plody plodiny v záhrade pri chateUmiestnenie slivky na záhrade každý letný sny. Predpokladá sa, že nenáročná slivka, výsadba a starostlivosť bude akceptovaná každým. Je to tak? Medzi rôznymi odrodami je vždy vhodná. Ale existujú prvky, ktoré nezaisťujú, že môžete dlho čakať s nádejou na kvitnutie, ale nikdy sa nepokúšajte slivky z vlastnej záhrady. Ako si vybrať sadenice, nájsť miesto pre strom, rastlinu a starostlivo sa starať – náš článok.

Výber miesta slivky

výber pristávacieho miesta pre slivkyTerén musí byť vlnitý, svahy sú plytké a široké, nie sú zakryté inými stromami. Z budov a plôch by mala byť vzdialenosť 5 metrov. V doline strom nebude rásť. Ak je “potrubie” organizované s konštantným fúkaním – tiež nevhodné. Podzemná voda by mala byť nižšia ako 1,5 metra.

Nemôžete pestovať slivku na mieste, kde vzrástla čerstvo pestovaná záhrada. Zásoby pôdy by mali získať silu a výživu najmenej 4 roky. Najlepšia pôda pre strom je pôda alebo piesčitá pôda. Korene slivky idú ďaleko do hlbín a nemajú sa vyplávať podzemnými vodami. Ak sa vyskytne problém – musíte strom postaviť v rade s výškou 50-70 cm a miesto vyčerpané špeciálnymi výkopmi. Po výsadbe bude starostlivosť o slivku zahŕňať postupné ročné rozšírenie o 10-15 cm od polomeru kvetinového záhonu – miesto pre korene.

slivková záhradaPre dobré výnosy je potrebné pestovať slivky rôznych odrôd kompatibilné s opeľovaním. Stromy by mali byť umiestnené vo vzdialenosti najmenej 3 metre. V okolí by sa nemali nachádzať tieňové výsadby.

Oblasť, na ktorej bude slivka rásť, vykopáva čo najhlbšie. V ideálnom prípade je to 70 cm. Táto technika sa používa na nasýtenie zeminy vzduchom. Miesto pod umývadlom sa začína variť 2-3 roky pred zasadením stromu.

Ak je pôda kyslá, je vápna. Okrem vápna sa do rašelinovej pôdy pridáva aj piesok a popol. Na obnovenie plodnosti je vhodné po aplikácii organických hnojív po aplikácii EM-1 Baikal. Vysádzanie sliviek a opustenie po príprave miesta nebude spôsobovať ťažkosti.

Ako si vybrať správne sadenice

výber sadivového materiáluZáhradník má tri spôsoby nákupu sadby:

  1. V škôlke, kde si môžete kúpiť odrodovú sadenicu a opeľovač. Tam môžete získať potrebnú radu o vlastnostiach odrody a ako pestovať slivku. Pri výbere sadenice sa riadte prezentovaným obrázkom. Ak je možné vybrať rastlinu s otvoreným koreňom alebo v kontajneri, je najlepšie ju otvoriť. Jasne ukazuje všetky nuansy vývoja. Koreň musí byť v chatrčí.
  2. Môžete získať zadarmo sadby pomocou odrezkov. Vezmite z materskej rastliny mladé vetvičky, ktoré sa podarilo zasasiť, starostlivo oddeliť a držať vo vode po dobu 10 dní. Zobrazí sa kalus. Vetvičky zakorenené v podklade piesku a rašeliny, napojené fosfátovanou vodou. Korene rastú za 10 až 40 dní. V čase nástupu stabilných mrazov sa výhonky úplne pokropia rašelinou a nechajú sa na zimovanie.
  3. Pestovať sadenice z kameňa.

Related  Všetky najzaujímavejšie o vodných melónov

zakorenenie odrezkovKaždá sadenica by nemala byť staršia ako 2 roky. Pri výsadbe by mali byť obličky opuchnuté, ale nie otvorené. Ak chcete kúpiť na jar, sadenice so suchými obličkami je nemožné – dostal sa pod mráz. Jesenná výsadba sa uskutočňuje 1,5 mesiaca pred stabilnými mrazmi.

Na jeseň nie je sadenice orezaná. Na jar by sa mali skracovať vetvičky, aby slabý koreňový systém mohol kŕmiť malé množstvo suchozemskej hmoty. Pravidlo je – čím slabší je koreňový systém sadenice, tým viac je potrebné odstrihnúť výhonky pri tvorbe koruny.

vysadenie slivky na jarPlodová jamačka je pripravená v dostatočnom časovom predstihu, je naplnená podkladom humusu, fosforu a draselných hnojív a úrodnej pôde na polovicu. Korene sú umiestnené na kopci a úhľadne zakončené obvyklým horným povrchom. V takomto prípade je pôda zhutnená na premiestňovanie vzduchu. Korenie krku by mala zostať nad úrovňou výsadby, ale je posypané. Neskôr sa strom usadí. V čerstvej diere, po výsadbe, nalejte niekoľko vedierka vody a mulčovanie. Na severnej strane fixujú vklad, na ktorý je sadenica pripojená. Starostlivosť o slivku po výsadbe je včasné zalievanie a uvoľňovanie pôdy.

Jarná starostlivosť o slivku

spracovanie sliviek na jarNa jar nielen stromy bdieť, ale aj hmyzí škodcovia, spóry chorôb. Preto starostlivosť o slivkovú pružinu začína preventívnym striekaním síranom medi. Prvý sprej môžete postriekať nitrofénom, aby ste zabili zimujúce roztoče. Okrem toho sú nainštalované zachytené pásy, kmene stromov sú bielené insekticídmi pridanými do vápna. Na ochranu šveste bude vyžadovať štvornásobné spracovanie síranu medi so silou 1%:

  • na opuchnutých púčoch;
  • na zelený kužeľ;
  • na kvetných pukov;
  • týždeň po kvete.

Preventívne ošetrenie sa vykonáva na zničenie kolónií škodcov, ktoré zimu v záhrade.

úroda sliviekAby strom mohol nasmerovať svoje sily na formovanie plodiny, slivky sú prerezané na jar v súlade so schémou pre mladý a ovocný strom. Účelom prerezania sadenice je správne vytvoriť korunu, aby sa vytvoril správny pomer stredných výhonkov a ovocných vrstiev. Súčasne sa vytvárajú skeletálne vetvy, odstránia sa ďalšie povrchové formácie. Prerezávanie je vykonané, aby pracovali spacie puky, pretože celá plodina je len na mladom raste.

Slivka sa podrobí sanitárnemu prerezaniu. Po vytvorení pružiny cez konáre musí vrabec lietať rovnomerne vo všetkých smeroch.

Ďalší strom je len začiatok mokrej toky a časť prírodnej organickej hmoty bola zavedená do kmeňa stromu dospelého stromu. Starostlivosť o slivkovú pružinu zabezpečuje obnovu sily stromu po zimovaní. Z tohto dôvodu sú nevyhnutné opatrenia na dosiahnutie vrcholového obliekania a jarného množstva zavlažovania. Pri zavlažovaní pridajte dusičnan amónny do výpočtu vrecka na koreň zavlažovacej vody. Starostlivý postoj k stromu ho zachráni pred trápením a inými nešťasmi.jarná tvorba koruniek

Related  Výhody a poškodenie záhradnej reďkovky

Starostlivosť o slivku po kvete

zelený vývar pre slivkyNa vytvorenie plodiny musí strom spracovať prijaté potraviny do charakteristického súboru organických a minerálnych zložiek, z ktorých je krém vyrobený. Ako kŕmiť slivku po kvete? Prírodné organické látky, zelené bujóny, naliate do kmeňov, pomôžu kŕmiť korene. Pripravte zmes 2 čajových lyžičiek močoviny a 3 nitrofoski na vodu. Každý ovocný strom vyžaduje 25 litrov. Súčasne pokračuje hojné zavlažovanie stromu.

zalievanie stromovAko sa starať o slivku v auguste? Mesiac pred zberom sa stromy kŕmia zmesou, ktorá pripravuje slivku na zimu. Pod každým kríkom sa naliali 4 lopaty hnojenia. Pridajte 2 polievkové lyžice síranu draselného, ​​3 lyžice superfosfátu. Dusík v tomto čase škodí stromu a napájanie pokračuje.

Starostlivosť o slivku pre dobrú zber – video