Su tinkamu pašarų parinkimu paršeliai greitai priauga svorioPašarai kiaulių, – vienalytis mišinys, kurį sudaro Nuluptų ir pjaustytų komponentų, baltymų ir vitaminų papildus, premiksą. Jis suteikia visą mitybą skirtingo amžiaus ir veislių gyvuliams. Teisingai subalansuotas pašaras, palyginti su pašarais, padidina kiaulių produktyvumą 30%. Taip pat pagerėja imunitetas ir kelis kartus padidėja dienos svorio padidėjimas. Granuliuotas maistas gali pašarų kiaules nuo ankstyvos iki skerdimo.Granuliuotas pašaras tinka maitinti tiek mažas kiaules, tiek suaugusius kiaules

Mišrių pašarų rūšys ir priedai prie jo

Kombinuoti mišiniai gaminami iš pilno stiprumo ir koncentratų. Pirmasis tipas yra visavertis maistas ir nereikia papildyti kitų sudėtinių dalių. Koncentratas yra kiaulių pagrindinio pašaro priedas. Jame yra daug baltymų, mineralų, vitaminų ir kitų komponentų. Koncentracijos skatina augimą, kraiko pakrančių derinimą ir kiaulių produktyvumą. Jie gaminami atsižvelgiant į jau turimų baltymų ir kitų maistinių medžiagų kiekį pagrindiniame maisto produkte.

Kiekvieno mišraus kombinato rūšis turi būti naudojama tik tam tikrai kiaulių grupei (paršeliams, žindomoms paršavedėms, kuiliams, jauniems).

Pagal formą kombinuoti mišiniai suskirstyti į šias rūšis:

  • granuliuoti;
  • grūdai;
  • placer;
  • kūdikis

Mišrių pašarų sudėtis skiriasi nuo gyvūnų amžiausBe greito ir visiško augimo koncentratų, juose yra premiksų. Šis homogeninis mišinys gali priklausyti nuo 2 iki 40 komponentų, priklausomai nuo jo paskirties. Premiksuose yra įvairių druskų, vitaminų, antibiotikų, profilaktinių vaistų ir daug daugiau. Dėl jų naudojimo pagrindinis pašarų suvartojimas sumažinamas 30%.

Pridėjus premiksus gyvūnams leidžiama suvartoti pašarųSudėtyje mišrių pašarų kiaulėms gali būti iki 12 ingredientų. Pagrindinis tūris (apie 50%) yra 2 kultūros. Tai gali būti kviečiai ir avižos, arba miežiai, ir kukurūzai. Taip pat įtraukiami pašarinės mielės, druska, kreida, riebalų komponentus, miltai (Išspaudos), kaulų (žuvis) ir liucernos miltai, pirminį mišinį. Sudėtinio mišinio sudėtinių dalių kiekis skiriasi priklausomai nuo gyvūno amžiaus ir jo paskirties (paršavau ar mėsingos skerdimui).

Šėrimo normos ir taisyklės

Mišrių pašarų suvartojimo norma priklauso nuo kiaulių amžiausNorėdami nustatyti, kiek pašarų valgyti kiaulė per dieną, jums reikia atsižvelgti į jo veislės, amžiaus, lyties ir svorio. Paršeliams pritraukiami 100-200 gramų vienam galvui ir 1,5 kg 1,5 kg. Nėščios kiaulės maitina iki 3,5 kg ir maitina iki 6 kg. Vidutiniškai suaugusiam žmogui yra 2-4 kg. Paršeliai, kurie buvo paimti tik iš kiaulių, tiekiami iki 8 mm dydžio granulėmis. Maži paršeliai tiekiami 5 kartus per dieną, o suaugusieji – 2 kartus.

Suteikti kiaulę yra geriau nei valgyti tiek, kiek galima vieną kartą valgyti iš karto.

Jei kombinuotieji pašarai kiaulėms ir kiaulėms yra atliekami rankomis, grūdai ir kiti dideli ingredientai turi būti gruntuojami trupintuvu. Tada pridėkite visus kitus priedus ir kruopščiai sumaišykite.

Vaikams pašarą pamerkiamos ir skiriamos gyvūnams, paukščiamsPagal nuoseklumą mišinys gali būti šių tipų:

  • Skystis – 1 dalis vandens iki 3 dalių kombinuotų pašarų;
  • storis – nuo 1 iki 2,5;
  • skysta košė – nuo 1 iki 2;
  • stora košė – nuo 1 iki 1,5;
  • drėgnas placentas – skystas ir sumaišytas pašaras vienodose dalyse;
  • sausas džiovinimo įrenginys – nuo 0,5 iki 1.

Jūs neturėtumėte gaminti kukurūzų, nes tada jis praranda daugumą maistinių medžiagų.

Mažiems paršeliams suteikiama drėgnos plakato arba storio košės, nes šioje formoje ji geriau įsisavinama. Kiaulių kombinuotųjų pašarų temperatūra neturėtų būti mažesnė kaip + 30 ° C. Jis gali būti sumaišytas su bulvėmis, morkomis, runkelėmis, duona ar žirniais. Skystis skiedžiamas tik prieš šėrimą ir tokiu tūriu, kad jį valgė 1 kartą. Priešingu atveju jis pablogės, ir tai gali sukelti skrandžio sutrikimus gyvūnui. Mišinys skysčio koše pavidalo suaugusiesiems. Skirtingai nuo paršelių, grūdai jiems yra grūsti iki vidutinio ar didelio dydžio, taip pat pridedamas premiksas. 1 kg sausų kombinuotųjų pašarų papildo iki 100 g premiksų.

Related  Kaip ilgai reikia skirtingų veislių ančių, kad paukščių jauniklius išdalintų?

Sėja su kiaulėmis vaikščiojantSlaugomoms paršavedėms rekomenduojama pirkti specialius mišinius. Kadangi juose yra daugiau mineralinių medžiagų ir vitaminų. Tai labai svarbu, nes tik gimdos kiaulės gauna viską, ko reikia iš pieno.

Rekomenduojama sausą pašarą paruošti pieno išrūgomis arba vandeniu, nes tai skatina geresnį pašarų virškinimą.

Jei mišinys yra sausas, kiaulė turi turėti nuolatinę prieigą prie švaraus vandens. Papildai, kurių sudėtyje yra antibiotikų, sustoja savaitę prieš skerdimą.

 Pašarų kaina

Nuo pirmųjų dienų paršeliams skiriamas kombinuotasis pašaras StarterKiaulių kombinuotųjų pašarų kaina skiriasi priklausomai nuo jų paskirties. Taigi “Pradedantysis” kiaulėms šerti nuo pirmosios dienos kainuoja apie 1000 rublių, sveriantis 40 kg. “Groveris” asmenims nuo 90 iki 130 dienų amžiaus – 900 rublių, o “Finisher” kiaulėms nuo 130 dienų – 800 rublių. Specialus mėsinių pašarų, pvz., K-58, kaina kainuoja nuo 600 iki 800 rublių. Taip pat galima naudoti universalius pašarų mišinius visiems gyvuliams, kuriuose nėra druskos. Jie šeriami paukščiu, triušiais, kiaules ir arklius. Kaina nuo 500 iki 650 rublių už 40 kg.

Atsižvelgiant į tai, kiek kiaulių kombinuotieji pašarai yra, daugelis gamintojai jį pasirenka. Kadangi mišinys yra visiškai subalansuotas ir nereikalauja priedų. Padaryti maistą savo rankomis yra palankesnės, bet ne per daug, be to, turi nuolatinę prieigą prie visų ingredientų.

Tinkamas kiaulių šėrimas – video