Reťazová reťazová reťazFunkčnosť nástroja závisí od použiteľnosti pracovného uzla. Nesprávne nainštalovaný alebo tupý reťaz pre reťazové píly Pokojný spôsobí, že sa práca zmení na úzkosť. Pílový reťaz je zraniteľný uzol. Zuby sú vymazané, väzby sú natiahnuté, pásové tkaniny brzdy. Správna údržba reťaze, jeho včasná výmena, predlžuje životnosť nástroja.

Parametre reťazového headsetu

Reťazové reťaze Stihl 62, 0,325-1,6 Značkový reťazec 26RMPila jednotka každého typu je navrhnutá pre určité charakteristiky. Takže vzdialenosť medzi zubami poháňaných a predných ozubených kolies je štandardná. A zuby reťaze presne vstupujú do otvorov na reťaze vytvorených pohyblivými článkami na nitoch. Táto vzdialenosť sa nazýva rozteč reťazca, meraná v palcoch:

 • retiazka 0,325 je navrhnutá pre ľahkú prácu, umiestnená na nástroj pre domácnosť;
 • krok a, 375 (3/8) sa používa na píly s výkonom do 4 kW;
 • rozteč reťazca 0, 404 sa aplikuje na profesionálny nástroj.

Čím je tento krok väčší, tým väčší výkon je potrebný pre rezanie a vyššia produktivita.

Hrúbka hnacej väzby určuje pevnosť reťaze pre reťazovú pílu a meria sa v rozmedzí od 1,1 do 2,0 mm. Dôležitou charakteristikou je profil reťazca. Pre amatérske píly je headset inštalovaný s nízkym profilom, čo znižuje zaťaženie motora. Pílky s vysokým profilom “roztrhajú” drevo hlbšie a agresívnejšie. To však zvyšuje vibrácie. Ak je vysoko profilovaný a dlhý stĺpik umiestnený na profesionálnom nástroji, bude pracovať s veľkou vibráciou, ktorá je škodlivá pre pílu a pre osobu. Preto vyberte stred – veľký krok, nízky profil alebo naopak.

Profil reťaze reťaze reťazePočet reťazí v reťazi pre reťazovú pílu závisí od dĺžky pneumatiky a je uvedený v pase. Vedúci výrobcovia píly používajú vlastné reťaze. Najspoľahlivejšia pílovacia čepeľ Husqvarna, spojky s úsekom 1, 6 mm sú odolné, oceľ sa používa s karbidovým zakončením. Pílové reťaze Makita sú považované za ľahké, hrúbka zuba je 1,1-1,3 mm. Uznaným globálnym výrobcom reťazcov je Oregon. Pílový reťaz Picco Duro Rapid Duro, Picco Micro rozpoznaný ako najlepšie, má zvar čepele, vrátane pobeditovye. Cena reťaze reťazovej píly závisí od použitého materiálu a počtu rezných zubov v plátne.

Pri nákupe motorovej píly musíte kúpiť 3-4 reťaze súčasne. Pravidelne upravujte látku, aby ste ju rovnomerne opotrebovali. Keď sú všetky reťaze natiahnuté, mechanizmy prenosu sa stanú tiež nepoužiteľné. Nie je potrebné vymeniť každý reťazec za obnovenie hviezdičiek.

Starostlivosť o pílový agregát – kritériá napínania reťaze

Napnutie reťaze na handričkuPočas prevádzky pílový kotúč zažíva obrovské zaťaženie. V priebehu času sa rozostup reťaze zvyšuje a dokonca aj možné skĺznutie čepele na zuby. Je normálne, ak sa horný zub, keď sa natiahne, stúpa v drážke a zostáva v nej za tretinu. Je to nezvyčajné, ak je spodná časť reťazca silne previsnutá. Ako správne utiahnuť reťaz na reťazovej píly? Je potrebné uvoľniť upevnenie pneumatiky a ťahať reťaz.

Related  Prehľad fréza na rezanie benzínových kroviniek

Na vytiahnutie reťaze je napínač. Otáčaním nastavovacej skrutky, kolík sa pohybuje pozdĺž železničnej drážky, vodiaca tyč píla sa pohybuje dopredu, čím sa zvyšuje axiálne vzdialenosť napnutie reťaze. Pri úprave je potrebné obrátiť reťaz a dosiahnuť nedostatok ľahkostí a nedostatok občerstvenia na cestách. Po upevnení pneumatík utiahnite a píla sa kontroluje v prevádzke.

Úsek je považovaný za správny, keď po zastavení na píle je malý voľný zdvih.

Opotrebovanie môže viesť k poškodeniu pneumatiky, pretrhnutiu nitovaných spojov. Voľný reťazec povedie k občerstveniu a skluzu s možným pretrhnutím. Napínacia skrutka môže byť pred alebo za ochranným krytom.

Prečo potrebujem reťazové reťaze?

Reťazový olejový systémMazanie trecích častí mechanizmov vytvára v medzere film, ktorý zabraňuje dotyku s povrchmi. Táto ochrana reťaze umožňuje:

 • menej úsilia na presun mechanizmu;
 • Znížte abrazívne opotrebovanie kontaktných častí;
 • zabrániť ohrevu počas rezania, trenie počas trenia;
 • zabraňuje pílenie pilových kotúčov.

Moderné píly sú vybavené kontinuálnym núteným systémom mazania. Napriek tomu existujú reťazové píly, kde sa mazivo pravidelne podáva z nádrže, čerpadlo sa zapína z pohonu pomocou tlačidla nainštalovaného na rukoväti.

Olejové čerpadlo TekvicaOlej pre reťaz reťaze sa vyberá podľa špeciálneho zloženia. Mal by:

 • udržiavať plynulosť pri nižších teplotách;
 • majú špeciálne prísady, ktoré zabraňujú olejovaniu zubov;
 • chráňte pred pílením pilového kotúča.

Tieto vlastnosti sú vlastnené špeciálnymi olejmi vyvinutými a vyrábanými spoločnosťou Stihl a ďalšími poprednými výrobcami. Vhodné oleje sú M6 a M8. Prúd tuku k reťaze počas prevádzky sa kontroluje prácou na prázdnom papieri na voľnobehu. Olej by mal opustiť charakteristickú stopu vo forme pásu. Nedostatok mazania sa prejaví zahriatím a fajčením v oblasti pílovej jednotky.

Automatické napájanie oleja pri mazaní reťazových reťazí pomocou regulovaného čerpadla pomôže znížiť náklady na drahý produkt.

Olej na mazanie reťazeČím je drevo hustšie, tým väčšie úsilie je potrebné na rezanie. Automatický posuv poskytuje tok v závislosti od zaťaženia reťaze. V budúcnosti sa olej zmieša s pilinami a absorbuje ich.

Related  Preskúmanie a porovnávacie charakteristiky modelov Champion značky

Ak používate značkovú značku zahraničných výrobcov, potrebujete použiť odporúčaný olej. Informácie o tom, ako používať olej pre reťaze reťazí, závisí od trvania opravy všetkých zariadení. Menšie zaťaženie pílovej jednotky vytvorí lepšie podmienky pre prevádzku motora.

Režim brúsenia reťaze reťaze

Každá reťazová píla v priebehu času stráca ostré hrany rezného nástroja. Nie je možné pracovať s tupým nástrojom, zaťaženie motora stúpa, práca sa pohybuje pomaly. Preto sú píly ostré, čo nevedie k silnému opotrebovaniu zubov. V závislosti od kvality pilového kotúča môže byť po rôznych pracovných časoch potrebné ostrenie.

Ostriaci systém Power SharpReťazce s víťazným povrchom doma sa nedajú zaostriť. Takýto nástroj je však niekoľkokrát drahší a používa sa v špeciálnych podmienkach. Zvyšok plátna je možné zaostriť pomocou súboru na ostrenie reťazových motorových reťazí, špeciálnej sady nástrojov alebo obrábacích strojov.

Všetky práce s reťazou píly by sa mali vykonávať v kožených rukaviciach, aby nedošlo k poraneniu.

Je dôležité získať konečný výsledok bez ohľadu na spôsob práce a použité nástroje. Správny uhol zaostrenia, rovina rezu a rovnomerné čelné plochy všetkých zubov vedú k obnoveniu funkčnosti reťazovej tkaniny.

Všetky uhly by mali byť v súlade s pasovými údajmi reťazca.

Úhly brúsenia čelných plôch reťazového článkuAk označíte reťazové reťaze vlastnými rukami pomocou súboru, budete potrebovať pozornosť a trpezlivosť. Práca je hladká, je lepšie použiť šablónu, aby ste neprekročili značku. Je jednoduchšie použiť špeciálnu sadu na ostrenie pilového kotúča. Súprava obsahuje:

 • okrúhle a ploché súbory;
 • držiak;
 • kalibre a šablóny;
 • súbor rukovätí;
 • Hák na vyčistenie medzier.

Ostrenie reťaze vlastnými rukamiDržiak je potrebný na určenie smeru súboru, ktorý slúži na kontrolu profilu. Kalibra sa používa na nastavenie hĺbky hrany. Je potrebné dodržiavať postupnosť ostrenia:

 1. Namontujte svorku, ktorá zabraňuje posunu reťaze.
 2. Zabezpečte šablónu tak, aby šípka smerovala k výtoku;
 3. Označte prvý odkaz, od ktorého začína ostrenie.

Related  Ručné čerpadlo na vodu zo studne pri absencii napájania

Potrebujete so sebou pracovať so súborom.

Kde môžem reťaz reťaze reťaze na neskúseného používateľa? Ak sú zuby píly silno a nerovnomerne trené, bude potrebná ostrosť, práca na špeciálnych zariadeniach. Je ťažké zaostriť samotné píly karbidovým hrotom. V stredisku služieb sa zaostrenie robí s ohľadom na štandardné uhly ostrosti ostrosti.

Ukladanie nástrojov

Po dokončení práce by sa mal nástroj dať do poriadku. Čistenie medzier a pilín pilín z lepených píli zabráni korózii a poskytne vzduchové chladenie nástroja. Olej musí byť vypustený tak, aby nevnikol, a vytvoriť horľavú zmes v nádrži na plyn. Pílu uchovávajte na teplom a suchom mieste mimo ohrievačov.

Reťazové reťaze, ich typy a rozmery – video