oprava ohrievača vodyOhrievače Ariston sú elektrické a plynové. Oprava ohrievačov Ariston pomocou plynového horáka sa líši od odstraňovania porúch elektrického kotla. Kombinácia modelu úložného zariadenia, páskovania vody a špeciálneho ventilu, ktorý vykonáva funkciu obtoku a spätného chodu. Elektronický riadiaci systém je určený pre obidva zdroje napájania, ale je konfigurovaný v prípade poruchy iba odborníkmi.

Ako udržať nádrž proti korózii a zničeniu

výmena tenovNádoba pozostáva z vnútornej nádrže, puzdra a tesnenia medzi nimi vo forme penového tepelnoizolačného materiálu. Vnútorná nádrž Aristonu je nutne vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, spojená špeciálnym zváraním, ktoré nemení štruktúru kovu. Vnútri sa vykonáva smaltovanie. A teraz musíme pamätať, či je možné vykurovať suchú smaltovanú panvicu, či je možné variť, či sa smaltovanie odrazilo a kedy sa to stane. Kotol je oveľa drahší ako hrniec, oprava ohrievača vody Ariston je komplikovaná, takže je potrebné vykonať:

 • Kontrola neporušenosti krytu zvnútra a zvonka pri nákupe kotla;
 • inštalácia je striktne v súlade s pokynmi bez akýchkoľvek deformácií počas inštalácie;
 • používajte špeciálne továrenské ventily;
 • Na zásuvkách bezpečnostného systému nie je možné inštalovať žiadne príslušenstvo;
 • Bezpečnostnú automatiku nemožno vypnúť.

Kotel je potrebné vykurovať jednorazovo bez náležitého naplnenia vodou a v smaltovanom povlaku sa môžu objaviť mikrotrhlinky, ktorými dôjde k korózii kovu av prípade, že sa objavia fistuly. Dôvodom je len neopatrná prevádzka zariadenia.

opravy nádržíPotrebujete odstrániť steny z rozsahu, odporúčania špecialistov sa líšia. Niektorí veria, že mierka na stenách je ochranná vrstva a dodatočná tepelná izolácia stien. Iné odporúčajú každý rok rozpúšťať a odstraňovať sediment so slabými organickými kyselinami. Ale všetci súhlasia s tým, že je neprijateľné použiť abrazívne materiály na odstránenie sedimentov, môžete poškriabať ochrannú vrstvu. Pri opravách ohrievača vody Ariston vyčistite nádrž nečistôt a dôkladne vypláchnite upevňovacie body vnútorného zariadenia.

Related  Kde sa používa rohatka

Oprava elektrických ohrievačov vody

kontrola pripojeníElektrický ohrievač vody potrebuje opravu, ak:

 • Pri pripájaní zástrčky do zásuvky sa indikátor napájania na kotle nerozsvieti;
 • kontrolka svieti, ale ochrana sa spustí;
 • voda v nádrži sa nezohrieva;
 • prístroj nesprávne reaguje na príkazy.

Ak máte vykurovacie teleso s elektronickým riadiacim systémom, jednotka stratí program, keď je elektrická sieť v sieti prerušená. Iba špecialista ju môže obnoviť. Servisné stredisko vykoná akúkoľvek opravu zásobníkov, ak je zariadenie v záruke. Neoprávnené rušenie zruší vašu záruku!

Najprv musíte zavolať vývojový diagram. Uistite sa, že je prítomné sieťové napätie, poistky v pracovnej polohe, kábel a zástrčka nie sú poškodené. Na tom istom mieste je potrebné skontrolovať funkčnosť RCD, zariadenie je umiestnené pred konektorom.

Vyčistite ohrievač z váhy pomocou kyseliny octovej, kyseliny citrónovej, kyseliny šťaveľovej alebo Antinakipínu a ponechajte prvok v teplej vode niekoľko hodín. Ale v tomto okamihu by sa tesniace tesnenie malo odstrániť, stráca svoju pružnosť v roztoku.

vyzváňacie terminályPotom je potrebné otvoriť panel pre montáž TEN a elektrického pripojenia. Skontrolujte funkčnosť prvku zvonením svoriek. Odpor by mal byť 13,5 ohmov za kilowatt, pri vyššom výkone je hodnota priamo úmerná danej hodnote. Ak ohrievač prechádza elektrickým nábojom, je potrebné skontrolovať termostat. Kontroluje sa aktivácia kontaktu pri izbovej teplote a pri 60 ° C C. Ale na kontrolu termostatu musíte už demontovať prístroj. Postupne to vyzerá takto:

 • upevniť polohu pripojených drôtov na papier alebo vo fotoaparáte;
 • odpojte káble;
 • odstrániť termočlánky;
 • odstráňte magnetickú anódu, skontrolujte ju, vyčistite ju od voľnej tvorby, ak je materiál veľmi znateľný, vymeňte ju;
 • odskrutkujte skrutky a vytiahnite prírubu s inštalovaným ohrievacím článkom, uvoľnite ohrievač, vyčistite ho a skontrolujte, či nie sú trhliny;
 • skontrolujte stav termostatu;
 • vyčistiť nádrž a prírubové spojenie;
 • po opravách ohrievača vody vlastnými rukami, pri výmene zostavy, pri montáži a upevnení dielov v opačnom poradí.

Pripojenie ľubovoľnej príruby na ľubovoľnom stroji so skrutkami sa uskutočňuje s dôsledným uťahovaním protiľahlých matiek. Potom sa uťahovanie stane hladko a nedôjde k úniku tesnenia.

Aby sa zabránilo elektrochemickej korózii nádrže, okrem horčíkovej elektródy je potrebné mať plnú zemnú slučku, ktorá je tiež potrebná pre našu vlastnú bezpečnosť. RCD a uzemnenie majú rôzne úlohy.

Oprava plynového kotla

plynový kotolVyrobené talianskou spoločnosťou Ariston plynové ohrievače vody sú veľké, najmenšie je navrhnuté pre 180 litrov a inštalované na podlahe. Sú prispôsobené na zmenu tlaku v zásobovaní plynovodmi a vodnými sieťami. Oprava plynových ohrievačov Ariston s vlastnými rukami nie je vítaná. Bezpečné prevádzkovanie stĺpika závisí od správneho odstránenia produktov spaľovania a neprítomnosti úniku nespáleného prírodného alebo skvapalneného plynu.

Related  Ponorné čerpadlo pre studne – špeciálne požiadavky, typy zariadení

Opravy sú potrebné v prípadoch;

 • voda nepochádza zo zásobníka;
 • zlý ťah a v miestnosti sa cítil plyn;
 • nie je plameň.

ovládací panelÚdržba zahŕňa pravidelné mazanie regulačných ventilov, pohyblivých tyčí. Pred prácou je potrebné zatvoriť hlavný ventil a po kontrole s mydlovou vodou unikajú všetky komponenty dymovodu. Pri výmene z LPG na hlavný plyn je potrebné vymeniť trysku riadiaceho horáka a vodný ventil.

Aby radiátor zostal dlhší čas na čistých rúrach, je potrebné ohrievať vodu maximálne o 45 stupňov. Pri tejto teplote sú soli tvrdosti v rozpustenom stave.

Je potrebné venovať pozornosť používaniu plastových potrubí a prírub pri páse. To chráni proti putujúcim prúdom a náhodným iskrám.

Diagnóza príčin poruchy skladovania plynu je jednoduchá:

 • v tepelnom výmenníku bol odpad, ktorý je izolátorom a znižuje podmienený priechod rúrky – hlava vody je malá a nie je správne zohrievaná;
 • radiátor je spustený – voda sa nezohrieva;
 • Horák nemusí svietiť, ak v hlavnom potrubí nie je žiadny plyn, alebo je zablokovaný vstupný otvor;
 • teplota vody je nižšia ako nastavená teplota – skontrolujte riadiaci systém.

Často sa porucha prejavuje zanesením chladiča. Nádržka je vypnutá, chladič je ponechaný na mieste, ale je naplnený kvapalinou, ktorá sa rozpúšťa spodnou časťou. Žiarovky môžete pravidelne ohrievať pilotom. Pri vypúšťaní chemikálie sa musí vyčistiť vápno.

opravy kotlovAk výmenník tepla tečie, môže byť spájkovaný doma, ako tavidlo na použitie kolofónie. Navyše môžete komín vyčistiť, kúpiť nové batérie v zapaľovacom systéme. Odstránenie iných porúch by malo byť zverené odborníkom plynárenskej služby.

Počiatočné znalosti o tom, ako vykonať ekonomickú opravu ohrievača vody, poskytnú video: