Tečúce ohrievač vody - pohodlie a pohodlieLetná sezóna je spojená s odchodom do chaty, opravou mestských vodných ciest, nedostatkom teplej vody. Prietokový elektrický ohrievač vody, kompaktné zariadenie, vyrieši problém. Výhoda zariadenia pri okamžitom ohreve tečúcej vody v kohútiku alebo v sprche. Nepotrebuje akumulačnú kapacitu, ktorá zaberá priestor. Vďaka vykurovacím telesám zabudovaným do plášťa sa tečúca voda po umytí ohrieva.

Princíp činnosti okamžitých ohrievačov vody

Ako ohrievač vody fungujeDistribúcia horúcej vody v zásade nie je potrebná. Vyhrievaná voda sa môže podávať pozdĺž studenej vody, ale potom sa nedá zriediť.

Existujú dve podstatne odlišné schémy vykurovania – prúdový tlak a beztlakový tlak. V tomto prípade sa schéma považuje za netlak, pretože vstup vody do vykurovania po uzatváracom ventile a jeho voľné vypúšťanie do sprchy prechádza pod atmosférickým tlakom. V tejto schéme sa používa regulátor teploty, užívateľ určuje prietok pri príchode. Obvod zahŕňa vypínací ventil v neprítomnosti vody v potrubí. To chráni pred prehriatím vody a nehodou. Prietokový elektrický ohrievač vody môže pracovať s výkonom 2 až 8 kW a nevyžaduje samostatné zapojenie.Ohrievací okruh tečúcej vody

Systém tlakového toku je komplikovanejší. Na získanie požadovaných parametrov prietoku a teploty sú zapojené dva regulačné systémy – tlak a teplota. Tlakové systémy sú zložité, používajú ďalšie možnosti a ich cena je oveľa väčšia. Sú však navrhnuté na pripojenie viacerých vzorkovacích miest a automaticky sa zapnú, keď sa potrubie objaví v potrubí. Systém vyžaduje samostatný vodič určený na napájanie zariadenia.

Pripojenie ohrievača vodyAby sa zabezpečilo, že voda nevytvára usadeniny na stane pri zahrievaní, je magneticky ošetrená kompaktným aktivátorom zabudovaným do systému. Elektrický ohrievač vody je alternatívou k kotlu. Zariadenie má určité úlohy, ale odlišný princíp činnosti. V kotli je voda ohrievaná nepretržite, s výkonom 1-2 kW, pre prietokové vykurovanie je potrebné v závislosti od zvoleného zariadenia dať volejbal s výkonom 3 – 30 kW. Na druhej strane nadbytočná voda v zásobníku ochladzuje a energia sa stráca neproduktívne.

Prietokový elektrický ohrievač tepla preberá energiu len pri použití kohútika alebo sprchy.

Inštalácia prietokových ohrievačov

Okamžitý ohrievač vody v prevádzkeMnoho modelov prietokových ohrievačov používa podobné metódy vykurovania. Značky sa vyznačujú návrhom a použitými materiálmi v usporiadaní výrobkov. Inštalácia elektrického ohrievača vody pre sprchu sa vykonáva z modelov tlakových a beztlakových sérií. Nízky výkon netlakových zariadení neumožňuje získať vodu, ktorá je teplejšia ako 60 ° C C. Ale takáto teplota je štandardom pre dodávku chladiacej kvapaliny do ústredného kúrenia. Beztlakový ohrievač môže slúžiť len na jeden bod analýzy. Prístroj je však kompaktný, ľahko sa inštaluje sám a môže poskytnúť špeciálnu trysku. Vďaka rôznym častiam vstupu a vypúšťania vody je regulovaná doba tekutiny v ohrievacej komore. Vystúpenie z úzkeho konca vytvára pohodlný tlak.

Nepresuvný prietokový ohrievač AEG BS 35 E z NemeckaTu je výkres tlakového ohrievača AEG BS 35 E z Nemecka. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu prietokových ohrievačov rôznych kategórií. Zariadenie bez gravitácie môže pracovať s nízkym výkonom a pracovať maximálne v dvoch bodoch. Tlakový ohrievač vody AEG RCM 6 E je možné inštalovať na potrubí do 10 barov. Banka a vykurovací článok v medenej verzii. Takéto ohrievače sú inštalované v samostatnej skrini a nemôžu byť nazývané ekonomické.

Inštalácia prietokového elektrického ohrievača vody do kohútika

Na prvý pohľad zariadenie nainštalované na kohútiku vyzerá ako obyčajný mixér. Len elektrické vedenie dáva umiestnenie zariadenia. V robustnom kryte rúrky sa skrýva špirálový ohrievač a regulačný regulátor. V konštrukčných riešeniach je možné použiť rôzne napájacie zdroje. Všetky zariadenia zahŕňajú:

 • banka;
 • výhrevné teleso;
 • teplotné relé s funkciou vypnutia;
 • relé prietoku vody, ktoré umožňuje spustenie príkazu;
 • filtrovať na vode;
 • regulátor zaťaženia.

Ako funguje kontinuálny ohrievač vody?Typicky sú elektrické ohrievače vody pre chaty. Umývanie rúk a rúk teplou vodou môže byť z zariadenia s nízkym výkonom. Čím nižšia je výkonnosť zariadenia a tým je dizajn jednoduchší, tým je lacnejšie. Pre sezónne použitie môžete nájsť model s hodnotou menšou ako 3 tisíce rubľov. V tomto prípade musíte manuálne upraviť tok vody. Čím je vstupný tok vyšší, tým nižšia je výstupná teplota. Za optimálne sa považuje, ak zariadenie produkuje pomer tok-teplota:

 • umývanie v kuchyni – 3-5 l / min pri t 45-500 C;
 • umývadlo – 2-4 l / min pri t 35-37 C;
 • Sprcha – 4-10 min pri t 37-40 S.

Takéto indikátory poskytnú zariadeniu výkon 3 – 6 kW. Model žeriavov KDR-4E-3 značky Delimano poskytuje za týchto podmienok vykurovanie na 60 stupňov. Lacné prietokové ohrievače vody spoločnosti Electrolux (Electrolux) získali prvé miesto v hodnotení za cenu a funkčnosť. Stojí za pozornosť Electrolux Smartfix 3.5 T a Garanterm GHM 350, značka ruskej výroby.

Výber prietokového elektrického ohrievača vody pre vidiecky dom

Inštalácia ohrievača vody v kúpeľniExistujú určité normy pre spotrebu vody pre každú osobu. Preto je potrebné vypočítať nákup ohrievača vody na základe celkového dopytu po teplej vode. Pri veľkej budove s niekoľkými sanitárnymi bodmi je lepšie použiť skladovací vykurovací systém. Kotly fungujú na bežnej sieti a spotrebujú energiu šetrne.

Ak by bolo potrebné inštalovať elektrický prietokový ohrievač teplej vody v bytovej budove starej konštrukcie, zariadenie by sa malo vybrať v rozmedzí výkonu do 8 kW s položením samostatnej linky.

Ak je k budove pripojený napájací zdroj 380 V, môžete získať výkonné zariadenie. Je dôležité vybrať bezpečný ohrievač pomocou:

 • smaltovaná vyhrievacia komora;
 • prvky v nerezovom puzdre;
 • banka a vykurovacie prvky z medi s kremenným povlakom.

Ako si vybrať správny elektrický ohrievač vody výkonom? Odborníci odporúčajú:

 • V lete je dostatok výkonu 3,5 kW, pretože voda má teplotu asi 18 stupňov;
 • V zime sú modely s výkonom vyšším ako 5 kW účinné;
 • modely s možnosťami, ktoré vyžadujú výkon viac ako 7 kW, v štandardnom byte nestojí za nákup.

Modelový rad elektrických ohrievačov vody s ich cenami a charakteristikami

Dopyt po prietokových ohrievačoch je podmienený potrebou vytvárať pohodlné životné podmienky za akýchkoľvek okolností. Kompaktná veľkosť zariadení umožňuje inštaláciu zariadenia v uzavretých podmienkach. Voda sa ohreje v priebehu niekoľkých sekúnd a je tu príležitosť udržať stabilný indikátor.

Pri výbere zariadenia sa riadi jeho výkonom, návrhom a navrhnutými možnosťami. Hlavným indikátorom je však výkon ohrievača vody.

Pre možnosť výberu prezentujeme prehľad niekoľkých značiek.

Atmor tečúcej vodyAtmor tečúcej vody sa vyrába v izraelskej produkcii.

Kvalita výrobkov sa potvrdzuje:

 • pracovný zdroj – 15 rokov;
 • špeciálny dizajn ohrievača, až 12 kW s okamžitým pôsobením;
 • pracovať v sieti pomocou elektronického snímača prietoku;
 • možnosť inštalácie v tesnom priestore.

Ak je hlava v systéme menšia ako prípustná, elektrická energia je vypnutá, indikátor zhasne. Ohrievače Atmor môžu byť použité v bytových domoch starej stavby. Napríklad môžete navrhnúť, aby ste zvážili model elektrického okamihového ohrievača vody Atmor ENJOY 100 5000 Shower, ktorý stojí asi 3 tis. Jeho kapacita je 3 l / min, s ohrevom až 65 S napájaním 5 kW. Ako tlakovú voľbu pre tieto parametre je navrhnutý model Atmor In-Line 5, ktorý je drahší o dvetisíc rubľov.

Tečúce ohrievač vody ThermexTečúce ohrievač vody Thermex Uzavretý dizajn s dvomi tlačidlami na paneli. Sú ponúkané produkty série Stream s výkonom 3,5 – 7 kW a systémom, uzavreté zariadenie v prípade prípojky pre 6-10 kW. Jednotka má chemickú ochranu pred tvorbou soli, nastavenie teploty vykurovania.

Výhody ohrievača vody:

 • Konštrukcia je vybavená snímačom prietoku vody, ohrievačom medi, snímačom teploty a RCD;
 • slúži viacero bodov súčasne;
 • jednoduchá inštalácia;
 • rýchle ohrievanie vody.

Štýlový model Thermex System 600 Biela tlaková hlava s objemom 5 litrov za minútu nepočíta viac ako 5 tisíc rubľov.

Prietokový ohrievač vody PolarisPrietokový ohrievač vody Polaris Výroba Veľkej Británie má 250 centier na obsluhu techniky v Rusku. Výrobky sú prezentované v niekoľkých sériách, ktoré sú zase viacnásobné.

Spoločné pre všetky modely sú:

 • práce v rozmedzí 0,25 – 6,0 bar;
 • automatické vypnutie pri dosiahnutí hodnoty 57 C;
 • prítomnosť displeja na paneli zariadenia;
 • vodný filter a regulátor tlaku;
 • Vlastné príslušenstvo v kompletnej súprave – rozliatie, sprcha.

Vega a Gamma sa považujú za lacné modely. Ich náklady nepresahujú 3 tis. Najlacnejšou cenou je však model Polaris Smart.

Pri výbere modelu elektrického prietokového ohrievača vody odporúčame venovať pozornosť výrobkom pod značkou Electrolux a AEG. V prvom rade je potrebné zamerať sa na stav elektrickej siete, z ktorej sa dodáva ohrievač vody.

Prehľad chodu ohrievača teplej vody – video