pakavimo dėžėmis, pagamintomis iš plastiko grotelių.

Ši medžiaga yra ne tik lengva apdoroti ir ilgaamžė, ji puikiai valoma ir nuplaunama, o tai ypač svarbu laikant naminius paukščius.

Related  Savo rankomis mes užsiimame putpelių gerianais

Važiuoklė iš plastikinių dėžiųPrieš pereidami prie žingsnis po žingsnio instrukcijas apie jų pačių rankose varžas putpelių statybos reikia pasiruošti viską, ko reikia darbui. Kapitonas turės:

 • trys lygių matmenų dėžės;
 • lanksti, stipri viela;
 • pjūklas plastikui ir metalui;
 • aštrus peilis.

Dėžutė, kuri bus struktūros centre ir skirta putpelių laikymui, turėtų būti apie 30 cm aukščio, likusios dėžės gali būti mažesnės. Vienas iš jų atlieka paletės funkciją, antrasis – lubas ir dangtį:

 1. Pirmame etape visos viršutinio krašto projekcinės dalys yra nukirstos iš pagrindinės dėžės.
 2. Tada, naudojant galimus griovelius ir kojas, jis jungiasi prie dugno dėžutės.
 3. Dizainas karūnuoja antrame dėžute.
 4. Gautas dizainas yra pritvirtintas viela, o jei taip nėra, naudokite kitas medžiagas: stiprią virvutę, dvipusę arba stiprią montavimo juostą.
 5. Iš gautos ląstelės dangtelio pledynams pažymėkite būsimas duris, patogias paukščiams surinkti ir paimti ar užauginti.
 6. Liukas iškirptas iš trijų pusių, o ketvirtas yra išlenktas į išorę. Norint naudoti patogiau, prie improvizuotų durų pritvirtinamas laidinio kilpos užraktas.
 7. Iš išorinės sienos yra keli gabalai, skiriantys varpos narvuose.
 8. Pritvirtinamas šiek tiek žemiau žiupsnio tiektuvo, prie jo sumontuotas geriamasis dubuo.

Visose jo detalėse išdėstytos lukštui ant putpelių ant vaizdo įrašo atskleidžiami visi proceso gudrybės ir jie padės įsigyti keletą valandų būtiną paukščių prieglobstį.

Padaryti krūtinę putpelėms – video