Ak existuje túžba zdobiť steny domu, ploty, schody, chodníky na pozemku, záhradný nábytok, potom schopnosť rozložiť mozaiku premení sen na realitu. To platí najmä pre tých, ktorí sa pokúšajú využiť všetko s maximálnym prínosom, dokonca aj tie materiály, ktoré sú pre väčšinu odpadkov, odpadky. Koneckonců, úlomky skla, zrkadiel, náradie, fľaše, keramické dlaždice, oblázky, malé kamienky tiež prídu do hry. Niektorí dokonca používajú drevnú štiepku.

Frog mozaika

Čo môže byť zdobené mozaikou?

Oh, tento zoznam je dosť dlho!

Mozaika na pne

Mozaika harmanček

Mosaické cesty

Koniec koncov, je vyzdobená

  • steny domov;
  • záhradný nábytok;
  • ploty;
  • etapa;
  • bazény;
  • kvetinové záhony;
  • obrazy na stenách;
  • track;
  • v rekreačnej oblasti.

Majstrovská trieda mozaiky

Nakreslenie náčrtu budúceho obrázku

Rekreačná oblasť mozaiky

Po prvé, je potrebné rozhodnúť, aký bude dej budúcej mozaiky. Ak má majster fantáziu a je schopný kresliť, môže sám vypracovať schému. A všetok ostatný sa bude musieť vyrovnať s kresbami iných ľudí, ktorých je veľa. Ako zväčšiť obrázok do požadovaného formátu, takmer každý vie.

Umiestenie mozaiky na stenu

Je potrebné umiestniť na obraz mriežku 1 cm X 1 cm a schému rozlíšiť s potrebným nárastom. Napríklad, ak chcete, aby kresba je 5 krát väčšia, potom kresliť štvorca s strane 5 cm, 10 krát – 10 cm strana je potom pomaly prevedená všetkými pruhmi na vzorke okruhu .. S touto prácou sa dokonca môžu študenti základných škôl ľahko vyrovnať.

Mozaika rýb

Obstaranie mozaikového materiálu

Najčastejšie v každom dome po opravách zostáva časť nepoužitých keramických dlaždíc, alebo sa objaví starý, odstránený zo stien. To môže slúžiť ako mozaikový materiál. Je však možné, aby zvolený obrázok vyžadoval dlaždice iných farieb. Potom môžete ísť do obchodnej budovy a tam za skromnú cenu, alebo dokonca úplne zadarmo, získať boj alebo zvyšky keramiky.

Príprava fragmentov pre mozaiku

Kvôli rozloženiu mozaiky potrebuje majster fragmenty dlaždíc malej veľkosti. Časť dlaždice môže zostať nedotknutá. Zvyšok dlaždíc je buď rezaný s profesionálnym rezačkou dlaždíc, alebo rozdelený kladivom, obalený látkou.

Related  Všetci okolo vás čudujete – kiwi v domácej rastline!

Kladívková dlažba

Keď práca prebieha, môže sa stať, že sa môžu požadovať menšie kúsky. Potom fragmenty “pravidlo” pomocou svoriek alebo klieští, odstránenie prebytku. Zvláštna presnosť nie je tu potrebná, je dôležité len, aby keramické kusy neboli väčšie ako zostávajúci voľný priestor.

Rezačky dosahujú potrebnú veľkosť plátkov

Príprava povrchu

Najlepšie je rozšíriť mozaiku na omietku, cementový piesok, sadrokartón alebo tmel. Veľmi dôležitou podmienkou je absolútna hladkosť a čistota povrchu. Preto pred začatím práce musíte starostlivo zarovnať a opraviť praskliny a ošetriť základnou, pretože to umožní zvýšenie priľnavosti (adhéznej sily).

Mozaikový strom

Náčrt kresby sa najlepšie prenesie na základňu mozaiky ceruzkou, aby sa nestratil a rozložil obrázok s dodržaním potrebných rozmerov.

Detský orchester mozaika

Príprava lepidla na mozaiku

Táto otázka je takmer najdôležitejšia pri vytváraní obrázkov fragmentov. Mali by ste si vybrať najvhodnejšiu zmes, ktorá má najvyššiu priľnavosť k materiálom, s ktorými musíte pracovať.

Biele lepidlo sa rozšírilo na stenu

Pre betónové základy, odborníci radia brať biele cementové lepidlo (Kreps vystužená Biela, Litoplus K55 UNIS Belfiks, Ceresit CM 115). Ale práca na drevenom povrchu je najlepšie vhodná reaktívna epoxidová lepidlá, injektáž na epoxidovej báze alebo kvapalné nechty.

Mozaika okruhliakov a kamienkov

Umiestnenie mozaiky

V práci je potrebné pamätať na takéto základné pravidlá.

Je veľmi dôležité aplikovať lepiacu hmotu na obidva povrchy: základňu a materiál, ktorý je rozvrhnutý. A jeden z povrchov by mal byť hladší.

Mozaika ryby pod vodou

Pri použití prvej materiál (úlomky, štrk, okruhliaky, črepy riadu), ktoré sú najsilnejšie, že potom všetko riadiť ďalšie pod ňou, tak, že pri vyrovnaní bolo najpresnejšie.

Mozaika kameňov pod rekreačnou oblasťou

Hmotnosť lepidla naneste iba na malé plochy, ktoré boli predtým priradené v náčrte. Väčšia plocha môže byť rozmazaná len so svetlými zónami, ktorých pokladanie bude vyžadovať minimálny čas.

Mozaika na schodoch

Po rozšírení lepiacej hmoty na povrch základne pomocou bežnej špachtle je potrebné odstrániť prebytočnú zmes špachtľou so zubami.

Related  Papierové dosky? Nezmysel! Alebo je to možné?

Mozaika na lavičke

Rovnomerné hrúbky, kusy sú rozložené na vyrovnanej vrstve lepidla. Ak je v kompozícii potrebné použiť kusy rôznej hrúbky, potom v pomôcke pre majstra bude zarovnanie základne pridaním lepidla.

Ako šíriť dlaždice v mozaiky

Tenšie dlažba a menšie fragmenty prehĺbi v adhezívnej hmoty rýchlejšie – to by malo mať na pamäti, a snažia sa vyhnúť “padajúce” vzor v celej kompozícii.

Mozaikový zátiší

Začnite rozložiť kompozíciu zo stredu, takže bude kvalitativnejšia z hľadiska prispôsobenia náčrtu a proporcií.

Mozaikový vták raja

Pozadie a abstrakcia sú ponechané naposledy, pretože najprv musíte položiť tie objekty, ktoré majú zložitú geometriu: ľudia, zvieratá, rastliny a podobne.

spárovanie

Posledným posledným krokom je tento proces. Dotýka sa mozaiky na podlahách, stenách, stoloch. Nerobte bez injekcie a obrázky fragmentov dlaždíc na chodníkoch a oblastiach v rekreačných oblastiach.

Vložte do mozaiky

Po rozložení mozaiky stojí za to počkať aspoň 24 hodín. Potom, priamo na hornej časti lepiacej základný náter omietky a gumovou stierkou starostlivo riadený ho medzi zložkami mozaiky, Vyrovnajte celý povrch, ako je to len možné, a to najmä v kĺboch. Nadbytočná špachtľovitá špongia.

Čistenie mozaiky z lepidla

Po vysušení je potrebné odlepiť lepidlo z kúskov dlaždíc a iných komponentov mozaiky. Ak je to potrebné, môžete použiť kovovú kefu alebo špongiu, ale musíte konať s mimoriadnou opatrnosťou.

Mozaika na stole

Pre túto fázu práce je najvhodnejší Litochrom Starlike Crystal – epoxidová živica s efektom chameleónu. Koniec koncov, tento materiál má schopnosť vziať farbu časti mozaiky, ktorá je najbližšia k nej. Možno však použiť cementové injektáže alebo tmel, aj keď účinok bude samozrejme menej jasný.

Zdobenie s mozaikovým záhradným nábytkom

Majstrovská trieda mozaiky

Pri vytváraní mozaiky na obdĺžnikovej doske je najlepšie zaplniť okraje vertikálnymi okrajmi. Samotná kompozícia sa musí šíriť od okrajov do stredu.

Video o vytváraní mozaiky