Reťazový karburátorSpaľovací motor funguje spaľovaním vopred pripravenej zmesi vzduchu, oleja a benzínu. Nastavenie karburátorovej reťazovej píly je potrebné na prípravu zmesi v požadovanom pomere. Závisí to od karburátora, či motor pracuje s deklarovaným výkonom alebo stánkom.

Princíp činnosti karburátora

Princíp činnosti karburátoraBez ohľadu na firmu výrobcu je zásada a prevádzkový postup karburátora spaľovacích motorov rovnaké. Na miešanie vzduchu a paliva predstavuje karburátor zariadenie, ktoré zahŕňa:

 • vzduchová trubica so zúžením;
 • systém dodávania paliva;
 • ktorý reguluje vzduchovú klapku.

Vzduch pod atmosférickým tlakom po prechode vzduchového čističa je privádzaný do zúženej zóny, kde jeho tok je regulovaný prekrývajúcou sa časťou, plochou chlopňou. Po konštrikcii v skúmavke sa vyskytuje výboj. Výsledkom je, že vákuum nasáva palivo z prívodu paliva, ktorého výstup je regulovaný palivovou ihlou pripojenou k plochej komore tryskou. Usporiadanie karburátora reťazovej píly sa v podstate nelíši od ostatných palivových miešačov spaľovacích motorov.

Schéma jednoduchého karburátoraZásadou miešania je regulácia vzduchovej klapky, hladiny plováku v závislosti od stupňa vákua. Otvárame vzduch – príde viac paliva, motor zvyšuje rýchlosť. Správny pomer horľavej zmesi závisí od presného nastavenia reťazovej píly karburátora. Ak je v palive veľa vzduchu, výkon klesá, zmes sa nazýva vyčerpaná. Pri nedostatku vzduchu dochádza k veľkej spotrebe paliva, neúplnému spaľovaniu, ukladaniu uhlíka na valec a výfuku nespáleného paliva. Hovorí sa, že zmes je presýtená.

Reťazová píla Ural v súlade s pokynmi vyžaduje bežanie s obohatenou palivovou zmesou. Z tohto dôvodu je karburátor z prevádzky vybavený nastavením doby spustenia. Pri prepnutí na prevádzkový režim sa uzol prekonfiguruje.

Znaky dobrej pracovnej karburátorovej reťazovej píly:

 • motor beží hladko, pripomínajúci štvortaktný zvuk;
 • rýchla voľba;
 • pri voľnobehu sa reťaz neotáča.

Keď je potrebná úprava karburátora

Potrebujete nastaviť karburátorNová reťazová píla je nastavená na odporúčanú zmes. Potrebuje sa jemne doladiť iba s tromi skrutkami, nemusíte rozoberať karburátor. Účel nastavovacích skrutiek:

 • “L” reguluje prívod paliva pri nízkych otáčkach;
 • “H” je potrebný na reguláciu maximálneho prívodu paliva;
 • Regulátor otáčok “T”.

Pretože nastavenie karburátora píly nastáva pri uchu s bežiacim motorom, je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Píla musí byť pevne umiestnená s nožmi nasmerovanými na bezpečnú stranu pre súčasnosť.

Pred začatím manipulácie musíte označiť počiatočnú polohu skrutiek pomocou farby alebo pera. Presné nastavenie reťazovej píly karburátora pre každý model nájdete v návode na obsluhu.

Často je však potrebná tinktúra karburátora po odstránení poruchy nástroja. Dôvody môžu byť:

 • poškodenie ochranného krytu a nevyváženosť skrutiek;
 • opotrebovanie piestu motora, vyžadujúce inú zmes zmesi na prevádzku;
 • neuspokojivá práca karburátora.

Related  Motoblok Neva s namontovaným náradím, ktorý pomáha vozidlu

Ako nastaviť karburátor na reťazovú pílu konkrétneho modelu? Vykonajte sekvenčné operácie, podľa pokynov. Tu je algoritmus, všeobecná sekvencia akcií.

Existujú dve etapy ladenia:

 • základné, s vypnutým motorom;
 • tenký – na zahriatom motore, vo voľnobehu.

Základné nastavenie karburátoraZákladné nastavenie je iba pre nízko a vysokorýchlostné vrtule. Hladko pomaly pomaly zatvorte uzávery. Jemne otvorte obidve skrutky v smere hodinových ručičiek 1,5 otáčky. Potom spustite motor a ohrejte ho na 10 minút.

Ako nastaviť karburátor na motorovej píle pri bežiacom motore:

 • nastavte voľnobežné otáčky pomocou skrutiek “T”, otáčajte proti smeru hodinových ručičiek, kým motor nezostane pri voľnobežných otáčkach;
 • skontrolujte rýchlosť sady otáčok, pri pomalom rozopínaní skrutky L o 1/8 otáčok navyše;
 • Nastavte maximálnu rýchlosť otáčania na tachometri pomocou skrutky H;
 • Skontrolujte karburátor pri voľnobežných otáčkach.

Ako nájsť poruchu karburátora

Kontrola karburátoraToto nastavenie však môže predchádzať opravu samotného karburátora, ak nemôže plniť svoju funkciu ako palivový miešač.

Ak z nejakého dôvodu nie je motor dodávaný s palivom, je potrebné skontrolovať stav dodávacej jednotky paliva. Častým dôvodom je dodávka neštandardného benzínu v dôsledku upchania paliva.

Ak zmes paliva dlho zostala, prídavné látky sa zrútili, zmes môže upchať priechody, mriežku. V tomto prípade je potrebné dlhé opláchnutie, ktoré sa vykonáva v rozpúšťadlách v servisnej predajni.

Riešenie problémov so svojpomocou

Ak riešenie problémov vykonáte sami, je potrebné uvoľniť miesto a rozložiť malé časti. Bude potrebný nástroj:

 • kefa;
 • skrutkovač pre hlavy s priečnym závitom;
 • Imbusový kľúč alebo hlavu M6;
 • čistého benzínu.

Demontáž karburátora a splachovanie dielovNajdôležitejšie je správne uvoľnenie uzla z miesta inštalácie a jeho čistenie z vonkajšej strany nečistôt. Prívod vzduchu sa odstráni, čo umožňuje prístup k karburátoru a prievanu odsávania. Vytiahnite páčku akcelerátora spustením klapky karburátora. Uvoľnite časť vytiahnutím sacieho páka, zdvihnutím drôtu páčkou a zdvihnutím ľavej časti.

Related  Čo je kultivátor Mole?

Uvoľnite karburátor, aby ste opláchli benzín, očistite vzduch, očistite rošt a urobte injekciu tenkou ihlou.

Znovu namontujte jednotku v opačnom poradí, dbajte na to, aby pružina pod ihlou bola na mieste. Ak na to zabudnete, palivo nie je odrezané, sviečka je vlhká a nedáva iskru.

Niekedy na pílke Steele je plynový kľúč mierne pokrčený. V takom prípade musíte vyčistiť tlmivku od povlaku. Po čistení je nutné chrániť uzáver cínovaním.

Po namontovaní karburátora po jeho nasadení vykonajte nastavenie, ako je uvedené vyššie.

Video pokyny na nastavenie reťazových píl karburátora