Reťazový šampión je spoľahlivým asistentom letného pobytuSpoločnosť Champion vyrába zariadenia na rôzne účely, ako sú reťazové píly, stroje na odstraňovanie snehu, kosačky na trávu atď., Ako aj spotrebný materiál k nim. Väčšina výrobkov je nástrojov pre domácnosť, vrátane šampiónov z reťazovej píly. Konštrukcia a všetky prvky každého zariadenia sú podrobne opísané, aby bolo možné pracovať s nimi, bolo to najpohodlnejšie a najbezpečnejšie.

Reťazová značka Champion 137

Reťazová značka Champion 137Reťazová píla tejto verzie je skvelá pre prácu vo vidieckom dome alebo na záhrade. Reťazová píla Champion 137 je vybavená dvojtaktným motorom, ktorého výkon je 1,55 kW. Rýchlosť otáčania je 12 500 ot./min. Táto kapacita je viac než dostatočná na rezanie stavebných materiálov, plátky uzlov a starostlivosť o živé ploty. Motorový valec je pokrytý chrómom, čo zvyšuje jeho trvanlivosť. Vzduchový chladiaci systém rýchlo a účinne ochladzuje motor a zabraňuje jeho prehrievaniu.

Pri dlhodobom používaní nástroja sa odporúča použiť palivo s oktánovým číslom väčším ako 92.

Pre rýchle zapnutie aj po dlhom odstavení je reťazová píla Champion 137 vybavená špeciálnym palivovým čerpadlom a funkciou jednoduchého spustenia. Mazanie reťaze je automatické, čo značne predlžuje životnosť a pneumatiky, ale šetrí aj olej. Ak chcete pracovať s reťazovou pílou, je bezpečná a za rukoväťami sa nachádza špeciálny štít. V prípade neočakávaného prerušenia ruky od nich bude pohyb reťaze okamžite zastavený brzdou zotrvačníka. V verzii s reťazovou pílou Champion 137-16 je nainštalovaný 40 cm dlhý pílový reťaz.

Chainsaw Champion 137-16Pre pohodlnú prácu je hmotnosť píly rovnomerne rozložená v celom tele a na zníženie vibračnej sily je nástroj vybavený vibračným systémom. V dôsledku toho je možné reťazovú pílu používať dlhú dobu bez poškodenia zdravia rúk. Ergonomické rukoväte umožňujú plne ovládať celý pracovný proces a dôverne držať reťazovú pílu.

Hlavné charakteristiky reťazovej píly Champion verzia 137:

 • výkon – 1,55 kW;
 • pracovný objem – 37,2 cm3;
 • kapacita palivovej nádrže – 310 ml;
 • kapacita olejovej nádrže – 210 ml;
 • rozmery – 38 x 24 x 28 cm;
 • hmotnosť – 4,5 kg.

Related  Vyberte čerpadlo pre špinavú vodu

V kompletnej súprave s nástrojom sa nachádza pneumatika, ochranný kryt, reťaz, reťazec, návod na obsluhu a nádoba na miešanie paliva.

Model 240

Šampión reťazovej píly 240Táto verzia reťazovej píly je vybavená rovnakým dvojtaktným motorom ako predchádzajúci model, ale s vyšším výkonom 1,7 kW. Rýchlosť otáčania s inštalovanou pneumatikou a reťazou, ale bez zaťaženia, je 11 000 ot / min. Pracovný objem je 39,6 cm3. Reťazová píla Champion 240 je určená pre záhradnú a poľnohospodársku prácu, môže byť tiež použitá na rezanie stavebných materiálov.

Pre profesionálnu ťažbu stromov sa neodporúča používať reťazové píly tohto a predchádzajúcich verzií.

Aby sa zabezpečilo, že sa motor neprehrieva, je zabudovaný efektívny systém klimatizácie. Kvalita výkonu a spoľahlivosť motora vám umožňuje porovnať túto pílu s inými profesionálnymi modelmi. Pre rýchly štart reťazová píla poskytuje systém ľahkého štartu. Reťazový reťaz je automaticky rozmazaný. Palivová nádrž má väčší objem ako v prípade modelu 137 a je 410 ml. Maximálny prietok je 680 g / kWh. Na olejovú nádrž sa nachádza 240 ml.

Špecifikácie benzínovej reťazovej píly Champion 240:

 • výkon – 1,7 kW;
 • pracovný objem – 39,6 cm3;
 • rozmery – 41,2х26,5х27,5 см;
 • hmotnosť – 4,3 kg;
 • úroveň akustického výkonu je 113,08 dB.

Na ochranu rúk v reťazovej píle Champion model 240 pred rukoväťami je vybavený ochranným štítom. Existujú funkcie blokovania škrtiacej klapky a ohrevu karburátora. Pre bezpečnú prevádzku je v píle zabudovaná reťazová brzda, ktorá funguje, keď sa ruky prekĺbia na ochranné štíty. Aby bolo možné zariadenie dlhšie používať, je k dispozícii systém tlmenia vibrácií. Hmotnosť všetkých častí píly je rozložená čo najrovnomernejšie v celom tele a rukoväte sú umiestnené v takej polohe, aby bolo možné úplne riadiť proces rezania.

Šikovný majster reťazovej píly 240Kompletná s pílou obsahuje pneumatiku, reťaz, kryt, súpravu kľúčov, inštrukciu a nádobu na miešanie paliva.

Related  Ako správne používať hydropóniu na pestovanie zeleniny a kvetov?

Verzia Champion 55

Šampión reťazovej píly 55Reťazová píla Champion 55 – výkonný nástroj s elektronickým zapaľovaním, ktorý môžu používať tak začiatočníci, ako aj profesionáli. Pílka má malé rozmery, ale zároveň vynikajúci výkon 2,4 kW. Rýchlosť reťaze je 12 500 ot./min. Ergonomický dizajn a nízka hmotnosť umožňujú dlhšiu prácu s reťazovou pílou. Systém tlmenia vibrácií výrazne znižuje zaťaženie rúk. Ochranný kryt za rukoväte a zotrvačnú reťazovú brzdu robia prácu s reťazovou pílou úplne bezpečnou.

Reťazová píla Champion 55 je určená na rezanie stavebných materiálov, plátky uzlov a konárov, ako aj rezanie malých stromov.

Technické charakteristiky prístroja:

 • výkon – 2,4 kW;
 • pracovný objem – 54,5 cm3;
 • rozmery – 41,2х26х27,5 см;
 • hmotnosť bez inštalovaného reťaze s pneumatikou – 4,95 kg.

V kompletnej súprave s nástrojom sú kľúče, riadenie, kapacita na miešanie paliva, reťaz a pneumatiky, ako aj puzdro na ich uloženie.

Porovnávacia tabuľka hlavných charakteristík reťazovej píly verzie 137, 240 a 55:

137 240 55
Výkon, kW 1.55 1.7 2.4
Pracovný objem, cm3 37.2 39.6 54.5
Kapacita zásobníka oleja, ml 210 240 260
Kapacita palivovej nádrže, ml 310 410 520
Rýchlosť otáčania, otáčky za minútu 12500 11000 12500
Dĺžka pneumatiky pre reťaz, cm 40 40 45
Hmotnosť, kg 4.5 4.3 4.95

Plnenie paliva na reťazovú píluPred výberom vhodnej píly je potrebné brať do úvahy, ako často sa bude používať a aký priemer sa plánuje na drevo. Keďže v prvom rade kapacita nástroja závisí od jeho výkonu. V cenách reťazových píli Šampión ovplyvňuje ich konfiguráciu a parametre motora.

Champion reťazové píly prehľad