actinidas apdailojeSodas parduotuvėse populiarėja aktinidija, kurios auginimas ir priežiūra yra labai paprasta, o rezultatas yra malonus. Iš krūmo, priklausomai nuo amžiaus, galite surinkti bent 20 kg skanių vaisių. Kas tai yra? Kad nebūtų verbose, mes pasakysime, kad viena iš šio augalo veislių yra kivi. Taigi, koks turėtų būti stebuklo pusbrolis, reikalaujantis didelio derliaus?

Trumpa informacija apie Actinidia

skanūs aktinidijų vaisiaiActinidia yra dekoratyvinis ir medicininis krūmų vynmedis, kasmet gaunamas gausus derlius. Gimtoji žemė yra Kinija. Be pajūrio, Tolimųjų Rytų dažnai pasitaiko laukinių Actinidia, ant kurių pagrindu atnešė žiemos šalčiams atsparūs veislių, kurios gali augti ir duoti vaisių mūsų sąlygomis daug. Dažniausiai augalas nerandamas krūmo pavidalu, bet vaisių forma, kuri apima kivius.

Dėl dažnumo aktinidijų, dažnai sodinami vertikaliai apželdinimo verandos, namai, pavėsinės, pergoliai, tvoros, trellises. Ypač gražus augalas daugelio pumpurų atidarymo laikotarpiu (birželio pradžioje). Rugpjūčio-rugsėjo mėn. Jų vietoje yra 13-18 g sveriančių vaisių.

Vaisius galima valgyti šviežiai, virti džemą, kompotą, marmeladą, pastilę arba įdėti į kepinius. Džiovinti ir džiovinti vaisiai skonis kažkas kaip razinos.

Pasiruošimas sodinti

Dėl aktinidijų auginimo ir palaikymo reikalingos įvairios manipuliacijos, nuo kurių priklauso tinkamas augalo vystymasis. Dėl šaknies sistemos pažeidžiamumo nusipirkti tie augalai, iš kurių jie yra padengti.

Aktinidija kategoriškai negali būti palikta plika šaknų sistema šilumos ar vėjo.

Pirkti turėtų būti sėjinukai tris ar daugiau metų. Ir tai turėtų būti tiek vyriška, tiek moteriška santykiu 1-2: 5, atitinkamai, nes aktinidija yra dvisluoksnis augalas, o perepylienie yra įmanoma tik tarp tokio tipo augalų.

actinidijų žydėjimasAugalo ląstelę lemia pirmųjų žydėjimo gėlių struktūra. Vyriškame egzemplioriuje yra pumpurai su daugybe tamsių, tačiau jiems trūksta pūslės. Be to, gėlės yra žiedynai iš 6 ar daugiau pumpurų. Dėl vyriškų augalų pasižymi tamsiai žalia viršutine puse lapų, kurie vasarą prisiima baltos dažymas plaukus, o tada rožinė-raudona.

Moteriška augalas turi ir tuurių, ir pestle, bet pirmoji nedalyvauja apdulkinime. Dulkių gėlės gaunamos dėl vėjo, bitės ir kamanių. Skirtingai nuo vyriškojo augalo, pumpurai yra vieni. Kalbant apie lapų spalvą, moterų krūmai rudenį pakeičia į rusvą.

Blauzdos yra įdedamos į šonų eglių lapų ašį. Žydėjimo laikas yra 10 dienų, po kurio augalų patelių žiedai sudaro kiaušidės, iš kurių atsiranda šviesiai oranžinės arba gelsvai žalsvos spalvos atspalvių vaisiai.

Pasirinkite vietą

aktinidijų nusileidimo vietaActinidia yra laipiojimo augalas, todėl dažnai pasodinamas namo sienomis, gyvatvores, pavėsinės ir kitos konstrukcijos. Be to, šis susitarimas žiemą saugo augalą ir retai užšąla.

Related  Pasirinkite savo sodo pupeles

Actinidia natūrali aplinka nori “ažūriniai” penumbroje iš nedidelio miškų, todėl, kad augalų sode auginimas, pageidautina pasirinkti vietą su identiškomis sąlygomis ir apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Actinidijai nepatinka vieta, kurioje vanduo ilgesnį laiką stagnuoja, todėl nerekomenduojama jį auginti drenuojant ir medžio kamienuose.

Teisingas nusileidimas

aktinidijų sodinimasPavasarinės aktinidijos priežiūra reiškia teisingą tūpimą. Į dirvą augalas yra nepagrįstas. Natūralioje aplinkoje auga žemėje su mažu fosforo ir azoto kiekiu. Absoliučiai netinkami šarminiai ir molio dirvožemiai. Pageidautina, kad yra rūgštus, šiek tiek rūgštus, blogiausiu atveju neutralus. Tai paaiškina, kad negalima naudoti kalkių kaip trąšų. Geriau sodinti augalus pavasario sezono metu, bet taip pat galima rudens metu 2-3 savaites prieš šalnų.

Rudens sodinimas atliekamas tik 2-3 metų amžiaus augalams.

Skirti sodinti, kasti 60 * 60 cm skylių, įdėkite į juos 10-15 cm drenažo (akmenukai, keramzitas, skalda). Kiekvienoje skylę pridėti daug dirvožemio, maišant 2-3 šaukštus. Medienos pelenai, 10 kg humuso ir 0,15 kg superfosfato.

Labai draudžiama gaminti kalkes ar mėšlą!

Vos tik žemė nusėda, jie pradeda sodinti augalus, anksčiau išpylę į skylę žemę, kurioje nėra trąšų, ant kurios yra sodinukų. Tarp krūmų turėtų būti 1,5-2,5 m atstumas. Po sodinimo sodinukai yra laistomi (apie 2-3 kaušeliai vienetui), švelniai suminkštinkite žemę taip, kad šaknies kaklelis būtų suderintas su žeme. Virš mulčiavimo durpių, pjuvenų, komposto, pušų žievės.

Palaikykite gamyklą vertikaliai

actinidijų gobelenasIš karto po iškrovimo reikia įdėti atramines aktinidijas (skeletus, raišeles) – dviejų metrų betoną ar medį, tarp kurių viela ištempta 3-4 eilėmis. Orientuokite rėmą iš rytų į vakarus. Augalai dedami pietinėje pusėje, formuojant ant atramos korpuso arba ventiliatoriaus formos.

Aktinidijos priežiūra

actinidija pavasarįPriežiūra apima laistymą, tręšimą, mulčiavimą ir genėjimą. Drėkinamuoju augalu reikia gerai purkšti ryte ir vakare. Ypač būtina atlikti procedūrą šilumos.

Aktyvidijų auginimas ir priežiūra per ilgą sausrą yra tokia. Kad augalas neprarastų lapijos, jį laistyti kiekvieną savaitę sudaro 6-8 kibirai vandens vienam vienetui. Priešingu atveju, nulupus lapiją, augalas negali auginti naujo ir užšaldyti žiemą.

Nukreipkite vaisingumo procedūrą dažnai, tuo pat metu vaistinė, bet ne labai giliai, kad nepažeistumėte šaknų sistemos.

 

Actinidijos svarbu gauti trąšas, nes tai padidina atsparumą šalčiui, stimuliuoja jaunų ūglių augimą ir prisideda prie didesnio derlingumo. Klausimas, kaip pavalgyti aktinidiją, greitai išspręsta.

Ankstyvą pavasarį fosforo, azoto ir kalio trąšos dedamos santykiu 20:35:20 g vienam m². Kai prasideda nustatyti vaisių, veikti antrąją “laikotarpis”, įvedant panašių trąšų, bet 10-12 / 15-20 / 10-12 g per 1 m² santykis. Paskutinė viršutinė apdaila atliekama rugsėjo viduryje, kai derlius nuimamas, naudojant fosforo ir kalio mišinį, po 20 g. Trąšas turėtų būti tolygiai paskirstytas dirvožemyje, o po kasimo iki 10-12 cm gylio ir gausiai laistyti kiekvieną krūmą.

Related  22 originalūs būdai spręsti sodo ir sodo problemas – kepimo soda

Apipjaustymas

aktinidijų apipjaustymasKad būtų išvengta kraujagyslės vainiko, genėjimas atliekamas.

Procedūra atliekama tik už aktinidijas, kurios pasiekė 3-4 metų amžiaus.

Manipuliacija atliekama visą vasarą, po to filialai dedami ant aktinidijų atramos norima kryptimi. Taip pat atlikite užspaudimą, kuris sustabdo šakų augimą.

Atjauninti 8-10 metų augalų atliekamas genėjimas senų skeleto šakos, paliekant tik kelmas nuo vynuogynų 30-40 cm.

Genėjimas Actinidia pavasarį ir rudenį nėra atliekamas dėl stipraus sūrio. Priešingu atveju, augalas mirs.

Su rudens jaunų 2-3 paimtiems iš bokštų ir uosto durpių vasaros vynuogynų, sausų lapų, eglės šakų, 20 cm minimumo pradžios, pradėjus nuodų graužikams, todėl jie nebuvo kasti lizdą. Suaugusiųjų aktinidija nėra būtina padengti.

Reprodukcija

Jei užsiimate augalų auginimu, anksčiau ar vėliau jus domina, kaip dauginti aktinidiją. Reprodukcijos procesas yra gana paprastas, todėl sodininkas gali savarankiškai augti ir vyrų, ir moterų egzempliorius. Tokiu atveju lytis ir veislės savybės paveldimos nuo tėvų iki kūdikio (išskyrus sėklų metodo naudojimą).

Lankų linijų metodas

Pasibaigus pavasario sap srautas pabaigoje ir žydi jauni lapai pasirinkti ilgiausia ir labiausiai gerai išvystyta augimo pabėgti, nukreiptą žemyn, ir patarimas yra pritvirtintas prie žemės, apibarstyti vietovardžių prishpilivaniya 10-15 cm dirvožemio sluoksnis. Gorka turėtų būti pilama ir padengta pjuvenomis ar humusu.

Kitų metų rudenį ar pavasarį veislės ir motininis krūmas padalijami, o kūdikis persodinamas į nuolatinę vietą.

Pjovimas

aktinidijų auginiaiDažnai sodininkai domisi, kaip pavasarį dauginti actinidijas su kirtimais. Tai daroma dviem būdais.

Auginiai su žaliomis ūgliais

C supjaustyti ryte pradžios birželio pasirinktas kelių stiprių filialai-vienmetis 0,5-1 m ilgio ir iš karto dedamas į vandens indelį išvengti vysti. Kiekviena šaka padalintas į fragmentus 10-15 cm, o pasėti į (šiek tiek rūgštus arba neutralų), kuris iš anksto pagamintas pelėsių ir upių smėlis santykiu 1: 2, taip pat mineralinės kompleksinės trąšos, kurių sudėtyje nėra chloro (už 1 m² pakankamai 100g) .

Sodinimas atliekamas 60º kampu, 5 cm atstumu tarp atraižos ir 10 cm tarp eilučių. Šiuo atveju vidutinis inkstas šakoje turėtų būti dirvožemio lygyje. Aplink kirtimus dirva ištempiama ir išpilama, o ant dugno dengiama dviguba marlė, kuri pašalinama po 2 savaičių.

Related  Sodo sklypo vaismedžiai ir krūmai

Prieš žiemos kirtimų pradžia paslėpti po lapais ir pavasarį, lapai dar nėra suklestėjo, persodinami į nuolatinę vietą augimo.

Lignified spygliuočių metodas

Šiuo metodu aktinidijų dauginimas atliekamas taip. Sumedėjusių atraižos yra sumažinti vėlyvo rudens, surišti į ryšulius ir saugomi tol, kol spyruoklė yra vertikaliai į dėžutę pripildytas smėliu 1-5 ° C ne daugiau. Sodinimas atliekamas šiltnamyje ir laistomas kartą per dvi dienas. Jie rūpinasi žaliais kirtimais.

Sėklų metodas

aktinidijų proliferacija sėklomisIšvalius prinokusius vaisius, o paskui plaunant, gautos sėklos džiovinamos ant popieriaus. Tada per pirmuosius dešimt metų gruodžio jie mirkyti 4 dienas, 2 cm vandens įlankos, susmulkintos ir 0,5 cm gylyje pasėtos į indus, užpildytus žievės ir upės smėlio mišiniu.

Daigai turėtų būti purškiami ir apsodinti nuo tiesioginių saulės spindulių. Po 3-4 lapų atsiradimo jaunuoliai persodinami į šiltnamį. Gėlinimas vyksta po 3-5 metų amžiaus, po kurio augalas persodinamas į nuolatinę dirvožemio vietą.

Ligos ir kenkėjai

kačių aktinidijų apsaugaAugalai yra gana atsparūs ligoms ir retai kenkia kenkėjai. Jei aktinidijų auginimo metu laikomasi priežiūros taisyklių, krūmai tampa beveik nepažeidžiami.

Nuo augalų ligos gali turėti įtakos filostiktozom, vaisių puvinio, miltligės, pilka pelėsių arba žalia tipo, grybelinės ligos, sukelia dėmes ant lapų. Kilus problemoms, pašalinamos ligos augalo dalys. Kaip prevencinis tikslas, augalai yra apdorojami Bordo purkštuvu (1%) iš karto po inkstų atsiradimo. Procedūrą pakartokite po 2 savaičių. Siekiant kovoti su miltligėmis, atliekama dviguba (su 10 dienų pertrauka) kepimo soda (0,5% rr).

Tarp vabzdžių atnešti didelę žalą į gamyklą fauna, lapų fauna ir jų lervų, kurios maitinasi pumpurai, lapai ir vaisiai, taip pat lacewing vikšrai kishmishevoy kandys, vabalai. Reljefas pavasarį ir rudenį apdoroja dirvožemį ir visą augalą su Bordo ličio, kuris žudo žiemojo ar žiemojančių kenkėjų ir jų lervas.

Ironiška, kad kenkėjai yra … katės. Po sniego kritimo gyvuliai iškasia šaknis, taip pakenkdami ir valgydami jaunus ūglius. Todėl, kai tik augalai buvo pasodinti, jie turi apsaugoti tvora iš vielos, palaidoti jį 10 cm į žemę ir padaryti iš viršelio natūra, kad katės negalėjo gauti į medį iš viršaus.

Veiksminga aktinidijų priežiūra padės augti sveikas krūmas, kuris vėliau dosniai grąžins didelį skanių vaisių derlių.

Vaizdo įrašas apie aktinidijų augimą