Jaunas sodas ant sklypoĮsigyjant sodo sklypas vaismedžiams ir krūmams, jo savininkas sukuria tikrai strateginių sodinimo pamatus. Jie jau daugelį metų nustato šalia esančios teritorijos išvaizdą ir deramai tampa pagrindiniu vaisių pasėlių derliaus šaltiniu.

Kokius vaisių-uogų pasėlius dažniausiai domina sodininkai? Kaip jums patinka augalai, esantys svetainėje ir rasti jiems tinkamą kaimynystę?

Vaismedžiai ir krūmai: nuotraukos ir populiarių kultūrų pavadinimai

Atsižvelgiant į šalies ilgį, iš karto besitęsiantį keliose natūraliose vietovėse, beveik neįmanoma nustatyti vieno medžių ir krūmų sąrašo. Ir dar yra rūšių, kad sodininkai visada bando rasti tinkamą vietą. Šių vaismedžių ir krūmų nuotraukos ir vardai yra gerai žinomi net tiems, kurie toli nuo sodo.

Pagrindinę sodo dalį užima obelysTarp vaismedžių besąlyginiai lyderiai yra skirtingų veislių obelų ir brandinimo laikotarpiai. Toliau yra kriaušių ir labiausiai paplitusių akmenų vaisių: vyšnių ir slyvų.

Beveik kiekviename sode auga įvairių rūšių slyvosVaisių-uogų krūmai, rasti beveik visur, apima aviečių, įvairių serbentų rūšis, agrastų. Šiandien populiarėja:

 • gydomasis šaltalankis;
 • jautrūs vyšnios;
 • ankstyvas sausmedis.

Didėja šiaurinių junginių populiarumasPersikėlė į sodą BRAMBLES, dažniau svetainėse galima rasti Aron irgu ir kitus augalus, prieš kurį laiką suvokiami kaip vidurinį arba pasodinti tik kraštovaizdžio.

Sode krūmų sąrašas yra daug didesnis nei aukščiau pateiktas medžių sąrašas. Tai nenuostabu. Vaisių sodas tik iš medžių duos pirmąjį derlių ne anksčiau kaip 5-7 metų, o krūmai yra pasiruošę maloniai prašyti augintojo jau antrą ar trečią metų po sodinimo.

Sultingas skanus vyšnios slyvos auginamos uogienei ir kompotiamsPapildomas krūmų pranašumas yra jų santykinai mažas dydis ir mažiau rūpestinga priežiūra. Tačiau jūs negalėsite pakeisti kriaušės su serbentu. Todėl be medžių sodas niekada nebus pilnas.

Manoma, kad šiauriniuose rajonuose sodininkų pasirinkimas yra griežtas klimatas, tačiau kuo toliau į pietus, tuo labiau įvairūs sodo sklypų gyventojai.

Tiesą sakant, kadangi Centrinis Juodosios Žemumos regionas vaisių ir uogų augalų gretas nėra nedažnas:

 • abrikosas;
 • vyšnių slyva;
 • šilkmedis;
 • įvairių tipų graikinių riešutų;
 • vyšnia ir jos hibridas su vyšniomis.

Nenaudoti be sodo ir be vyšniųKrūmų sąrašas papildytas vynuogėmis, jashta, šilkmedžiu ir daugiamečių vaisių liaanomis.

Tačiau jei neseniai viduriniosios juostos sodininkai ir daugiau šiaurinių regionų buvo priversti pasimėgauti labai kukliu vaisių ir uogų sąrašu, šiandien šis klausimas radikaliai keičiasi.

Daigynai jau seniai ir sėkmingai siūlė vaismedžius ir krūmus Maskvos regionui, anksčiau nepasiekusius Ne Juodosios Žemės regione. Pietų kultūrų pasiskirstymo ribos rimtai nukreiptos į šiaurę, ne tik dėl klimato pokyčių, bet ir dėl selekcininkų vykdomos veiklos.

Naudingos serbentų uogosTai yra toks jaukas, kurio nepatyrę sodininkai susiduria, norėdami bet kokia kaina gauti “Edeno sodą” ribotoje teritorijoje. Jūs galite jas suprasti! Tačiau nepakanka įsigyti sodinukų, todėl svarbu kompetentingai auginti ir auginti, atsižvelgiant į visus augalų ir teritorijos ypatumus.

Sodo vaismedžių ir krūmų išdėstymo taisyklės

Atsižvelgiant į tinkamą sodinimo planą ateityje pasėlių sodas priklausoSode sodinami sodinukai, kasmet auginami jauni sodinukai. Po kelerių metų, kai laikas auginti, karūnos auga 1,5-2 metrų. Ir suaugę medžiai užims dar daugiau vietos.

Nepakanka pasirinkti labiausiai žiemos atsparių, derlingų veislių, būtina tiksliai planuoti būsimą sodą.

Ar tai geriau ant popieriaus lapo, remiantis matavimais atstumu nuo nusileidimo zonos iki artimiausių pastatų, kelių, kaimyninių turtų tvorų. Sėjant vaismedžius ir krūmus sodo sklype, reikia atsižvelgti ne tik į savininko estetines nuostatas, bet ir į privalomas normas. Jie reguliuoja atstumus nuo didelių gamyklų iki gyvenamųjų ir ekonominių pastatų, transporto maršrutų, susisiekimo ir tarp žemės sklypų.

Pavyzdžiui, nuo obuolio ar kriaušės iki namo ar garažo turėtų būti bent 3,5-4 metrų. Šis atstumas paaiškinamas pastato eksploatacijos saugumu ir būtinybe nuolatos rūpintis dideliais sodo augalais. Kapsčiams atstumas yra mažesnis ir yra pusantro metro, todėl galima:

 • sklandžiai atlikti sienų, langų ir kitų konstrukcijų ir komunikacijų priežiūrą;
 • Nebijokite pernelyg didelės drėgmės, glaudžiai susijusi su augalija;
 • rūpintis vaisių ir uogų kultivavimu, derliaus nuėmimu, pjaustymu ir persodinimu.

Medžių ir krūmų eksploatavimo trukmės lentelėBe privalomo, diktuojamo sveiku protu ir saugumo apribojimų, yra kitų taisyklių, į kurias reikėtų atsižvelgti planuojant sodą.

Labai svarbu išlaikyti atstumus tarp sodinukų eilėse ir taip pat atsižvelgti į maksimalų konkretaus derliaus kultivavimo laiką vienoje vietoje.

Naudinga ir žalinga sodo sklypo vaismedžių ir krūmų apylinkė

Gerai suplanuotame sode visada yra geras vaisių ir uogų derliusSvarbi ateities sodinimo reikšmė turi žinių apie atskirų augalų rūšių poreikius ir jų savybes:

 1. Kai kurios kultūros labiau linkusios augti saulėje, kitos lengvai prisitaiko prie atspalvio.
 2. Dėl dalies vaismedžių ir krūmų sodo srityje tinka atvira, išvaloma visų vėjų vieta, o kita – turės rasti prieglobstį.
 3. Augalų poreikis vaisingumui ir laistymui skiriasi.

Mažai tikėtina, kad ribotas svetainės plotas gali patenkinti visus žaliųjų augintinių prašymus. Mažame vasaros sode neišvengiamai kai kurie krūmai yra po augančių medžių karūnais. Siekiant užtikrinti, kad ši kaimynystė nedarys įtakos derliui, lauko sodinimo šešėlių mylintys vaismedžiai ir krūmai sode nustatomi iš anksto.

Tokie augalai yra juodųjų serbentų, sausmedis, neverslinio dydžio, uogakrūmiai, pavyzdžiui, spanguolių, bruknių ir mėlynių. Jei šešėliai sodo kampelis yra gerai vėdinamas, viburnum čia gerai gyvens. Penumbre jie auga gervuoges ir avietes.

Sodininkystė jau seniai pastebėjo, kad net patogiomis sąlygomis sodo augalai kartais atsisako visokeriopai priaugti vaisių, atrodo prislėgta ir blogai auga. Pasirodo, tokio elgesio priežastis yra pasirinkta netinkama kaimynystė. Kaip ir gamtoje, vaismedžių soduose medžiai, krūmai ir žoline kultūra sudaro arti bendruomenes. Suteikti sėkmingos ir pavojingos vaismedžių ir krūmų kaimynystėje esančių variantų lentelėje padės sukurti geriausias sąlygas kiekvienai rūšiai ir gauti maksimalią grąžą iš jos.

Sodo plantacijų suderinamumo lentelėGalite organizuoti sodinimą taip, kad glaudžiai susiję augalai būtų arti. Toks sprendimas bus labai naudingas, pavyzdžiui, vyšnioms ir petioles, kurių daugelis veislių yra savaime derlingos, ir jiems reikia apdulkintojo, kad gautų pasėlių. Panaši tendencija stebima ir šaltalankių auginimui. Tiesa, čia kelias moteriškas augalas būtinai turi būti vienas vyrų krūmas.

Rasti vietą sode ir avietėmsBe to, šaltalankių, noriai veislinės šaknų sluoksniai, gervuogių ir aviečių geriau rasti vietą, išskyrus sodo augalų, arba stiprių ūglių šių augalų per metus poilsio įsigis pusę sode.

Vaismedžiai ir uogų krūmai – video