Aple Melba vaisiaiMelba yra viena iš seniausių pasaulio veislių, sukurta XIX a. Ir vis dar maloniai malonina sodininkus skaniais sultingi vaisiai. Obuolės “Melba” gimimo data laikoma 1898 m. Jau pirmieji obuoliai, kad davė sodinukus iš atvirų apdulkinimo veislių, pavyzdžiui, McIntosh, kaip Kanados veisėjų Otavoje, kad veislė buvo įregistruotas ir pavadintas garbei populiarus per tuos metus dainininkas Nellie Melba. Praėjus keleriems metams Europoje ir Rusijoje pasirodė nepakankamai įvairios vėlyvosios brandos datos.

Tarybų Sąjungoje obelinė Melba, gerai žinoma pagal dabartinių sodininkų nuotraukas, buvo įtraukta į valstybės registrą ir suskirstyta į daugelį šalies regionų. Dėl viduriniosios klasės ir šalčio užšalimo obuolių sodinukų sodinimui rizikos nerekomenduojama Rusijos šiaurėje, įskaitant Sibiro ir Europos šalies, taip pat Tolimuosiuose Rytuose.

Apibūdinimas obelų Melba ir jos vaisiai

Vainiko obuolių žiedaiVidutinis šios veislės medžių dydis yra suapvalintas arba šiek tiek kūgio formos, o jauni augalai – karūnos forma. Kuo vyresnis yra medis, tuo didesnis karūna tampa ir galingesnis kamienas. Tačiau metiniai “Melba” augalai yra praktiškai tiesūs, padengti dideliu žaliąja lapija ir lygiomis raudonomis žievėmis.

Lignified skeleto šakos ir pati suaugusių augalų liemenė yra padengta rudos, santykinai tamsios plutos su rausvu ar oranžinės atspalviu. Obuolių ūgliai Melba:

 • turėti vidutinį ilgį;
 • truputį lazda;
 • padengtos dideliais, šiek tiek išlenktais ovaliais lapais;
 • su daugybe kiaušidžių gali stipriai liestis.

Žydintys atmainos prasideda gana anksti ir lydi Apple Melba charakteristikai, kaip nuotraukoje ir didelių pumpurų gražus rožinės arba raudonos spalvos atspalvis aprašymas.

Melba skiriasi nuo greito atėjimo į vaisių derlių laikotarpį ir didelį derlingumą. Jau trečiuoju ar ketvirtuoju metais pirmieji obuoliai gali pasėti ant jauno medžio, o iš suaugusių obelų sodininkai sunaikina nuo 85 iki 150 kg vaisių.

Aple Melba žydėjimasIr iki 12 metų, obelys išauga kasmet, o tada gausus vaisius trunka su poilsio laikotarpiu. Tokio vaismedžio vaisiai yra sumaišomi, tačiau daugiausia dėl to, kad ant žiedų yra kiaušidžių.

Vidurinėje zonoje antroje rugpjūčio pusėje kvepia Melba vaismedžiai. Apvalaus kūgio formos silpnai šlifuotų obuolių vidutinis svoris yra 130-180 gramų.

Ant ūglių obuoliai pritvirtinami naudojant pailgias lanksčias kirpikus. Pagal Melba obelų aprašymą, vaisiai turi lygią, ploną odą, padengtą gerai pažymėtais karmino fone, su vaškine danga raudonomis juostomis. Pagrindinė obuolių spalva, turinti ryškiai saldainių aromatą ir malonų saldžiųjų rūgščių skonį, yra šviesiai žalios arba beveik balta subrendusiose vaisiuose.

Related  Geriausios agurkų veislės, skirtos marinavimui ir konservavimui

Skanūs aromatiniai vaisiai MelbaSniegas baltas, o kai kuriais atvejais su rožinės spalvos gyslomis, kūnas Melba turi subtilią tekstūros, labai vertinamos kaip šviežių vaisių mėgėjams ir virėjai, kad obuolių šios veislės uogienes, trintos ir skonio marmeladai traukinį. Aromato ir skonio įvairovė Melba obuoliai vertinami ekspertų puikus, ir patvirtina, kad vaisių 100 g, kuri sudaro 10,5 gramų cukraus, 13,4 mg askorbo rūgšties ir apie 10 gramų pektino sudėtį.

Iš šakų pašalinti vaisiai gali būti laikomi iki 100 dienų, transportavimas yra gerai toleruojamas, o iki žiemos jos nepraranda kokybės, esant žemai pliusiai temperatūrai.

Melba obelyse, atsižvelgiant į aprašymą, yra daug privalumų, yra du trūkumai:

 • mažas pasipriešinimas tokiai dažnai pasitaikančiai vaismedžių ligai;
 • galimybė užšalti sunkiomis ir mažomis sniego žiemomis.

Tačiau, tinkamai pasirūpindamas obelų sodinimu, Melba ilgą laiką ir reguliariai gauna puikių aromatinių obuolių derlių.

Apibūdinimas obelų Melba

Tinka ilgalaikiam saugojimui“Melba” prekės ženklo populiarumą ir didelę vertę patvirtina tai, kad remiantis jo pagrindu ir tiesiogiai dalyvaujant buvo sukurtos keletas įdomių veislių ir veislių:

 • Branginama, gauta po daugybės žingsnių atrankos Melba, Purple Ranetki, Pepin šafrano ir Belflermano pagrindu;Rūšiuojamos ir raudonos ankstyvos veislės
 • Ankstyvas alavijas, veisiamas veisėjų Rusijos Papirova ir Melba pagrindu;
 • Raudona anksti, taip pat nugalėjo vietos specialistai, nes kerta pavasarį ir Melbą;
 • Kanados atrankos karavelis, sukurtas Melba ir Crimson Beauty pagrindu;Ankstyvosios ir raudonos veislės
 • “Prima”, tai yra JAV specialistų darbo rezultatas, kuris buvo visiškai atsparus šparaginių vaisių augalams.

Be to, obelų sodo sodiniuose galite pamatyti Melba klonus su didesniais ir ryškiai spalvotais vaisiais, padidėjusią žiemos atsparumą ir atsparumą vaismedžiams pavojingam šparui. Tai yra “Red Melba” ir “Melba” dukterinė veislė, platinama netoli Sankt Peterburgo ir kitų šiaurės vakarų šalies.

Apklijuoti obelų Melba ir rūpintis sodinukais

Melbų obelų apželdinimas ir priežiūra nereikalauja sodininkystės specialių įgūdžių ir žinių, tačiau verta rimtai renkantis vietą vaismedžių auginimui.

Vaisiai pasirengę derliaus nuėmimoGerai apšviestoje Melbio obelų srityje, kaip ir nuotraukoje, jie bus tikrai patenkinti dideliais raudonaisiais vaisiais. Jei šviesos nepakanka, obuoliai yra maži, jie susikaupia mažiau cukraus, o tai neigiamai veikia skonį.

Negalima medžiui nukentėti nuo drėgmės sąstingio, kurios priežastis gali būti:

 • pavasarinis tirpimas sniego;
 • ilgas rudens krituliai;
 • dirvožemio vandens artumas.

Related  Kaip tinkamai padaryti petunijos piketą

Jei egzistuoja tokia rizika, vietoje, skirtoje obelų sodinimui, pasidarykite galingą drenažą arba įrengkite dirbtinį aukštį. Dėl obuolių, dirvožemis yra būtinas ne tik turint gerą maistingųjų medžiagų kiekį ir drėgmę, bet ir pakankamai oro pralaidumą. Jei vaismedis pasodintas tankiame molingame dirvožemyje ar chernozem, smėlio, durpių, dolomito ir kalkių miltų negalima išvengti esant pernelyg dideliam rūgštingumui.

Puikus skonisAugalo intensyvumas ir obelų vainiko Melba dydis lemia šios kultūros sodinimo schemą:

 • Kai vaikštant sode, rekomenduojama išlaikyti ne mažiau kaip 8 metrų atstumu tarp eilių ir 3 metrų tarp augalų.
 • Jei naudojama kvadratinė schema, atstumas tarp iškrovimo duobių yra apie septynis metrus.

Per sodinimas ir priežiūra obelų naudojami tolesniems organinėmis ir mineralinėmis trąšomis, kad yra įvesta į radikalių tvarsliava formos dirvožemyje ir skatinti spartų augalų priklausomybę, ankstyvą augimą ir vaisinės aktyvus.

Teisingas sodinukų sodinimasIki sodinimo obelų metu dirvožemis turi atsiskaityti ir ekologiškas perepret neužgauti konkurso šaknis jaunų medžių. Šaknies sėklų sistema yra kruopščiai ir labai kruopščiai ištiesinta, o užpildžius duobę dirvožemiu, šaknies kaklelis neturėtų būti padengtas dirvožemiu. Nuo obuolių veislių Melba, iš aprašymo, gali būti paveiktos šalčio, tada rudenį turėtų apsaugoti sapling iki pastovus sniego danga nebus rodomas svetainėje. Kad tai padarytumėte, galite naudoti bet kokias paslėptas medžiagas, leidžiančias ore patekti į lazdele ir neskirti graužikų ir kenkėjų.

Per pirmuosius kelerius gyvenimo metus, pasodinus obelą, augalas normalizuojamas, pradžioje pašalinamas pavasarį, o tada dauguma pumpurų formuojasi. Ši priemonė leis jaunam obelui greičiau aklimatizuotis ir įgyti stiprybės dabartinei vaisių guoliai. Vėlesniais metais medienos apkrova reguliuojama, ištraukiama žalia kiaušidė, riešuto dydis.

Melba obuolių žiedų maitinimas

Gausus žydėjimas ir vaisius priklauso nuo priežiūrosDėl draugiško derliaus nuėmimo pirmoji obelų padažas turėtų būti pavasarį pradžioje. Kaip ir sodinti, dirvožemyje po karūna, likusios organinės medžiagos yra nuimamos nuo 5 iki 15 kg vienam metrui. Ir, kai ruošiant plantacinius žydėjimo išskyrus humuso ar mėšlo šėrimo turėtų apimti kompleksinių trąšų, arba atskirai apie 45-55 g kalio chlorido ir 120-145 gramų obuolių superfosfatas. Gera Melba obelų padažas taip pat bus medžio pelenai. Trąšų kiekį ir kiekį gali pakoreguoti augintojas, priklausomai nuo konkrečių obelų auginimo sąlygų, dirvožemio derlingumo ir klimato ypatybių.

Vasarą, kol antroje pusėje arba rugpjūčio, obuolių 2-3 kartus šeriami skysto azoto junginių, pvz skiesti santykiu 1: 10 ir infuzijos humuso, mėšlo, vištienos mėšlo, arba “žaliajai trąšai” pagrįsta dilgėlių, grūdų ar pašarų žolės.

Pradėjus masę nokti, svarbu apriboti azoto priėmimą medeliais, kad būtų išvengta ūglių nokinimo ir žindymo obelų paruošimo.

Vasaros metu obelų laistymo ypatybės

Dėl vaisių augimo reikia laistytiDrėgnis yra būtinas medžiams, nuo to laiko, kol obelys pasodintas, ir visą augalo gyvenimą. Jei pavasarį dirvožemis padaro laistomu vandeniu, tada vasarą, kai pasirodo kiaušidė ir prasideda derliaus nokinimas, laistyti obuolių negalima. Priklausomai nuo dirvožemio sugebėjimo išlaikyti drėgmę ir oro sąlygas, kiekvienas suaugęs medis kas savaitę turi gauti nuo 10 iki 18 litrų vandens.

Vasarą obuolių laistymas ypač svarbus laikotarpiu nuo liepos iki rugpjūčio, kai vasaros nokinimo laikotarpio veislės aktyviai augina vaisius. Jei vaismedžiai šiuo metu gaus mažiau vandens, pagal karūną pamatysite kritusius neprisotinusius vaisius.

Bet derliaus nuostoliai laukia sodininkas, ne tik šiemet, bet ir į kitą sezoną, nes vasaros mėnesiais aktyviai klojant žiedpumpurių, kuriomis siekiama užtikrinti, kad ateityje gerų rezultatų pasiekimas. Aktyvus obuolių laistymas vasarą iki rugpjūčio vidurio, o tada dirvoje dirvožemį sudrėkinkite tik esant reikalui. Drėgmės perteklius sezono pabaigoje jau neveikia vaisių kokybės, tačiau tai daro neigiamą poveikį susiformavusių ūglių nokinimo.

Related  Glaudžiai susipažinkite su spanguolėmis – kur auga ir kaip ją surinkti

Mulčiavimas aplink bagažąVasarą ypatingai skubi dirvožemio mulčiavimas pagal Melba obelų kroną. Šis metodas išsaugo dirvožemio silpnumą ir neleidžia drėgmei, kurią augalas turi išgaruoti.

Karūnos formavimas ir genėjimas Melba

Augalų medžių genėjimo principasKompetentingai ir laiku nuimant obelius yra medžių sveikatos ir reguliarių vaisių garantija. Geriausias šios procedūros laikas yra ankstyvasis pavasaris, kai aktyvus sulčių judėjimas ir inkstų pabudimas dar nepradėjo vaismedžiams.

Pirmieji kelerių metų obuolių gyvenime reikia formuoti genėjimo būdus, o tai užtikrina sveiką sveiką karūną, paruoštą reguliariai auginti.

Greičiausi vaisių šakų klijavimas, centrinis laidininkas yra nukirstas iki trečdalio, kuris riboja vertikalų medžio augimą ir skatina šoninių ūglių vystymąsi. Suaugęs medis palaipsniui mažina derlių, o pagrindinis vaisius perkeliamas į viršutinę, neprieinamąją karūnos dalį. Šiuo atveju Melba obelys, kaip ir nuotraukoje, reikalauja tiek metinės sanitarinės, tiek atjauninančios genėjimo. Kad augalas nebūtų pernelyg sužalotas, didelių šakų pašalinimas atliekamas palaipsniui, pakeičiant keletą ūglių per metus.

Vaizdo įrašas apie obuolį Melbą