brokoliai laukeLabai panašus į žiedinių kopūstų, brokoliai yra labai vertinami dėl mažo kaloringumo, naudingų savybių ir nuostabaus skonio. Kadangi pagrindinis daržoves jis pasirinko daugelio šiuolaikinių sodininkai kaip brokoliai, auginimo ir priežiūros atvirame lauke, už kurios nekelia ypatingų sunkumų, suteikia gerą derlių, net regionuose, kuriuose trumpai ir šalto vasarą.

Yra du pagrindiniai brokolių kopūstų sodinimo būdai:

  • neapdorotas (iš sėklų);
  • sėjinukai.

Kiekvienas metodas turi savo privalumų ir yra tinkamas auginti brokolius priemiesčio zonoje ir daržovių sode.

Augantis iš sodinukų

brokoliai sodinukai paruošti sodintiAugantis kopūstų brokoliai atvirame sėjinukuose yra patogiausias ir paprastas būdas, leidžiantis numatyti derliaus kiekį ir sutaupyti kuo daugiau augalų.

Sėklų paruošimas sodinukų auginimui prasideda ankstyvuoju pavasariu. Norint gauti geros ir aukštos kokybės sodinukus, sėklos rūšiuojamos, parenkant tik didelius ir nepažeistus egzempliorius. Jie yra pasėliuose dėžėse, užpildytose neutraliu arba šiek tiek šarminiu pagrindu.

Sėklų sėjimui skirtas dirvožemis turi būti laisvas ir vandeniui pralaidus, todėl dėžutės dugne dedama drenažo medžiaga.

Sėklos dedamos ant žemės 2-3 cm atstumu viena nuo kitos į sekles griovelius. Prieš pirmųjų ūglių atsiradimą, kambario, kuriame auginami daigai, oro temperatūra neturėtų būti žemesnė kaip + 20 ° C, o po daiginių sudygimo ją galima sumažinti iki + 10 ° C.

spenių brokolių sodinukai

Brokolių sodinukai vystosi greitai, todėl per dvi savaites jie turi būti neria. Geriausia rinktis mažus durpių puodus, kurie, atsiradus šilumai, kartu su jaunais augalais gali būti sodinami žemėje.

sodmenų sodinimasPaprastai brokolių sodinukai yra pasodinti ant lovos ne anksčiau kaip po mėnesio po sėklų sėjimo, kai kopūstose atsiranda 5-6 lapai. Brokolių apželdinimas žemyne ​​priemiesčiuose, taip pat kituose šaltuose klimatuose, gaminamas ne anksčiau kaip gegužės mėnesį ir tik gerai pašildytas saulės dirvožemiu.

Related  Vyšnių pomidorai – auga namie ant palangės

Sproko brokolių auginimo technologija

gruntas brokoliamsNegalima nerimauti su dėžėmis ir sodinukais, jūs galite auginti brokolius ant lova iš sėklų. Paprastai sėklos balandžio 2-3 d. Sodinamos dirvožemyje iki 2-3 cm gylio. Kad pirmieji ūgliai brokolių pasirodė kuo greičiau, sodinant sėklą, dirva turėtų būti drėgna.

brokoliai, augantys laukeAuga brokoliai į atvirą žemės Uralo, taip pat į kitus regionus su vėsioje ir trumpą vasarą, tai turėtų būti daroma tik su Pašiltintos ir ankstyvųjų veislių kopūstų pagalba. Vėlyvųjų brendžių naudojimas šiuose regionuose bus netinkamas, nes kopūstų neturi laiko brandinti. Augalinės brokolių sėklos atvirame dirvožemyje šaltose vietose negali būti anksčiau nei gegužės mėnesį.

Brokolių priežiūros ypatumai

Auginimas ir priežiūra brokoliais į atvirą žemės praktiškai nesiskiria nuo kitų veislių kopūstų auginimą, ir bus pagal kiekvieno vasaros gyventojas jėga. Brokoliai kopūstai yra vienas iš nepretenzingas augalų. Tačiau sodinti patenkintas savo gausaus derliaus, į sodą su brokoliais dirvožemio, turėtumėte reguliariai laisvesnė, ir labai kopūstai – tręšti ir laistyti.

Laistymas

laistyti brokoliusBrokolius reikia laistyti bent kartą per savaitę. Kad kopūstų sultingas ir didelis, reikia ne tik šaknų augti, bet ir gausiai purkšti lapus.

Papildomas tręšimas

tankus brokolių galvaKad brokoliai kopūstai būtų malonu su gausiu derliumi, jį reikia šerti tris kartus per sezoną. Pirmą kartą – po 2 savaičių sodinti sodinukus. Tokiu atveju kaip trąšos naudojamos organinės trąšos (pvz., Vištienos mėšlas arba sūrelės).

Kitas aukščiausios rūšies padažas atliekamas druskos pagalba po kelių savaičių po pirmosios. Trečias tręšimas fosforo-kalio trąšomis atliekamas pirmųjų žiedynų atsiradimo metu.

Kenkėjai ir ligos

reikalauja brokolių perdirbimoAuginant ir prižiūrint brokolius lauke, kartais apsunkina kenkėjai ir ligos, kurias gali paveikti tokios kopūstų rūšys. Pagrindiniai brokolių kenkėjai gali būti:

  • šlakas;
  • drugelis-kopūstais drugelis;
  • kopūstai;
  • amarai.

Related  Ką ieškoti renkantis prinokusį ir saldų granatų

Sodinukai, lapai ir žiedynai gali užkrėsti tokias ligas kaip kielis, juodoji kojė, puvinys, mozaika, peronosporozė.

Kenkėjų kontrolei naudojamos specialios cheminės medžiagos. Brokolių ligų atveju pašalinami ligos egzemplioriai iš sodo, o sveikiems žiedynams gydomi specialūs tirpalai.

Derliaus nuėmimas

brokolių žydėjimasPjaustyti brokolių galvutės turėtų būti žalia, nelaukiant geltonos gėlės pasirodymo. Jei brokoliai atvirame lauke žydėjo, jis tampa netinkamas valgyti. Geriau nepašalinti šių galvų ir palikti juos ant lovos gauti sėklos.

Išpjaudę galvą, neplaukite brokolių iš žemės. Brokoliai iš šoninių sinusų labai greitai auga ūgliai, iš kurių galite gauti dar vieną pasėlį.

brokolių derliusPateikė brokolių auga atvirame lauke nuotrauka rodo, kad reguliariai laistyti ir pagarba pagrindinių taisyklių priežiūrą kiekvieną vasarą lankytojas gali gauti turtinga ir aukštos kokybės derliaus tokį naudingą ir skanų kopūstai.

Vaizdo įrašas apie brokolių sodinimą atvirame lauke