slamák na súkromnom statkuMajitelia vlastnej ekonomiky nemôžu robiť bez pomoci malého mechanizmu. Jeden takýto asistent je seno a slamák na súkromné ​​farmy. Môžete si kúpiť hotovú jednotku, ale takéto modely nie sú lacné. Tí, ktorí sú dobre vyznávaní v technológii, bude výhodnejšie, aby ste to urobili sami.

Prečítajte si aj o: elektrických sekacích sekačkách.

Čo je to skartovač?

elektrický seno a slamákSérum sa stáva hlavným jedlom pre dobytok v zimných mesiacoch. Používa sa aj na podlahy v stabilnej, mulčovacej pôde, výrobu palivových brikiet atď. Z tohto dôvodu by sa seno malo zozbierať vo veľkých množstvách. Pre pohodlné používanie a skladovanie sa recykluje. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je pomocou sena a slamník na súkromné ​​farmy.

seno a slamník s rôznymi kapacitamiTaké drviče sú vyrábané v rôznych kapacitách a veľkostiach. Princíp zariadenia je založený na prevádzke rotujúcich nožov. Sérum sa podáva v špeciálnom bunkre. Pri prechode cez bubon nožmi je brúsený a vstupuje do bunky na odraz.

Vlastnosti dizajnu

výkres samozvanej sekačkyŠtruktúra slamára a sena obsahuje tieto hlavné prvky:

 1. Elektrický motor. Jeho rýchlosť spracovania bude závisieť od jeho výkonu.
 2. Kapacita, v ktorej sa kŕmia surové seno alebo slama. Môže mať rôzne rozmery, v závislosti od množstva suroviny, ktoré sa plánuje rozdrviť.
 3. Hriadeľ, na ktorom sú namontované nože a nožnice. Mali by byť vyrobené zo silnej ocele a dobre zaostrené.
 4. Bunker pre použité suroviny. Pre pohodlie je namontovaný s náklonom podlahy.
 5. Support. Najčastejšie sa vyrábajú z rúr s priemerom najmenej 25 mm. Ich výška je zvolená na základe rozmerov elektrického motora.

Populárne modely továrenskej výroby

Tí, ktorí nechcú minúť energiu a čas na výrobu takéhoto zariadenia, je lepšie kúpiť hotový model v obchode. Medzi najpopulárnejšie seno a slamové sekačky pre súkromné ​​farmy patria:

 1. M15. Má vhodný bunkr na kŕmenie surovín. Sú vybavené ostrými nožmi z vysoko pevnej ocele a motorom s výkonom 3 kW. Vďaka tomu môže tento agregát spracovávať nielen seno a slamu, ale aj tenké vetvy. Bubon sa otáča frekvenciou 1500 ot / min. Hmotnosť celej konštrukcie je 130 kg.model slamového drviča M15
 2. KR02. Tento model je kompaktný a zároveň má vynikajúci výkon. Kapacita motora 1,54 kW stačí na spracovanie až 25 kg surovín za hodinu. Pracuje so štandardnou sieťou 220 V. Pri nízkej spotrebe energie vynikajúcu funkčnosť.  model drviča KR02
 3. K-500. Dokáže spracovať až 300 kg surovín za hodinu. Výkon motora 2 kW. Tento model je vhodný pre veľké farmy s veľkým počtom hospodárskych zvierat. Konštrukcia bunkra vám umožňuje položiť vrchlík s vidlicami, čo uľahčuje a urýchľuje prácu.

Related  Preskúmanie značky kosačky na trávu Makita

Vyberte konkrétny model, ktorý potrebujete, na základe množstva surovín, ktoré budú musieť byť recyklované. Ak je hospodársky dobytok vášho dobytka malý, nie je zmysluplné preplňovanie silných agregátov. Je lepšie šetriť peniaze a kúpiť drvič s malou kapacitou.

Vyberte výrobok iba od osvedčených výrobcov. Nízkoaktívny drvič s nedostatočným motorom nebude schopný dobre zvládnuť svoje funkcie a rýchlo sa rozpadne.

Neprítomnosť zložitých detailov a úprav v dizajne umožňuje skúseným majstrom robiť trávu a kosačku samostatne. Stačí si kúpiť motor s dostatočným výkonom, všetky ostatné prvky sa nachádzajú v každej domácnosti. Pred výrobou vrtáka si prečítajte jeho výkres

Ako urobiť samo seba vrtuľníka?

domáce chopper na slamu a senoAk nechcete minúť veľa peňazí na nákup vybavenia, môžete si sami vytvoriť seno a slamník. Ak to chcete urobiť, postupujte podľa niekoľkých odporúčaní:

 1. Vyberte príslušný motor. Ak plánujete spracovať až 200 litrov surovín, uprednostňujte modely s výkonom od 2 do 5 kW. Pri malom množstve sena vyberte menšiu jednotku.
 2. Zostavte zariadenie podľa výkresu. Dnes na internete nájdete veľa možností. Budete musieť vybrať len ten správny.
 3. Na výrobu kovových častí konštrukcie použite kov s hrúbkou minimálne 3 mm. Pre podporu motora vyberte silnejší materiál.
 4. Pracovnou časťou jednotky je kovový valec, do ktorého je umiestnený disk s ostrými nožmi. Os musí byť bezpečne pripojená k motoru.
 5. Ako kapacitu na nakladanie sena môžete vziať starý kovový sud.
 6. Podpora je privarená k pracovnej časti pod motorom. Pre spoľahlivosť sú dodávané so šatkou.
 7. Motor je pripevnený k podperu pomocou skrutiek a samořezných skrutiek.
 8. Elektrikára namontujte až po montáži a bezpečnom upevnení všetkých častí konštrukcie.

domáceho drviča slamy v prevádzkeAk máte zručnosti na zvládnutie zváračky a porozumieť prevádzke elektromotora, môžete takúto montáž urobiť za jeden deň. Ak stále nerozumiete niektorým jemnostiam, pozrite si video o tom, ako vytvoriť seno:

Related  Benzín 128R značky Husqvarna si zaslúži vašu pozornosť