Avys ganomosKaip naminis ūkio gyvūnas, avys auginamos tūkstančius metų. Šiuo atveju, priklausomai nuo veislės, avys yra auginamos siekiant gauti mėsą, pieną, avikailį ir šiltos kokybės vilną.

Asmeninės sodybos sąlygomis avių priežiūra nebus sudėtinga. Hardy, nepretenzingi gyvūnai retai serga, jie yra pakankamai vaisingi ir labai anksti, lyginant su galvijais. Tuo pačiu metu avims neprireikia visiškai apgyvendintų patalpų:

  1. Vasarą jie patenkinti rašikliu ir ganyklomis.
  2. Žiema laikoma avių lizduose, kur temperatūra šiek tiek viršija nulį.

Gyvūnai gerai auga pašaruose, kurių kitos rūšys tikrai nepakaks patenkinti fiziologinius poreikius. Avys netgi turi mažai augmenijos, kad augtų, suteiktų vilną ir padidėtų svoris.Avys lauke žiemą

Tinkamai atsižvelgiant į gyvūnus, avių veisimas namuose ir pradžioje auginamų avių augintojų neatrodė sunkios, sunkinančios užsiėmimų. Gera priežiūra, laikymo ir maitinimo taisyklių laikymasis, be abejo, pirmaisiais metais užtikrina aukštą mėsos produktyvumą, gaunamas skanus riebalų pienas ir namų vata.

Biologiniai avių ypatumai

Avys veisiamos mėsos, vilnos, pienoŠiuolaikinės veislės avims auginti namuose gali parodyti didelį produktyvumą mėsos, pieno ir vilnos. Dažniausiai avių augintojų dėmesį traukia veislės su dideliu vaisingumu, greitu kūno svoriu, išreikštu nepretenzybe ir geru sveikata. Tačiau norint, kad gyvūnai rodytų laukiamus rezultatus, reikia atsižvelgti į jų poreikius ir avių biologines savybes.

Tarp gyvulių, esančių galvijų kieme, avys garsėja jų veisimu ir užmaršumu. Dažnai avių veisėjai susiduria su tuo, kad ganyklos ganykloms negali rasti savo namų. Todėl avių ir avinų pėsčiųjų zonos imamos protingomis ožkomis arba karvėmis. Šiuo atveju, viena avis eis į “lyderį”, o po to visi puliai bus ištraukti.

Avys su ėriukaisVidutinė avių trukmė yra 20 metų. Tačiau laikant avis privačiame sodybe, tik gamintojai ir gimdos gimdos gali gyventi iki 8 metų. Jauni gyvūnai, auginami mėsai, skerdžiami iki vienerių metų amžiaus, o vilnonios orientacijos asmenys ūkyje laikomi šiek tiek ilgiau.

Vienas iš rodiklių, skirtų įvertinti veislės ar individo privalumus, yra ėriukų skaičius per metus ir avių skaičius.

Dažniausiai veislinės avys veisiasi tik vieną kartą per metus žiemos pabaigoje arba pavasario pradžioje. Nėštumas trunka apie penkis mėnesius, daugumoje veislių normos yra vienos ėrienos išvaizda. Tačiau yra išimčių.

Related  Kaip vyksta naminių paukščių puvinio inkubavimas ir ūkininko veisimas?

Pavyzdžiui, Romanovas avių veislė, populiarus tarp Rusijos avių dėl dažnų keliais gimimo ėriukų ir šuniukai galimybę du kartus per metus. Ši rūšies veislė ir ankstyva brandinimo galimybė leidžia sukurti gana sėkmingą, greitai atlyginamą avių veislės verslo planą.

Kokios gyvūnų priežiūros sąlygos yra būtinos? Kaip organizuoti maitinimą? Kaip pradėti pradėti veislinių avių namuose pradedantiesiems?

Augančios avys namuose vasarą

Jaunos avysAvižų kiekis ganyklose – jų didelio našumo pagrindas. Pašalinus gyvūnus galimybę eiti pėsčiomis, avių augintojas gali rimtai sumažinti savo pelną. Šiuo atveju išlaidos padidėja:

  • pašarai, kurių rinkimas ir paruošimas nuo šiol – žmonių susirūpinimas;
  • už alyvų patalpų ir rašiklių įrangą.

Netolimoje sodyboje nėra tinkamų ganyklų, o avys išdėstomos vaikščiojimo takais, o sklypus su skydais. Po žolės dangos išeikvojimo, pulko perneša į kaimyninę teritoriją. Kadangi avys gali užsikimšti žolę, mažesnę nei ožkos ar karvės, net ir labiausiai menkose vietose jie patiria mėgstamą maistą. Be to, ganyklų perkėlimas į kitą ganyklos dalį padeda užkirsti kelią gyvūnų užkrėtimui helmintais.

Namuose, auginant avis be pėsčiųjų, gyvūnams suteikiamos nuolydžios ganyklos žolės.

Taip pat patartina organizuoti nedidelį bėgiojimo pulką, paskatindami juos vaikščioti ribotoje erdvėje. Avis gali būti laikomas kartu su reguliariu pervedimu į naują svetainę.

Ėriukas paima pienąIš ganyklos avių paleidžiama spyruoklė ir pirmosios augalijos išvaizda, apie 8 cm aukščio. Jei kieme yra kietas, gyvūnai turi būti apsaugoti nuo pernelyg didelės drėgmės, nesvarbu, ar tai lietus, ar rasa. Šlapūs plaukai nėra išdžiūvę ir sukelia įvairias gyvūnų ligas. Ši taisyklė seka prasidedant rudens šalčiui. Karšto vasaros metu, atvirkščiai, ankstyva prieiga prie pievos padės avims rasti pačią sultingą augmeniją.

Nepaisant pastoracinės priežiūros, avys būtinai siūlo vandenį. Geriamieji patiekiami kasdien du kartus, ypač karštuoju metų laiku – tris kartus per dieną.

Ši priemonė padės apsaugoti nuo dehidratacijos ir gyvūnų silpnėjimo. Tuo pačiu tikslu jie įrengia markizės, kuriose paukščiai gali laukti nuotaikingų valandų. Čia, esančioms avims, yra ne tik girtuokliai ir pašarai, bet ir gabalėliai druskos lazda.

Related  Veršelių maitinimas nuo gimimo iki 3 mėnesių

Avys nešiojamajame rašteGanyklų žolė yra labiausiai pageidaujama ir naudinga avių maistui. Tačiau avių veisimas užtikrina jų palaikymą ir šaltuoju metų laiku. Todėl avių augintojui reikia laiku paruošti šieną, o rudens metu lapelių trūkumas bus gera pagalba žolės deficito atveju.

Vasarą avys gali nukentėti nuo kraujo krešulių vabzdžių, kurie ne tik naudoja avis kaip mitybos šaltinį, bet ir numato kiaušinius pažeistose odos vietose. Siekiant išvengti susijusių ligų ir palengvinti berniukų egzistavimą, gyvūnai tiria, valo ir dezinfekuoja žaizdas, o susilpnėjusioms avims nustatoma speciali priežiūra.

Avys šaltuoju metų laiku

Žiemą avis laikomos uždarose patalposeRudens atvykimas į avių veislę reiškia, kad pulkai netrukus bus perkelti į žiemos aviganius ir aitvarus. Labai svarbu apsaugoti vaikus nuo velnių, pernelyg drėgmės ir perkrautas turinio. Todėl:

  1. Kambariuose yra vėdinimas.
  2. Išdėstykite gyvūnus sausu grynu pakratu.
  3. Vienas asmuo yra paimtas iš 2,5 iki 3 metrų ploto.
  4. Viduje avių, stabilaus laikotarpio metu palaikoma 6-8 ° C temperatūra. To pakanka, kad sveiki, stiprūs gyvūnai jaustųsi gerai, jie tinkamai parinktų dietų ir augtų.
  5. Per labiausiai kritišką avių veisimo laikotarpį avių alyvoje oras turėtų būti pašildomas iki 15 ° C.

Žiemą avių racionas susideda iš vasarą surinkto šieno siloso, smulkintų šakniavaisių ir nedidelio koncentruotų pašarų kiekio. Dėl 500 kg žolės šieno ir tokio paties šakniavaisių skaičiaus reikia pagaminti tik 100 kg kombinuotųjų pašarų. Toks greitis yra pakankamas, kad maitintų vieną suaugusią stovyklos metu.

Pašaras avis laukeŠaltame sezione pašarų gyvulius geriausia lauke, atidarytame švirkštimo priemone avims. Esant blogam orui, maistas suteikiamas po baldakimu. Atlikite 3-4 kartus per dieną. Pirmosios avys gauna šienas. Svorio padidėjimas ir augimas yra naudingas šienui iš grūdinių kultūrų ir pašarinių ankštinių darinių.

Tada avims siūlomi sultingi pašarai. Tai gali būti susmulkintų šakniavaisių mišinys, pavyzdžiui, runkeliai, morkos, ropės, bulvės su sėlenomis. Kita galimybė yra silosas. Po tokio valgio bandai suteikiamas geriamasis gėrimas, po to atsiranda koncentruotų ir šiurkščiavilnių pašarų ruožas. Avys, auginamos namuose, greitai įsitvirtina prie vieno pašarų paskirstymo grafiko. Vakare šieno ir vasaros šluotos dedamos į šėrimo lovius.

Related  Žąsų ištraukimas dirbtinėmis priemonėmis inkubatoriuje namuose

Avių veisimas – video