Ošetrenie lokality s vlastnou sekačkouVytvorte ostrov rodinného blahobytu, krásne upravené miesto s minimálnou manuálnou prácou, ktorú každý majiteľ sníva. Sekačka na trávu s vlastnými rukami je jedným zo spôsobov racionálneho používania uzlov z opustených mechanizmov. Výsledný nástroj nielen šetrí peniaze, ale zohľadňuje aj charakteristiky konkrétneho trávnika. V závislosti od potreby môže remeselník vytvoriť nástroj s ručným kosením, elektrickým pohonom. Použitie rôznych typov nožov, kolies, ich usporiadanie vedie k neobvyklým riešeniam. Prečítajte si o populárnom modeli reťazovej píly Stil ms-180 na našich stránkach!

Motivácia pre vytváranie nástrojov z improvizovaných materiálov

Malá kosačka na trávu z praktických materiálovNajskôr je potrebné určiť, ktorý nástroj účinne nahradí bežnú ruku v prípade starostlivosti o miesto. Možno, že husté výsadby, časté kríky a kvetinové záhony neposkytnú prístup do oblasti, ktorá má byť nahromadená, a potom bude “vortex” trávy potrebné vyčistiť ručne. Kosačka na vlastné ruky zhromaždiť na kosenie oblasti, viac ako 4 akry.

Vyberte spôsob vedenia rezačov – základ pre zhromažďovanie potrebných uzlov. Nože môžu byť spustené:

  • v dôsledku ručného konania, posunutie mechanizmu dopredu, čo si vyžaduje veľkú fyzickú silu;
  • s využitím elektrickej energie jednofázového alebo trojfázového prúdu;
  • motor z akumulátora;
  • pomocou spaľovacieho motora, dvoch alebo štvortaktných.

Určené s energetickou zložkou, budete musieť vybrať kolesá, rukoväť, platformu pre zber trávnikov vlastnými rukami. Zostaviť potrebné spojovacie prvky a komponenty pripojovacích, ochranných a spojovacích obvodov.

Princípy používania elektrických motorov

Elektrický motor môže byť jednofázový, pracujúci zo sieťového napätia 220 V alebo trojfázový. Pri pripájaní motora je potrebné dodržiavať všetky bezpečnostné predpisy pri práci s elektrickými spotrebičmi. Musí sa vykonať ochrana RCD pre jednofázový elektromotor a silné trojfázové zariadenie by malo mať v obvode zodpovedajúceho kapacitu kondenzátory.

Elektrická sekačka z vŕtačkyPre elektrickú kosačku na trávu môžete použiť vlastný výkonný pomalý vrták s rýchlosťou 1500-3000 ot / min. Je potrebné zvoliť správny pomer výkonu a šírky koša tak, aby sa motor nepreťažil. Nainštalovaný na plošine vytvorí potrebný krútiaci moment a tráva bude skosená. Počas prevádzky nezabudnite dodržiavať intervaly odpočinku na chladenie motora kefy. Takýto nástroj pomôže vyčistiť miestnu oblasť, ľahko sa skladá a nevyžaduje veľa úložného priestoru. Plošina, na ktorej je motor umiestnený, by mal byť úzky, aby sa mohla spracovávať plocha steny. Stabilita závisí od umiestnenia ťažiska. Čím je to nižšie, tým menšie je bod sklápania platformy. Ako správne stáť kosačku na vlastné ruky, pozrite si video:

Related  Ktoré ohrievače vody sú najlepšie pre dacha?

Pri vytváraní nástroja sami, nezabudnite, že ide o nástroj zvýšeného nebezpečenstva. V obvode je potrebné zablokovacie tlačidlo, ktoré funguje, keď je nôž zaseknutý alebo zlomený. V mokrom počasí nemôžete pracovať s elektrickými kosačkami v rannej roze.

Jednoduché modelové kreslenie kosačky na trávuKomplexnejšie modely s motorom s výkonom od 1,5 do 6 kW sú inštalované na špeciálne vyrobenú podrážku. Motor je lepšie použiť asynchrónne, je menej hlučné. Podvozok je kovové gumové kolesá s širokou ochranou, takže tráva je menej pokrčená. Ložiskové jednotky v puzdrách na náprave sú spoľahlivejšie ako plastové vložky.

Spustite palubu a nôž pomocou starej panvice a dosky vyrobenej z nástrojovej ocele. Konštrukcia, keď sú nože namontované na tŕne, je účinnejšia. Je dôležité dodržiavať proporcie a profil zaostrených okrajov pomocou kresieb na fotografii kosačky na trávu vlastnými rukami.Rozmery domácich kosačiek na trávu

Veľkou hodnotou použiteľnosti vysokorýchlostnej zostavy je správne zarovnanie. Malý tlkot srdca môže vytvoriť silnú vibráciu, zničiť spojenia, vytvoriť reakciu na úkor generovania sedadiel.

V domácnosti sa vždy zhromažďujú mechanizmy a detaily, ktoré slúžili svojmu času. Niečo sa dá nájsť v skládkach starých vecí. Bohužiaľ, také cintoríny obklopujú každú obytnú oblasť. Dokonale vhodné kolesá z detského vozíka, užitočné a zvládnuť z neho. Ako príklad kosačky na trávu s vlastnými rukami z pračky sovietskej doby. Potom boli vyrobené z pevného kovu. Motory z týchto strojov nemôžu byť lepšie, pokiaľ ide o parametre a výkon vhodný pre použitie v sekačke.

Kosačka na trávu motora práčkyVysokokvalitné oceľové puzdro slúži ako ochranná obruba a vedie pri poklopení trávy bokom. Okrem motora sa na prenášanie otáčania z motora na pohon nožov používajú dve remenice a pás. Motor je pripevnený k plošine a pripojený k jednej fáze.

Schéma zapojenia elektrického reťaze do kosačky na trávuTakáto domáca kosačka funguje na susednom území, pretože je pripojená k sieti pomocou napájacieho kábla. Môžete použiť špeciálne predĺženie cievkového drôtu a vybrať časť zodpovedajúcu výkonu motora. Takéto zariadenie sa vyrába s dĺžkou najmenej 40 metrov a malo by zabezpečiť mobilitu.

Použitie motorovej píly na kosačke na trávu nevyžaduje dodatočnú ochranu. Je už vyrobený v prachotesnom prevedení. Vzduchové filtre sú menej časté.

Ako si vyrobiť mobilnú kosačku na trávu? Nástroj založený na vŕtačke závisí od kapacity batérie a vyžaduje dobíjanie v sieti. Pri absencii elektriny zostáva postaviť kosačku na trávu založenú na spaľovacom motore. Všetky malé stroje, ktoré sú naplnené benzínom alebo horľavou zmesou, sa môžu stať darcom pre domácu kosačku na trávu.

Máte starú reťazovú pílu “Friendship” alebo “Ural”?

Domáca kosačka na trávu zo staršej reťazovej píly UralTu je príklad ľudového dôvtipu. Krásny rám z rohu je vyhozený zo skladu ako kovový šrot. Špeciálne súpravy kolies s obratom 180 na závese boli tiež nájdené. Nebuď taký rám, platforma by mohla byť zváraná. Uskutočnená pracovná jednotka sa vykonáva pomocou samostatného pohonu z reťazovej píly pomocou remeňového pohonu. Krútiaci moment sa prenáša na disky, kde kovový reťazec dlhý 25 cm slúži ako rezný nástroj. Kosačka z motorovej píly s vlastnými rukami sa účinne používa už niekoľko rokov. Vyrobená je vylepšená verzia s rotačnou frézou a rámom s dvoma kolesami. Funguje efektívnejšie, ale je zložité vo výrobe.

Každý majster je hrdý na svoj vtip a schopnosť pracovať. Treba však chápať, že kolektívna myseľ dizajnérov a dizajnérov vytvára menej funkčné, ale bezpečnejšie nástroje.

Výhody vlastných nástrojov zahŕňajú:

  • ekonomika prostriedkov na nákup nástroja;
  • schopnosť používať stratený tovar, ale použiteľné časti;
  • dôkladnú znalosť vášho nástroja a možnosť jeho zlepšenia a opravy.

Related  Nastavenie karburátorového benzínu sa môže vykonať vlastnými rukami

Jeden z variantov vlastných nástrojovVýška kosenia trávy nie je regulovaná a nie vždy klírens dopadne vystrihnutý rovno. Neprítomnosť zberača trávy zvyšuje podiel manuálnej práce. Ťažký nástroj s úzkymi kolesami sa stáva, kazí vzhľad trávnika – je to objektívna odpoveď, prečo je lepšie používať továrensky vyrábaný nástroj.

Video o jednej z variantov kosačky na trávu z pračky