granuliuotas karbamidasKiekvienas vasaros gyventojas, kuris savo sklype augina daržoves ir vaisių-uogų augalus, labai žino apie trąšas, kurios turėtų būti naudojamos dėl didžiausio derlingumo. Tarp pašarų ir pramoninės produkcijos trąšų grupės ypatingas dėmesys skiriamas azoto trąšoms. Daugeliui augalų azoto dažnai nepakanka visiškam vegetatyviniam vystymuisi ir veiksmingam vaisių auginimui.

Viena iš populiariausių azoto trąšų yra karbamidas. Tai vadinamoji karbamido dalis žmonėse, kurios sudėtyje yra 50% azoto. Karbamido cheminė formulė yra tokia.

cheminė formulė karbamidoTodėl tai laikoma labiausiai koncentruotomis trąšomis, kurias galima įsigyti chemijos pramonės arsenale.

Karbamidas dažnai gaminamas granuliuotos formos. Daugeliu atvejų gaminamų granulių pakuotės skiriasi, nes įvestos dozės visada apskaičiuojamos iš dirvožemio sričių. Jei azoto trąšos yra taikomos priemiesčio zonoje, galite įsigyti vieną ar tris kilogramus pakuotės.

karbamido pakuotė kilogramaisJei auginami visi laukai, patartina pirkti karbamidą polietileno maišeliuose.

Trąšos karbamidas yra sunkiausia medžiaga struktūros, kuri nėra pajėgi absorbuoti drėgmės perteklių iš aplinkos, susijusios su tuo, ką turi ilgą galiojimo laiką, puikią birus kokybę, kurią labai gerai išsklaidomą naudojimo praktikos metu.

Pagrindiniai karbamido naudojimo privalumai:

  • azoto trąšos turi savybę reguliuoti bet kokių augalų rūšių vegetatyvinės masės augimą;
  • karbamido įvedimas grūdinių kultūrų auginimu padidina baltymų ir glitimo kiekį gautame grūdų derliuje;
  • Aukštas visų kultūrų derlius tiesiogiai priklauso nuo pakankamo azoto kiekio dirvožemyje, kuriame jie auginami.

Tinkamas karbamido panaudojimas

Jei pageidaujate patręšti dirvą bet trąšų, visada reikia žinoti, paskleidimo normą, o ne pakenkti, bet, priešingai, sukurti palankiausias sąlygas vystymuisi ir augimui sodinami arba pasodinti augalai.

Karbamidas kaip trąša gali būti naudojamas granuliuotos arba ištirpinto skysčio pavidalu.

Skirtingų pasėlių karbamido pasiskirstymo greitis yra skirtingas, žemiau yra jų taikymas prieš sėją:

  • rapsai, miežiai, kviečiai, rugiai – du kilogramai vienam kvadratiniam metrui ateities pasodinti plotai;
  • bulves, pašarus ir cukrinius runkelius – du kilogramus vienam kvadratiniam metrui;
  • svogūnai, pomidorai, morkos ir kopūstai – dvidešimt trisdešimt gramų vienam kvadratiniam metrui apsodinto ploto.

Related  Pagrindiniai agrastų sodinimo būdai

Norint sodinti ir sodinti jau pasodintus pasėlius, taikomos tokios normos:

  • už rugius, rapsus, kviečius ir miežius, pusantro kilogramo karbamido per šimtus kvadratinių metrų;
  • runkelių pašarams ir cukrui, taip pat bulvėms – vienam su puse kilogramų už šimtus kvadratinių metrų;
  • už kukurūzus, sodo vaismedžius ir krūmus – dešimt gramų už kvadratinį metrą.

Į pašarą rožių krūmų ir daržovių sodinukus ruošiasi specialų sprendimą, kurių sudėtyje yra tokių proporcijų: 10 litrų šalto vandens ištirpinti 90 gramų karbamido.

Pagrindinis taškas trąšų efektyvumą – nepersistenkite su azoto kiekį, nes perteklių gali neigiamai paveikti ūgliai ir jau ėmėsi sodinukai.

Atminkite, kad azoto trąšų karbamido turėtų būti sustabdytas dirvožemyje, nes cheminės reakcijos, karbamido elementų iš dirvožemio bakterijų akimirksniu, karbamido per trumpą laiką virsta amoniaku, kuris išgaruoja per greitai, o tai savo ruožtu sukelia nuostolius azoto, kuris yra toks būtinas žemės siekiant tiekti augalus naudingomis medžiagomis.

Kai makiažas yra atliekamas sklaidos granules rankiniu būdu arba mechanizuotas būdas, po privalomą atributą turi būti atlikta daug vandens tręšti žemės ūkio plantacijas.

Dažnai karbamidas imamas už niterą. Tačiau jie yra skirtingi trąšų struktūroje. Saltpeter yra mažiau atsparus šlapioms sąlygoms, o karbamidas gerai veikia įvairiuose dirvožemio srityse – sausas ir per drėgnas.

Pirmosiomis naudojimo dienomis karbamidas pasireiškia šiek tiek šarminėmis trąšomis, kurios yra labai naudingos rūgštiniams ir šiek tiek rūgštiniams dirvožemiams.

Į dirvą azoto trąšų gali būti visiškai absorbuojamas augančių augalų, ir gali būti tam tikra procentinė dirvožemyje, bet yra jame, karbamido nekeičia jo cheminė sudėtis ir teigiamą poveikį vėliau sėti augalų.

Karbamidas yra labai ištikimi lapiją ir ūgliai poveikio, nėra pajėgi atkaitinimo augalus kaip nitratas, todėl taikytinas abiejų išorinių apdorojimo augalų ir dirvožemio padažu.

Related  Jūsų sodas pagražins kriaušių Talgaro grožį

Kitas karbamido panaudojimas sode (video)