Dlhodobá prevádzka kosačky na trávu má za následok opotrebovanie dielovVykorisťované zariadenie produkuje zdroj uzlov, z ktorých sa skladá, a zlyhá pri zlomení akejkoľvek časti. Správna voľba a včasná výmena náhradných dielov pre kosačky na trávu predlžuje životnosť nástroja. Úlohy zabezpečenia mechanizmu náhradnými dielmi sú vyriešené dvomi spôsobmi – v servisnom stredisku, nezávislou objednávkou podľa katalógu.

Zákony údržby komplexných zariadení

Kosačka na trávu je zložitá technikaKosačky na trávu s elektrickým pohonom alebo pracujúce na spaľovacích motoroch sú klasifikované ako zložitá technika. Každá kópia technológie, bez ohľadu na cenu, je daná kupujúcemu v balíku so súborom dokumentácie. Okrem správne vyplnenej záručnej karty má každý nástroj návod na použitie. Príručka obsahuje špecifikáciu, ktorá uvádza technické parametre, sériu a typ inštalovaných uzlov. Aj ten istý nástroj podľa typu a značky v rôznych rokoch uvoľňovania môže mať rozdiely v zariadení. Náhradné diely pre kosačky sa preto vždy vyberajú podľa pasu.

Benzínové kosačky na trávu sú veľmi hlučné. Pracujú však len vo svetle dňa a spĺňajú normy týkajúce sa emisií hluku a životného prostredia.

Vo veku globalizácie sa mnohé uzly štandardizujú. Napríklad americké motory možno nájsť na modeloch vyrábaných v Európe alebo Číne. Preto najlepším spôsobom je nákup zodpovedných drahých jednotiek v špecializovaných centrách alebo po konzultácii so špecialistom. To je pravda, keď váš asistent je verný a pravdivý už mnoho rokov, už bol prerušený a musíte nájsť vhodné náhradné diely pre kosačku na trávu.

Okrem toho existujú uzly, ktoré je potrebné zmeniť na preventívne účely, bez toho, aby čakali na dôsledky ich slabého výkonu:

 • prevodové pásy sa môžu pretiahnuť alebo poškodiť, čo je nebezpečné pre ďalšiu prevádzku;
 • vzduchový filter na karburátore, palivový filter je potrebné vymeniť v priebehu zablokovania;
 • štartovací kábel sa postupne vyčerpá;
 • sa stáva tupým otočným nožom;
 • rezná linka je dokončená.

Nahradenie linkyV závislosti od typu motora obsahuje súprava rôzne komponenty. Pre elektrické kosačky na trávu:

 • elektrický kábel alebo batéria s nabíjačkou;
 • držiak a adaptér na nože;
 • kola;
 • elektrický štartovací a riadiaci systém;
 • zariadenie na vysunutie trávy a zachytávač trávy.

Najlacnejšia je však oprava alebo výmena elektrického motora pre kosačku na trávu.

Pre sekačky na trávu na benzín, okrem uvedených mechanizmov, cennými náhradnými dielmi nebudú len motory;

 • karburátor;
 • štartér;
 • systém zapaľovania;
 • štartovacie zariadenie.

Related  Spravte spoľahlivú kosačku na trávu vlastnými rukami

Počas dlhého neopraveného obdobia je nutné používať palivo, prísady a oleje iba od odporúčaného výrobcu. Počas prevádzky je potrebné vytvoriť podmienky pre prácu motora, pretože je to najdrahšia jednotka v kosačke na trávu.

Výber rotačného noža a rybárskej línie

Výmena kosačkyV závislosti od typu kosačky sa môže rezací mechanizmus skladať z nožov upevnených na palube. Nôž pre kosačku môže byť rotor alebo vreteno. Ak chcete vymeniť nože, potrebujete poznať šírku ryhu a značku kosačky na trávu. Rôzne firmy majú dizajn na pripevnenie nožov. V procese práce, vznikajú rány, s pevným upevnením pri vysokej uhlovej rýchlosti, dopad nevyhnutne vedie k poškodeniu obežného kolesa. Preto je lopatka voľná, môže sa odchyľovať, prenášať zaťaženie na upevňovaciu lištu alebo mäkkú spojku. Preto pri objednávaní rotačných nožov potrebujete poznať typ prílohy a možnosť vyváženia. Možno je lepšie objednať zostavu rezacej jednotky.

Aby nedošlo k náhodnému poškodeniu rezného nástroja, presunom jednotky do novej oblasti kosenia pozdĺž obrubníka alebo chodníka, musia byť nože vypnuté tak, aby nedošlo k deformácii náhodného objektu.

Frézy vretena sa používajú len na vyrovnanie trávnika po kosení pomocou rotačných nožov. Frézy vretena fungujú ako nožnice. Uzol je úplne vymenený.

Sekačka na trávu pre rôzne mlyny a hrúbkyLinka kosačiek je vyrábaná v špeciálnom profile a očíslovaná. Je nebezpečné používať bežné rybárske zariadenia a rýchlo sa zhoršuje. Pri výbere rybárskej línie je najlepšie použiť profilovú hviezdičku. Okrúhly profil je vhodný pre mäkkú rastúcu trávu. K dispozícii sú špeciálne šnúry s komplexným profilom pre profesionálne nástroje. Kvalita sa považuje za značku vytvorenú vo Francúzsku. Akékoľvek pochybnosti pri výbere frézy umožnia návod na používanie, je to len jeho pozorné čítanie.

Je možné vymeniť motor na kosačke

Výmena motora kosačky na trávuČasto dochádza k poruche motora v dôsledku poruchy vertikálneho kľukového hriadeľa motora. Na tento uzol sú pripojené nože. V dôsledku toho:

 • mechanické šoky na nože;
 • oslabenie a opotrebovanie upevnenia;
 • špecifickosť zaťažení v uzle, kľukový hriadeľ je nepoužiteľný.

Ak nedokážete opraviť časť, znamená to, že budete musieť vymeniť motor na kosačku s vertikálnou hriadeľou.

Každý typ kosačky je vybavený vlastným motorom. Nástroj je nainštalovaný z motorov od popredných výrobcov alebo z vlastných motorov. Rovnaké typy motorov môžu byť inštalované na reťazových pílach, lodiach, kolobežkách a tesniacich plochách. Na motoroch kosačiek na trávu sú na motoroch s vlastným pohonom umiestnené dlhé vývodové hriadele. Ak jednotka nemá dostatok energie na prevádzku, môže byť motor vymenený.

Related  Motoblok Neva s namontovaným náradím, ktorý pomáha vozidlu

Väčšina palivových čerpadiel každého výrobcu je vybavená motormi Briggs Stratton alebo Honda. Výmena motora za presne rovnakú jednoduchú akciu. Špecializované predajne predávajú modely známych výrobcov. Musíte vybrať z katalógu jednotku podľa parametrov a splniť požiadavky:

 • jednoduchý štart;
 • trvanlivosť a spoľahlivosť;
 • napájanie.

Motory známych výrobcov sú drahé. Takže americký motor Briggs, v závislosti od kapacity, stojí od 15 tisíc rubľov. V tom istom cenovom rozpätí a motoroch Honda. Čínsky motor s vertikálnou pozíciou kľukového hriadeľa funguje dobre, môžete si ho kúpiť za 10 tisíc rubľov.

Elektrický motorElektromotor pre zostavu kosačky sa dá kúpiť oveľa lacnejšie. Takže motor SG6-36E-021 stojí trochu viac ako 2 tisíce. Napájacia jednotka je navrhnutá na napájanie zo siete 220V a má výkon 1,1 kW. Usporiadanie hriadeľa je vertikálne.

Použitie predlžovacieho kábla v záhrade

Rozšírenie pre kosačku na trávuKosačka na trávu s elektrickým pohonom má dostatočne dlhú prívodnú šnúru. Rozšírenie pre kosačku sa vyberá podľa zásady nájdenia cievky v oblasti spínača. To sú požiadavky na bezpečnú prevádzku. Predĺženie na cievke je vždy blízko sieťového spínača, iba drôt sa odvíja. V tomto prípade sú všetky akcie jednoduché a bezhlučné. Pri nákupe predlžovacieho kábla si musíte vybrať modely vo vodotesnom kryte. Výber správnej veľkosti pomôže:

 • Výpočet plochy obsluhy s tvarom úseku a počtom stacionárnych vývodov;
 • voľba hrúbky šnúry na základe výkonu motorovej kosačky na motory – na napájanie motora do 1,5 kW – 0,75 až 2 kW až 1,0 až 2 kW do 1,5 mm2 Prierez drôtu;
 • Pri uzemnení používajte tretí drôt, takže označenie musí byť číslo 3.

Je lepšie, ak má drôt iba jednu zásuvku, mali by byť orezané. Pre prácu v letnom období je kábel PVS vhodnejší, kábel KG sa považuje za univerzálny pre prevádzku za akýchkoľvek podmienok.

Pásový pohon na kosačku na trávu

Výmena pásu kosačky na trávuPrenosové spojenie otáčania z motora k pracovnému prvku je pás. Jedná sa o nekonečnú pásku, ktorá poháňa pohon silou trenia, čo rotuje kladky s prúdom. Profil pásky opakuje vzor kladky-polyklín. Úsilie výdavkov sa pás rozťahuje. Oslabený pás môže skĺznuť a fajčiť z trenia, ale netáčať. Ak napätie nepomôže, pás sa vymení. V tomto prípade by ste si mali zvoliť pás podľa geometrických rozmerov uvedených v návode. Pásy vyrábajú popredné svetové spoločnosti MegaDyne, Bando, Bancollan, PiBelt, SKF. Rozdiel medzi pásmi pre sekačky je, že sú vyrobené z injekčného polyuretánu s polyesterovou výstužou. Pri výčnelkoch majú pásy zúbkovaný vnútorný profil.

Related  Nastavenie karburátorového benzínu sa môže vykonať vlastnými rukami

Výmena štartéra

Výmena štartéraŠtartér je uzol, cez ktorý spúšťajú spaľovacie motory. Ak chcete získať iskru, musíte ukazovať EDS, čo robia, ťahaním kábla a vytiahnutím zo zásuvky. Pod pôsobením pružiny sa opäť vráti do svojej pôvodnej polohy. Ak sa kábel opotrebuje alebo uviazne pri štarte, štartér musí byť vymenený. Aby ste sa ubezpečili, že štartér nefunguje, musíte zariadenie odpojiť a kábel vytiahnuť pri voľnobehu.

K dispozícii sú mechanické a elektrické štartéry. Každý mechanizmus pracuje s motormi rovnakej značky. Preto je potrebné zakúpiť štartér na kosačku na trávu podľa typu motora alebo značky jednotky.

Výmena vzduchového filtra

Výmena vzduchového filtraSpaľovacie motory pracujú na filtrovanom palive a vyčistenom vzduchu. V opačnom prípade bude opotrebovanie skupín spaľovacej komory spôsobovať nákladné opravy. Filtre môžu mať rôznu výplň a zloženie, najdôležitejšie je, aby sa pórovitý povrch nechal na vzduchu a zachoval nečistoty. Filter musí byť vyčistený a opláchnutý, pretože sa upcháva. Ale póry sa postupne stávajú hustšími a vzduch prechádza dosť. Najlepšie filtre na panel sú produkty spoločnosti Donaldson, filtre tejto spoločnosti zadržiavajú 99,99% kontaminantov spôsobených mimoriadne rozvinutou poréznou zónou.

Vzduchový filter pre kosačky Briggs Stratton sa musí čistiť po 25 hodinách prevádzky a podľa potreby vymeniť. Cena za filter je 80 rubľov.

Výmena kolies

Kolesá pre kosačky na trávuVýmena kolies na kosačke sa vyskytuje vo výnimočných prípadoch. Existujú bubnové a rotačné prístroje. Na súpravu bubna sú dve kolesá, otočné sú vybavené štyrmi kolesami. Kolesá kosačiek na trávu sa vyberajú v rovnakých rozmeroch ako predtým inštalované. Pre rotačné jednotky je potrebné vymeniť pár. Najlepšie návrhy sa považujú za ložiská, sú odolnejšie.

Oprava kosačky na trávu – video