gausus vaisiusŠiandien, privačiuose sklypuose, kaip vieną kartą geriausiuose botanikos soduose, galite rasti vaisių augalus iš viso pasaulio. Jokia išimtis – jaučiamas vyšnia, nuotrauka ir veislių aprašymas, padedantys suprasti kultūrą ir rasti savo vietą sode ar sode bet kuriame mūsų šalies regione.

Juodoji vyšninė kilusi iš Tolimųjų Rytų regiono: Kinijos, Korėjos ir Manchurijos. Jo vardas privalo pasodinti gerai pažymėtos balzganą krūva ant lapų, jaunų ūglių, lapkočių, ir net uogų odą.

Augalas yra labai skirtingos išvaizdos iš laukinių ir kultivuojamų rūšių vyšnių, žinomų Europoje, mūsų šalyje buvo atidarytas tik praėjusio amžiaus pradžioje. Suinteresuotos TSRS mokslininkės, atsparios šalčiui, lengvai toleruoja sausrą ir gausius vaisių krūmus. Tolimųjų Rytų ir Europos dalies centre vyko dirbtiniai kultivavimai ir tikslingas juvelyrinių vyšnių atranka.

nykštukasJau 30-aisiais dėka N.N. Тихонова I. V. Michurina ir G.T. Kazmin ne sovietų sodininkai šalinimo buvo apie tuziną šalčiui duoda veislių ir hibridų Prunus tomentosa ir smėlio vyšnių. Vėliau veislės buvo gautas tinka auginti ne tik pajūrio, Kaukazo ir kitų sričių pietuose su gana švelnus klimatas, bet ir centrinėje Rusijoje.

Funkciniai vilnos pasirinkimas skirtingiems regionams

dviejų metų sodinukaiŠiuolaikinės veislių vyšnių veltinio, pagal aprašymus ir įvaizdžio, jis yra didelis vaisių,, hardy krūmų aukštis nuo 1 iki 2,5 metrų, galinčios gaminti iki 15 kg saldžiųjų naudingų uogų.

Veltinis vyšnių geriau rezistai tokios pavojingos ligos kaulavaisių kaip vyšnių lapų vietoje ir klyasterosporioz. Tai yra mažiau jautrūs išpuolių vabzdžių kenkėjų ir daugiau ankstyvas išsivystymas nei įprasta vyšnių. 2-3 metų sodinti lauko šakas krūmų pažodžiui Sukietėjęs su pirmųjų gėlių ir tada pilamas kiaušides.

leafinessTačiau su daugeliu teigiamų bruožų, ir ši kultūra turi savo silpnąsias puses. Reikėtų pažymėti, kad, palyginti su įprastais vyšniais, jos tolimojo Azijos pusbrolis turi trumpesnį gyvenimą. Vaisinių vyšnių veislių aprašyme nurodoma, kad didžiausias krūmo amžius yra 16-19 metai. Tiesą sakant, vidurinėje juostoje po 8-10 metų plantacijos reikalauja kardinolo atnaujinimo.

Related  Burokėlių ligos ir kontrolė: nuotraukos ir aprašymai

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas atrankai jautrių vyšnių veislių Leningrado sričiai ir kitoms šiaurės vakarų regiono vietovėms. Čia dėl to, kad dažnai pavasario atšilimo, vėlesni šalnos, net esant didelei ledo plutos sėkmingų žiemojantiems augalams gali vyprevayut. Panaši situacija atsiranda pasirinkus įvairius veltinio vyšnius Uralui.

Pavojus kultūrai yra pernelyg silpnas ir drėgnas ne per šilta vasara. Tokiais momentais, visi kaulavaisiai gresia moniliosis, todėl ne tik nuostolių pasėliams, bet ir į visą krūmo sunaikinimo.

Jei dažnai kritulių – už regiono norma, sezono sodininkas turės dvi arba tris kartus atlikti iškrovimų fungicidų apdorojimą, taip pat nuolat stebėti krūmo būklę, atlikti jos sanitarinė genėjimas, nepamirškite apie šėrimo ir pašalinti nukritusių lapų ir uogų.

Jei turite, kad tilptų veltinio vyšnių veislių priemiestyje ar kitame regione su storais, rūgštus, ne keista-turtingas organinių dirvožemių, būtina atkreipti dėmesį ne tik nuo sugebėjimo atlaikyti šalčio, bet ir nuo augalų reikalavimų į žemę. Kaip taisyklė, krūmas auga geriau, gausiai ir ilgiau vaisius nuo šviesos, birių gruntų su neutralus arba šiek tiek rūgščios reakcijos.

Jei vietoje dirvožemis neatitinka augalų reikalavimų, jo deoxidized ir sumaišyti su trąšų, smėlio ir durpių į iškrovimo etape. Tada pakartokite procedūrą 4-5 metų periodiškumu. Vyšnios šeriamos kiekvienais metais.

Veltinis Cherry Natalie

jaučiamas vyšnia nataliGalingas aukštas krūmas iki 1,8 metro su 9 kg derlingumu iš augalo. Tamsiai raudonos, lengvai nusiskundžiančios “Natalie” vyšnių prekės ženklo vaisiai pasiekia 4 gramų svorį. Uogos su raudonai sultinga minkšta yra harmoningai saldus ir rūgštus skonis. Derlius nokyla liepos viduryje.

Įvairių veltinio vyšnių Ogonok

veislėŠio vyšnių marškinėlių krūmas aukštyje iki 2,2 metrų atrodo kompaktiškas ir ne pernelyg tankus viduje. Raudona, su plonu odeliu ir tankiu saldžiarūgščiu minkštimu sveria 2,5-4 gramus ir bręsta nuo liepos 18 iki liepos 26 d. Atsižvelgiant į veislės aprašymą, veltinio vyšnių Ogonyok reikia reguliariai laistyti, kitaip augalai gali prarasti pasėlių, arba uogos bus seklių ir mažiau sultingas. Atsparumas šalčiui krūmų yra patenkinamas.

Related  Nuotrauka ir aprašymas bulvių veislių

Velniškas Vyšnių vandenynas Virovskaya

veislėsIki liepos pabaigos laikas surinkti vyšnių krūmus Okeanska Virovskaya. Augalai, kurių aukštis iki 1,8 metro, suteikia iki 9 kg raudonų ovalų uogų, kurių svoris yra 3,6 g. Vaisių skonis yra darnus, turintis mažą rūgščių kiekį. Nepaisant to, kad minkštimas yra tankus ir sultingas, nerekomenduojama transportuoti visuotinės paskirties vaisių.

Veltinio vyšnių sultys

jautrūs vyšnios vaikamsKrūmas su puse metrų pločio vidutinis tankis lapija. Mažo ryškių raudonųjų uogų brandinimo kolekcija vyksta po liepos vidurio. Vaisių odos su bauda netikrosios sveria 3,5 gramų ir turi puikų skonį su stipriu saldumo ir rūgštumas maža. Iš suaugusio krūmo galite surinkti iki 10 kg uogų. Augalai yra savaime derlingi ir reikalauja apdulkintojų.

Aprašymas ir nuotraukos vyšnių veislių Vasara

vilna vyšnių vasaraVyšnių vasarą protėviai sukūrė iki šiol veisėjų išvardyti kitą kultūrą – ar smėlio vyšnių krūmas. Bet sužinoti apie tai tik iš nuotraukos aprašymą tarsi jaučiamas vyšnių požymiai hibridizacijos apsvarstyti sunku. Iš smėlėto vyšnių augalų pasidarė lėtas augimas, ypač akivaizdu per pirmuosius metus po sodinimo. Šviesi, su nelygia raudona spalva, vaisiai yra gana dideli, jų masė yra iki 3,3 gramų. Kūnas yra tankus, šviežias. Uogienų nokinimas prasideda liepos pabaigoje, tada jie gali likti šakose beveik mėnesį. Jei derlius surenkamas, jis turi būti nedelsiant perdirbtas. Žiemos atsparumas augalams yra vidutinis. Suaugęs krūmas suteikia iki 8 kg uogų.

Veltiniai vyšnios

veislė rožinėŠios veislės vidutinio dydžio krūmai gali išsilaikyti iki 9,5 kg rausvai raudonos apvalios uogos. Vaisių skonis yra subalansuotas, saldumo dominavimas. Vidutinis svoris yra 3 gramai. Masinis derlius surenkamas liepos antroje pusėje. Veislės atsparumas šalčiui patenkinamas, augalai netoleruoja drėgmės pertekliaus.

Aprašymas ir nuotraukos vyšnių žiedų klasės Smuglyanka rytuose

klasė tamsi rytinėAntroje liepos pusėje atėjo laikas derliaus Smuglyanka Rytų veislės vyšnių žiedynai. Iš mažų, tik 1,2 metro aukščio krūmų galima surinkti iki 7 kg mėsingų tamsių uogų uogų, kurių vidutinis svoris 2,5 g. Vaisiaus minkštimas yra minkštas, sultingas, raudonas. Augalai yra žiemos atsparūs ir gali būti naudojami kaip savotiška veltinio vyšnių Uralo ir Leningrado sričiai. Vaisiai ir paskiepytų gyvulių formos.

Related  Morkų auginimo agrotechnika

Veltiniai vyšnių veislės Delight

malonus malonumasReikalaujama privalomo formavimo storio pusantro metro krūmų ir rūpestingai gali pagaminti daugiau nei 9 kg šviežių didelių uogų. Vaisiai su ryškia raudona oda ir ta pačia minkštimo masė yra iki 3,5 gramų ir yra išskirti subalansuoto saldaus skonio. Surinkite masinį derlių nuo liepos 10 iki liepos 20 d.

Veltinio vyšnių jubiliejus

jubiliejusHardy žiemos atsparūs krūmai iš tokio veltinio vyšnių Maskvos srities pasiekia 1,7 metro aukštį ir atlaikyti 9 kg uogų apkrova. Vaisiai sveria apie 3,5 gramus, turi gerą desertinių skonį ir gerą išvaizdą. Uogienų skerdimas svyruoja nuo 10 iki 26 d. Veislė nebijo sausros, tačiau drėgmės trūkumo vaisiai pastebimai mažesni.

Veltinio vyšnių veislė Amurka

veltini vyšnios vyšniosEnergingi, su gana retų Crown kultūros įvorių veislių toleruoja stipriomis žiemos, bet negali toleruoti drėgmės perteklių. Antroje vasaros pusėje prasideda didelių, sveriančių daugiau kaip 2,7 g uogų, brendimas. Vaisiai yra labai tankiai sėdi ant šakos, turi šviesią spalvą, sultingas minkštimas su violetiniais atspalviais ir nuostabus desertas skonio. Veislė turi rekordinį derlių, tinkamai pasirūpinant, kad suaugę augalai pasiektų 14,5 kg.

Perkant sodinukai vaisiniai augalai, netikiu istorijas, kad vienas ar kitas iš veltinio vyšnių samoplodnye rūšiuoti. Viskas padaryta valstybės registre augalų veislių reikia apdulkintojų, todėl sodininkai neturėtų apsiriboti sodinti krūmas. Geriausiu atveju derlius iš jo bus vienas šimtas galimo uogų kiekio. Geresnioms apkarpymo krūmams, pasodinti 2-3 metrų atstumu, nepamirštant karūnavimo genėjimo ir retinimo.

Filcinis vyšnia Sibire – video