Prekvapujúco možno použiť aj obyčajnú stolovú soľ s veľkým prínosom v kuchynských záhradách a chatách s rôznymi účelmi. Je to environmentálne a ekonomicky.

Stolová soľ

Používanie soli v chatkách a záhradách

Úspešne sa používal chlorid sodný

  • zbaviť sa škodcov;
  • na hnojenie rastlín a zlepšenie kvality ovocia;
  • urýchliť proces plodenia.

Je dôležité si uvedomiť, že predávkovanie soľného jedla môže spôsobiť obrovské škody! Nadmerná slanosť pôdy vedie k smrti všetkého života na nej.

Ako sa zbaviť škodcov pomocou stolovej soli

Ako často v našom prejave používame výraz “nalijeme soľ na chvost” bez toho, aby sme premýšľali o pravom zmysle frázy. Najčastejšie máme na mysli jeho obrazový význam. A napriek tomu sú tieto slová pravdivé av ich priamom zmysle.

krtek

Bojovníci

Cicavce, ktoré kopajú pôdu, prinášajú domácnosti veľa škôd. Vykopávajúc vlastné pasáže a duny, nielen pokazujú krajinu. Vďaka svojim akciám krtky porušujú štruktúru pôdy, podkopávajú korene rastlín. Preto, ak majiteľ záhrady alebo dacha zistí, na jeho sprisahania pestuje tu a tam banda zeme, okamžite začne robiť akúkoľvek činnosť vo vzťahu k škodcom.

Škody spôsobené krtkom

Od dávnych čias každý vie, že krtky nemajú radi stolovú soľ. A ďalšie zvieratá, ktoré stavia v zemi duny: rebrá, poľné myši, veveričky, škrečky. Preto najlepším spôsobom, ako ich vyhnúť z vášho webu, je vykopať všetky diery zvierat a vyplniť otvory so suchou soľou, 100 gramov na jamku. Zakopávanie s nimi nie je potrebné – preto bude pre zvieratá jednoduchšie opustiť miesto, kde hľadajú oči.

Vykopané krídla

Nie je nutné používať záplaty soľou v zeleninových záhradách, kde rastú zeleninové plodiny. Pre nich môže byť prebytok soli fatálnym. Ale na trávnikoch, záhonoch a kvetinových záhonoch je táto metóda veľmi užitočná.

Rastlinné mušky nemôžu tolerovať stolovú soľ

Preto sa najefektívnejším spôsobom ako ich zbaviť bude s pomocou chloridu sodného. V každodennom živote sa nazýva “kuchynská soľ”.

Related  Úžasná cesta od fazule po čokoládové tyčinky je kakao

Zastrešenie mrkvy

Sadenice rastlín by sa mali napojiť trikrát každých 14 dní. Prvý roztok sa pripraví z výpočtu 300 gramov soli na kôšku vody. Podruhé je viac koncentrovaný – chlorid sodný je odobratý už v pomere 450 až 10000. A nakoniec je potrebné rozpustiť vo vode 600 gramov na 10 litrov.

Cibuľa žltá

Luk zasiahnutý úlomkom.

Pokiaľ ide o cibuľu, toto napájanie pomôže vyliečiť ju zo žltnutia peria. Zahusťte do konca leta. V skutočnosti je dôvodom týchto problémov len a je cibuľou pôrodná asistentka, proti ktorému táto technika funguje.

Len si pamätajte, že pred procedúrou, ako aj hneď po nej sú postele dobre vyliate čistou vodou. A stále sa vyhnite riešeniu na stonkách a listoch cibule. Ale rozstrekovanie vrcholov mrkvy ho zachráni pred inváziami slimákov.

Mimochodom, cibuľa pred výsadbou môže byť namočená po dobu pol dňa v kôre s vodou, kde sa 200 gramov stolovej soli rozpustí. Tým sa zvýši jeho klíčivosť, uľaví sa mnohých chorôb.

Zdravá cibuľa

Zdravá cibuľka na posteli

Anthills v záhrade – nie je dobré!

Pozorovanie všetkého živého v prírode je chvályhodné. Všetci sme si mysleli, že nemôžete zničiť mravenčeky. Ale čo keď sa tento pracovný hmyz usadil priamo uprostred miesta s plodinami alebo v blízkosti rekreačnej oblasti? Nie všetci tolerujú také okolie.

mravenisko

Aby ste nezabili hmyz, ale jednoducho nútiť ich, aby sa presťahovali na iné miesto, môžete posypať soľ na múru. Týmto spôsobom sa zabráni úmrti obyvateľov mesta mravenca, ale pravdepodobne sa to nebude páčiť.

Kŕmenie rastlín stolovou soľou

Pred začatím tohto postupu treba chápať, že chlorid sodný je nepriamym hnojivom.

Riešenie spoločnej soli môže len zlepšiť proces rozpúšťania v pôde živín, ktoré sú potom asimilované rastlinami vo väčšom objeme. Takýto postup je obzvlášť účinný na chudobných piesočnatých pôdach.

Extra výživa so soľou ovocných stromov a bobúľ

Už v 19. storočí používali členovia Berlínskej záhradníckej spoločnosti prekvapujúco jednoduchú, veľmi účinnú metódu pestovania pôdy v blízkosti rastlín. Používa sa na zvýšenie plodov stromov a na zlepšenie chuti plodov a plodov.

Related  Je zaujímavé poznať – očakávanú dĺžku života stromov

Ovocné stromy

Záhradníci jednoducho posypali kmeň rastlín soľou. Výsledok bol výborný! Na radu odborníkov je najlepšie postupovať na začiatku jari, keď sneh zostane pod stromami, ale môžete to urobiť koncom jesene.

Zber jabĺk

Aplikácia tejto metódy bola opísaná v Poľnohospodárskych novinách v roku 1884. A až dodnes úspešne ju používajú mnohí záhradníci.

Riadok koreňových plodín “podlit” – výnos dobrej úrody!

repa

Ogorodniki, ktorí už mali čas využiť túto radu, tvrdia, že repa, ktorá pred nasolenou vodou nedala sladké ovocie, prekvapila majiteľa svojou cukrovinkou a červenou farbou. Roztok pre postup sa pripraví z výpočtu 35 až 50 gramov na kbelík vody.

Reďkovka na záhrade

Dobrý napájací účinok sa produkuje na mrkve a reďkovke. Iba pre reďkovky by sa malo robiť roztok s nižšou koncentráciou. Jedna polievková lyžica soli na kbelík je dosť.

A dôležitejšie si pamätať: nalejte roztok chloridu sodného, ​​zelenina by nemala byť pod koreň, ale v drážkach, ktoré sa nachádzajú 10 cm od rastlín.

Zachytávanie zberu rajčiaka soľou

Neskoro na rajčiakoch

Ak sa na rajčiach náhle objavia príznaky neskorých plesní, môžete sa samozrejme uchýliť k liečbe kríkov, nanášať chemikálie. Ale možnosť je jednoduchšia a lacnejšia.

Postrekovanie paradajok

Striekanie rastlín s roztokom obyčajnej soli vo vode v pomere 1:10 spôsobí, že rajčiny zbaviť všetkých listov. Po tom budú všetky sily rastliny hodené na dozrievanie plodov. Film, ktorý sa tvorí na paradajkách kvôli postreku, ďalej zastaví vývoj ochorenia.

Mal by sa riadiť toto pravidlo: ak v roku alebo tak v záhrade bola použitá metóda slanej vody, potom na jeseň v pôde musí byť zavedené väčšie množstvo organických.

Video o tom, ako poraziť phytophthoru s ľudovými prostriedkami