foto kopūstų kaušasSveikos pasėliams auginti kartais kenkia kenkėjai. Kartais jie gali visiškai sunaikinti daržovių kultūras. Norint išvengti tokių atvejų, turite žinoti kai kurias kovos su kenksmingais vabzdžiais taisykles. Šiame straipsnyje mes kalbėsime apie tai, kaip kovoti su kopūstine lanka.

Kopūstų kaušas yra drugelis su tamsiais sparnais. Jų šešėliai (sparnai) gali būti skirtingi. Pvz., Kopūstų kaušas, kurio nuotrauka yra, yra pilka.

Be to, šio vabzdžio sparnai gali būti rudos spalvos.

Pažymėtina, kad kopūstų kopūstai – vikšrai – tik palikuonys gali pakenkti pasėliams. Sviestas pati maitina tik augalų nektarą.

Žalos iš kopūstų kaušas

Kopūstinis lopėKaip jau minėta, kopūstai yra pavojingi tik vikšrams. Pirmiausia jie suvalgo viršutinius lapus, o po to nukreipia galvą, sukuriant posūkius. Tokio daržo nebegalima valgyti. Pažymėtina, kad kopūstų lukšto palikuonys gali pakenkti ne tik kopūstai, bet ir kiti daržovių augalai. Tai žirniai, runkeliai, salotos, taip pat svogūnai. Todėl, pasirodo ant mažų skylių lapų – tai pirmasis signalas, rodantis, kad atėjo laikas pradėti kovoti su kenksmingais vabzdžiais.

kastuvas

Kopūstų kaušas ir jo kovos metodai

Paprastai išskiriami trys kovos su kopūstų šaukštais būdai:

  1. mechaninis;
  2. biologinis;
  3. cheminė medžiaga.

kopūstų lapai

Pakalbėkime apie kiekvieną kovos su kopūstų šaukšteliu metodą.

Mechaninis metodas. Šis metodas pagrįstas rankiniu vabzdžių pašalinimu iš kopūstų lapų. Ar šis veiksmas yra pageidautinas po saulėlydžio – tai yra tamsoje, kai vikšrai išeina iš savo prieglaudų ir sunaikina pasėlius. Šis metodas negali būti vadinamas veiksmingu, nes net vienas neišauktas kenkėjas gali panaikinti visas pastangas.

Kad pašalintumėte kopūstų kaušelės vikšrų papildomą energijos šaltinį, tuo metu turite pašalinti piktžolių žolę. Taip pat būtina laikas nuo laiko atsikratyti dirvožemio, tai pašalins kiaušinių įdėjimą.

Mechaninis būdas atsikratyti kopūstų kaušelių apima specialių spąstų konstrukciją. Pavyzdžiui, galite paruošti konteinerį, užpildytą vandeniu, su keliais šaukštais uogienės. Konkreti kvapas pritraukia kenkėjus, ir jie nuslysta į jo platinimo vietą.

Biologinis metodas. Metodo esmė yra specialių vaistažolių užpilų naudojimas (jie naudojami purškiant) ir biologiniai preparatai (naudojami augalų laistymui). Pateiksime kelis pavyzdžius:

Related  Vario sulfato naudojimo įvairiose srityse instrukcijos

Žolelių užpilai: receptai

  • Norėdami paruošti darbo tirpalą, jums reikia šviežių (100 gr.) Ar sausų (50 g.) Karštųjų pipirų. Jie virinama valandą litrui vandens. Pasibaigus laikui, gautas skystas filtruojamas ir įtvirtintas uždarame puodelyje 2 dienas. Tada jis auginamas 10 litrų vandens.
  • Reikia išvirti 10 litrų. vandens ir pridėti 300-350 gr. žydėjimo lapinės pjuvenos (iš anksto supjaustytos). Sultinį užvirkite (6 val.) Ir įpilkite šaukštą (lentelę) skysčio muilo. Darbo sprendimas yra paruoštas.

Aukščiau išvardyti receptai naudojami purškiant daržoves. Žolelių užpilų ypatybė yra tai, kad jie dėl specifinio kvapo turi atgrasantį poveikį.

Biologinių agentų panaudojimas

Iki šiol yra populiariausi biologiniai preparatai:

  • Lepidokidas. 10 litrų. reikalingas darbo sprendimas apie 50 g. paruošimas;
  • Bitioksibacilinas. Maisto gaminimo proporcijos yra tokios pačios, kaip ir ankstesnėje versijoje.

Visi biologiniai preparatai pirmiausia praskiedžiami nedideliu vandens kiekiu (reikia gauti homogeninę minkštiklį), o po to praskiesti 10 litrų vandens.

Leiskite pridurti, kad biologinis kovos su kopūstų kaušeliu metodas turi vieną neabejotiną pranašumą: jis yra visiškai saugus ir nekenkia apdorotam augalui. Tiesa, verta paminėti, kad šis metodas ne visada yra veiksmingas. Tai paaiškinama tuo, kad daugeliu atvejų narkotikai ir tinktūros yra tik atstumtos, o ne kenkėjų naikinimas.

kopūstų kaušelių lapelės vikšrai

inta-vir prieš šaukšteliusCheminis kovos su žalingais vabzdžiais būdas

  • Inta-Vir. 1 tabletė ištirpsta nedideliu kiekiu skysčio, paskui praskiesta 10 litrų. vanduo;
  • Šerpas. 10 litrų. vanduo turi būti 1,5 ml. paruošimas;
  • Iskra-M. 10 litrų kibiras vandens pakanka ištirpinti vieną tabletę vaisto.

Be minėtų pavyzdžių, yra ir kitų lygiaverčio poveikio cheminių preparatų. Pavyzdžiui, jie apima “Decis”, “Bankol”, “Fury” ir kt.

Darbinis tirpalas yra purškiamas paveiktomis daržovėmis. Jo ypatumas yra tai, kad jis sukelia greitą paralyžių ir daugelio kenksmingų vabzdžių mirtį.

SVARBU: Naudodamiesi šiuo metodu, verta žinoti, kad tokiu būdu apdorotus augalus negalima valgyti maždaug 10 dienų. Priešingu atveju jūs galite apsinuodyti sau.

Visiškai pašalinkite galimybę į invaziją kopūstai kaušeliai sodo sklypas yra labai sunku. Tačiau laiku ir tinkamai gydant augalus, galite sumažinti jų skaičių.

Related  Kaip sėti morkas be retinimo?

Liaudies receptai nuo kopūstai – video